Casino Estrella - Countries

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Countries

Ако живеете во земја каде што коцкањето е забрането со закон, не можете да креирате сметка и да играте за вистински пари. Од друга страна, има земји каде што казиното ги нема потребните лиценци за работа, па играчите што живеат таму не можат да играат ниту во казиното.

На играчите од одредени земји не им е дозволено да играат во казиното. Ако сакате да проверите дали сте во можност или не да креирате сметка, треба да ја проверите следната листа на ограничени земји: Австралија, Бангладеш, Кина, Чиле, Хонг Конг, Малезија, Турција, Обединетото Кралство, Тајланд, Виетнам, Камбоџа, Маурициус, Северна Кореја, Унгарија, Шведска, Норвешка, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Италија, Холандија, Холандските Антили, Соединетите Американски Држави, Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Камбоџа, Еквадор, Франција, Гвајана, Индонезија , Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен и Зимбабве.

Провајдерите на софтвер имаат свои посебни ограничувања. На пример, играчите од следните територии не можат да играат игри на NetEnt: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Камбоџа, Еквадор, Гвајана, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен, Зимбабве, Белгија, Бугарија, Канада, Данска, Естонија, Франција, Италија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Соединетите Американски Држави и Обединетото Кралство.

Казино Estrella не нуди Guns & Roses, Jimi Hendrix & Motorhead во следните земји: Австралија, Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Тунис, Турција и Украина.

Универзалните чудовишта (Франкенштајн, невестата на Франкенштајн, Дракула, Мумијата, Човекот Волк, Суштество од Црната лагуна и Невидливиот човек) и Scarface може да се играат само во следните земји: Андора, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бразил, Грузија, Исланд, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Црна Гора, Норвешка, Русија, Сан Марино, Србија, Швајцарија, Украина, Хрватска, Македонија, Турција, Австрија, Бугарија, Кипар, Чешка, Финска, Германија, Грција , Унгарија, Ирска, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Холандија, Перу, Полска, Словачка, Словенија и Шведска.

Дозволени земји

Ако живеете во една од следните земји, ќе можете да креирате сметка во казиното Estrella и да играте за вистински пари: Алжир, Андора, Антигва и Барбуда, Аргентина, Австрија, Белгија, Боливија, Бразил, Бугарија, Канада, Чиле, Колумбија, Костарика, Хрватска, Кипар, Чешка, Данска, Еквадор, Ел Салвадор, Естонија, Финска, Грузија, Германија, Гибралтар, Грција, Гренланд, Унгарија, Исланд, Индија, Индонезија, Ирска, Израел, Италија, Јамајка, Јапонија , Јордан, Кувајт, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Макао, Малта, Мексико, Молдавија, Република, Монако, Мароко, Нов Зеланд, Норвешка, Панама, Перу, Полска, Португалија, Република Кореја, Романија, Руска Федерација, Србија, Сингапур, Словачка, Словенија, Јужна Африка, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Тринидад и Тобаго, Украина, Уругвај и Венецуела.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (18)
Аргентина
Боливија
Венецуела
Гватемала
Доминиканска Република
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (23)