Casino Estrella Преглед 2024 - Bonuses

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Казиното Estrella знае дека најдобриот начин да привлечете нови играчи е да им понудите бонуси што не можат да ги превидат. За да почнат работите на десната нога, тие нудат многу дарежлив бонус за добредојде а подоцна тие нудат редовни промоции кои ќе го подобрат вашето искуство со игри.

Сè што треба да направите за да станете дел од казиното и да ги земете сите тие бонуси е да креирате нова сметка. Ова е многу едноставна процедура која ќе ви одземе само неколку минути од вашето време. Одете во благајната и кликнете на копчето „Регистрирај се сега“ и пополнете ги бараните информации.

Ќе добиете е-пошта од казиното, кликнете на вклучената врска и веднаш ќе бидете пренасочени на веб-страница каде што можете да видите таб на левата страна „Мои бонуси“. Ова е местото каде што можете да ги видите сите бонуси достапни за вас. Во случај да не можете да ја најдете е-поштата, кликнете на папката спам.

За да се квалификувате за понудата, треба да го направите вашиот прв депозит и минималниот потребен износ е само 10 долари. Бонусните средства доаѓаат со барања за обложување 30 пати, кои треба да ги исполните за да можете да направите повлекување.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Казиното нуди а Програма за лојалност за сите нивни клиенти кои играат редовно во казиното. За да заработите поени, се што треба да направите е да ги играте вашите омилени игри за вистински пари.

 • Кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете 200 суперпоени.
 • Кога ќе се најавите дневно, ќе добивате 25 суперпоени.
 • Кога ќе депонирате, ќе добиете 50 суперпоени за секои 10 долари.
 • Кога играте слотови ќе добиете 4 суперпоени.
 • Кога играте игри на маса ќе добиете 4 Суперпоени.
 • Кога играте видео покер ќе добиете 2 суперпоени.
 • Кога играте казино во живо, ќе добиете 2 суперпоени.
 • Кога играте 500 вртења на слот, ќе добиете 500 суперпоени.
 • Кога играте 5000 вртења на слот ќе добиете 5000 суперпоени.
 • Кога играте 500 раце на маса, ќе добиете 500 суперпоени.
 • Кога играте 5000 раце на маса ќе добиете 5000 Суперпоени.
Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување

Секоја среда може да се придружите на After Work Party и да добиете убаво 3x бонус за повторно вчитување до 150 долари. Сè што треба да направите е да направите 3 депозити за тој ден и можете да го побарате бонусот.

Бонус за добредојде

Бонус за добредојде

Казиното Estrella е многу дарежливо за играчите кои се приклучуваат на нивното казино и го прават својот прв депозит. За да ги направите работите поинтересни, можете да барате 3 одделни депозити и да добиете до 525 долари и 100 бесплатни вртења, а бонусот функционира на следниов начин:

 1. Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до 75 долари. Ќе добиете 100 бесплатни вртења за 5 дена. Првиот ден ќе добиете 20 бесплатни вртења на Сончев брег, вториот ден ќе добиете 20 бесплатни вртења на Д-р Фортуно, третиот ден ќе добиете 20 бесплатни вртења на Долината на боговите, четвртиот ден ќе добиете 20 бесплатни вртења на Wild Robo Factory и петтиот ден ќе добиете 20 бесплатни вртења на Vikings go to Hell.
 2. Вториот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за депозит до 150 УСД.
 3. Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до 300 долари.

Бонусот за депозит е достапен само првите три пати кога ќе уплатите, а понудата треба да ја побарате во рок од 3 дена, во спротивно, ќе истече. Откако ќе го побарате бонусот, имате 30 дена да ги исполните условите за обложување.

Условите за обложување за понудата за добредојде се 30 пати.

Бонусот за добредојде не е достапен за играчи кои доаѓаат од следните земји Албанија, Ерменија, Белорусија, Бразил, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Унгарија, Индонезија, Казахстан, Финска, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар, Норвешка , Холандски Антили, Филипини, Полска, Романија, Србија, Украина, Обединетото Кралство и САД

Играчите од Германија кои депонираат кај Neteller или Skrill не се квалификуваат за бонусот за добредојде.

Бонус без депозит

Бонус без депозит

Првиот пат кога ќе се регистрирате за сметка, ќе треба да депонирате за да ја побарате понудата за добредојде. Новите играчи немаат право на бонус без депозит. Подоцна, ќе бидете достапни да добиете бонус без депозит, а кога ќе има достапен, казиното ќе испрати известување.

Правила за повлекување бонус

Правила за повлекување бонус

За да можете да направите повлекување на вашите бонус средства, прво ќе треба да ги исполните условите за обложување. Една работа што треба да ја имате на ум кога играте со бонус средства е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

Ако сакате да го исчистите бонусот побрзо, тогаш ви предлагаме да се придржувате до игрите со видео слот на интернет бидејќи тие ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.

 • Игрите на маса ќе придонесат 0% за исполнување на барањата за обложување.
 • Видео покер ќе придонесе 30% за исполнување на барањата за обложување.
 • Казиното во живо ќе придонесе 0% за исполнување на барањата за обложување.
 • Рулетот во живо ќе придонесе 15% за исполнување на барањата за обложување.
 • Блек Џек во живо ќе придонесе 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Другите игри ќе придонесат 50% за исполнување на барањата за обложување.