Casino Estrella Преглед 2024 - Live Casino

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното со дилер во живо ќе ви овозможи да имате искуство многу слично на она што ќе го имате играјќи во копнено казино. Игрите ги водат професионални дилери и можете да комуницирате со нив исто како што се пред вас.

игрите се напојувани од некои од најдобрите провајдери на софтвер, како што се Evolution Gaming, Authentic Gaming, Ezugi и LuckyStreak. Овде можете да најдете некои од најдобрите игри, вклучувајќи блек џек, рулет, покер и бакара, само за да наведете некои.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра што можете да ја играте во живо во казиното Estrella. Постојат многу различни варијации на играта што можете да ги најдете овде, вклучувајќи:

 • Казино Екстра Блек Џек Еден
 • Даблин Блек Џек
 • Премиер Блек Џек
 • Пронто Блек Џек
 • Брзина Блек Џек Д
 • Блек Џек во живо
 • Даблински Блек Џек 2
 • Блек Џек партија
 • Бесконечен Блек Џек
 • Во живо Блек Џек Сребрена
 • Во живо Блек Џек Дијамант ВИП
 • Моќ Блек Џек
 • Во живо Блек Џек Fortune
 • Блек Џек ВИП Б
 • Блек Џек во живо 3
 • Блек Џек во живо 6
 • Блек Џек во живо 7
 • Блек Џек во живо
 • Неограничен 21 блек џек во живо
 • Блек Џек во живо 5
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • VIG Блек Џек
 • Бакара во живо

Блек Џек е лесна игра за играње, но ви предлагаме да ги научите правилата пред да одлучите да играте за вистински пари. Идејата на играта е да се добие рака блиску до 21. Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете 2 карти, а исто така и дилерот. Картите на играчот се секогаш свртени нагоре, но тука нема што да се грижите бидејќи играте само против дилерот, а не и со другите играчи. Картите на дилерот се една свртена надолу и една свртена нагоре. Откако ќе ги видите вашите картички и картата на дилерот, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат неколку опции кои можете да ги користите за да ја подобрите вашата рака. Најкористени се да се удира и да стои. Кога сте задоволни со вашата рака и не ви требаат дополнителни карти, можете да издржите, а кога ви треба дополнителна карта, можете да погодите и дилерот ќе ви подели карта. Можете да погодите онолку пати колку што ви треба. Друга достапна опција е да се удвои, каде што треба да ставите дополнителен облог и ќе добиете само една картичка. Оваа акција е добра за кога сте сигурни дека една дополнителна карта ќе ви донесе победа.

Кога ќе примите две карти со иста вредност, можете да ја поделите раката. За да го направите тоа, ќе мора да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог и да ги играте како посебни раце. И, кога дилерот покажува кец на десетка, тогаш можете да купите осигурување што е спореден облог. Потоа, дилерот ќе ја провери својата картичка и ако има блек џек, ќе го добиете вашиот страничен облог, но ќе го изгубите вашиот првичен облог. Ако дилерот нема блек џек, играта продолжува на вообичаен начин.

Најдобрата рака што можете да ја добиете кога играте Блек Џек е кец и карта со 10 вредност. Ова е природен блек џек и ништо не може да ја победи оваа рака.

Блек Џек Основна стратегија

Блек Џек е игра која бара и вештини и среќа, а најдоброто нешто што можете да го направите за да ја подобрите вашата игра е да развиете стратегија што работи за вас. Не можеме да кажеме дека постои една универзална стратегија која ќе работи постојано, но ако имате таква ќе ви помогне да победите на долг рок.

Идејата е прво да ги научиме правилата на игра, а потоа да одвоиме малку време и да ја практикуваме основната стратегија. Ова не е ништо комплицирано и основната стратегија ќе ви каже што да правите во одредени ситуации земајќи ја предвид вредноста на вашата рака и вредноста на картата на дилерот.

Џулијан Браун, компјутерски експерт, е тој што ја измислил основната стратегија и затоа е толку точна. Основната стратегија е совршено решение за играчите бидејќи ќе ви каже што да правите во најтешките ситуации.

Кога да се подели парови

Добивањето парови изгледа како една од најдобрите ситуации што може да ви се случи кога играте Блек Џек, но не е така. Ако навистина добиете парови, не треба да дејствувате импулсивно затоа што можеби имате добра рака, а ако ги поделите ќе мора да ставите дополнителен облог.

Кога имате пар од 8-ки, тогаш секогаш треба да поделите без разлика каква е картичката на дилерот. Тоа е затоа што 8 се смета за силна вредност и можно е да се формира силна рака.

