Casino Estrella Преглед на казино - Deposits

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Deposits

Депонирањето во казиното Estrella е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да кликнете на делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете го износот што сакате да го депонирате, а средствата треба да се префрлат на вашата сметка речиси веднаш.

Можете да користите различни начини на плаќање за да ја финансирате вашата сметка, вклучувајќи банкарски трансфер, MasterCard, Neteller, Paysafe Card, Ukash, Visa, Entropay, Przelewy24, Sofortuberweisung, GiroPay, Todito Cash, Santander, Trustly, Skrill, Bitcoin, TrustPay, Scotiabank, и Интерак. Имајте на ум дека достапните начини на плаќање може да варираат во зависност од вашата локација.

Натпревар за депозит

Сите играчи кои ќе се приклучат на казиното и ќе го направат својот прв депозит ќе добијат дарежлив бонус за добредојде. Ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање до $100. Значи, ако го направите максималниот депозит од 100 долари, казиното ќе одговара на тој износ и ќе завршите со 200 долари во вашето салдо. На играчите од одредени земји не им е дозволено да бараат бонус, вклучувајќи го следново: Албанија, Ерменија, Бразил, Белорусија, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Индонезија, Ирска, Казахстан, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија , Црна Гора, Мјанмар, Норвешка, Романија, Русија, Србија, Шведска, Холандија, Холандските Антили, Филипини, Полска и Украина.

Валута

Има само три достапни валути во казиното Estrella, вклучувајќи евра, УСД и GBP.

Total score8.1
Добрите
+ Брзо депозит и повлекување
+ ВИП програма
+ Програма за лојалност

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (18)
Аргентина
Боливија
Венецуела
Гватемала
Доминиканска Република
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (23)