На пример, кога имате пар 5-ки, никогаш не треба да се делите без разлика каква е картичката на дилерот.

Ви предлагаме да ја преземете табелата за основна стратегија која можете да ја најдете на Интернет и да поминете извесно време во вежбање пред да одлучите да играте за вистински пари.

Рулет во живо

Рулет во живо

Кога сакате да играте рулет во живо во казиното Estrella, сè што треба да направите е да го изберете дилерот и варијацијата на играта што сакате да ја играте. Постојат многу различни варијации на рулет, и ова не е изненадување бидејќи рулетот е многу популарна игра. Овде можете да ги најдете следниве:

 • Deutsches Roulette
 • Молња рулет
 • Во живо извонреден рулет
 • Рулет за ноќен клуб
 • Рулет Вива Лас Вегас
 • Голем рулет
 • Студио рулет 24/7
 • Рулет во живо
 • Турски рулет
 • Еволуција авто рулет
 • Инстант рулет
 • ВИП рулет
 • Во живо Blaze рулет
 • Рулет за брзина во живо
 • Казино кат рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Автоматски рулет класичен
 • Автоматски рулет класичен 2
 • Авто рулет Ла Partage
 • Рулет Portomaso Oracle
 • Кралскиот казино рулет
 • Oracle 360 рулет
 • Брзина на автоматски рулет 2
 • Портомазо казино рулет 2
 • Рулет франкофон
 • Рулет во живо
 • ВИГ рулет
 • Автоматски рулет 31
 • Ruleta en Vivo
 • Автоматски брзина на рулет
 • Автентичен рулет

Без разлика која игра ќе изберете да ја играте, бидејќи сите тие нудат графика и аудио со највисок квалитет и ќе имате чувство дека играте во казино од тули и малтер. Вистинските крупиери го вртат тркалото и можете да им поставите прашање во врска со играта што ја играте, што повеќе да побарате. Игрите се емитуваат во HD квалитет директно од казино или студио.

Има многу придобивки од играњето рулет во живо. Не нè сфаќајте погрешно, има забава кога играте стандарден виртуелен рулет, но ништо не може да се совпадне со искуството од играње со вистински дилер. Така, ќе добиете искуство како да играте во вистинско копно казино, а во исто време, ќе можете да уживате во удобноста да бидете дома.

Рулетот е игра на среќа затоа што не можете да влијаете каде ќе слета белата топка. Но, едно нешто што можете да направите за да ги подобрите вашите шанси за победа е да знаете какви облози да поставите. Целта на играта е да се предвиди на кој број ќе слета топката.

Можете да направите широк опсег на облози кога играте рулет. Сите облози се поделени во две главни категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се облози на поединечни броеви и помали групи на броеви. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите да ги добиете не се толку големи. Надворешните облози, од друга страна, нудат поголеми шанси за победа, но исплатите се многу помали во споредба со внатрешните облози.

Ова се внатрешните облози што можете да ги ставите на која било маса за рулет:

· Стрејт облог – ова е облог на одреден број и за да го поставите овој облог треба да ги ставите вашите чипови на средината на квадратот.

· Сплит Бет – ова е облог на два броја кои се еден до друг на масата, а за да го поставите овој облог треба да ги поставите чиповите на линијата помеѓу двата броја.

· Уличен облог – ова е облог на три броја по ред, а за да го поставите овој облог треба да ги ставите чиповите на пресечната точка на трите броја.

· Облог во агол – ова е облог кој се става на четири броја кои формираат квадрат на масата, а за да го поставите облогот треба да ги ставите чиповите на пресечниот дел од четирите броеви.

· Пет облог - овој облог е достапен на американскиот рулет и е облог на следните пет броеви 0, 00, 1, 2 и 3. Овој облог се смета за најлош облог во рулет бидејќи работ на куќата е највисоко.

· Облог од шест линии – овој облог се става на шест броја на две соседни линии.

И, ова се надворешните облози што можете да ги поставите кога играте рулет:

· Облог во колона – ова е облог на една од трите колони и за да го поставите овој облог треба да ги поставите чиповите на кутијата на крајот од колоната.

· Dozen Bet – ова е облог што се става на еден од триесетината достапни облози. Првата десетина вклучува броеви од 1 до 12, втората десетина вклучува броеви од 13 до 24, а третата десетина вклучува броеви од 25 до 36.

· Црно/Црвено обложување – ова е облог или на сите црни или на сите црвени броеви.

· Непарен/парен облог – ова е облог на сите непарни или парни броеви.

· Висок/низок облог – ова е облог на сите ниски броеви, од 1 до 18, или на сите високи броеви, од 19 до 36.

Бакара во живо

Бакара во живо

Baccarat е уште една популарна игра што можете да ја играте во живо во казиното Estrella. Има многу различни варијации во играта, вклучувајќи:

 • VIG Baccarat
 • Бакара од прво лице
 • Контролирано стискање во живо на Бакара
 • Бакара во живо
 • Queenco живо Baccarat
 • Бакара во живо 2
 • Змеј тигар Baccarat

Baccarat има едноставни правила и ви предлагаме да ги научите пред да одлучите да играте за вистински пари. Една од главните причини зошто baccarat е толку популарен е затоа што нуди низок раб на куќата, но за да имате корист од ова, прво треба да поминете некое време за учење на основната стратегија. Ова е збир на правила што треба да ги следите за да ја подобрите вашата игра и да освоите повеќе на долг рок.

Главната идеја на играта е да добиете рака со вкупна вредност од 9. Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете две карти, а исто така и дилерот. Ако сте доволно среќни да добиете карти со вкупно 8 или 9, ова се нарекува Природен бакара и вие сте победник во рундата. Ако ниту вие ниту дилерот немате природен бакара, тогаш играта продолжува. Бакара се игра според некои строги правила и во некои случаи, и вие и дилерот можете да добиете трета карта. Пред да започнете да играте, треба да се обложите. Постојат три можни опции:

 1. Банкарски облог
 2. Облог за играч
 3. Вратоврска

Најважната одлука што треба да ја донесете кога играте Baccarat е каков облог да поставите, после тоа не можете да влијаете на играта на кој било начин. Ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, ви предлагаме да го ставите облогот Банкер бидејќи ќе победува почесто од кој било друг облог. Облогот со вратоврска може да ви биде привлечен затоа што нуди најголема исплата, но работата е што овој облог ретко ќе се случи, така што ризикувате многу овде.

Ако двете карти што сте ги добиле се со вкупна вредност од 6 или повеќе, нема да добиете друга картичка, а ако вкупниот број на вашата рака е 5 или помалку, тогаш ќе добиете трета картичка. Правилата за дилерот се малку посложени и зависат од тоа дали играчот ќе добие трета карта и колкава е вредноста на таа картичка.

Правила за трета картичка за банкарот

Кога банкарот има рака која изнесува помеѓу 2 и 3, тој ќе добие трета картичка без разлика како играчот ќе ја заврши раката.

Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 4, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчот е со вкупна вредност од 0, 1, 8 или 9.

Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 5, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчот е со вкупна вредност од 4, 5, 6 или 7.

Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 6, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчот е со вкупна вредност од 6 или 7.

Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 7, тие ќе застанат.

Покер во живо

Покер во живо

Игрите со карти се популарни со векови и покерот е веројатно оној за кој сите слушнале. Во казиното Estrella, можете да најдете некои од најинтересните и најуникатни верзии на покер. Но, пред да одлучите да се нурнете и да играте за вистински пари, ви предлагаме да поминете малку време за да ги научите правилата. Покерот е игра која е лесна за учење, но ќе биде потребно малку време и напор за да се направи тоа. Добрата работа е што можете да ги играте игрите во казиното бесплатно за да можете да ги практикувате правилата пред да одлучите да играте за вистински пари.

Pai Gow Poker од Microgaming е една од многуте популарни верзии што можете да ги играте. Визуелните слики на играта се направени да бидат јасни и да им дозволуваат на играчите да препознаат што се случува пред нив. Играта нуди широк опсег на опции за обложување и затоа е погодна и за играчи со буџет и за високи ролери.

На почетокот, ако сте навикнати да играте западни стилови, покерот Pai Gow може да ви изгледа чуден, но многу брзо ќе се навикнете на него. Работата е што откако ќе ги научите основните правила, можете да играте која било варијација што ја сакате.

Во оваа игра, и вие и дилерот ќе добиете по 7 карти, а од вас се очекува да формирате две различни раце, една со 5 карти и една со 2 карти.

Раката со 5 карти ќе се цени според традиционалните правила за покер, а раката со 2 карти се вреднува врз основа на тоа дали содржи пар или не. И, за да ги освоите двете раце, треба да бидат подобри од рацете на дилерот. Во случај една од вашите раце да биде посилна, а една послаба од рундата ќе заврши со нерешено или туркање.