Casino Estrella Преглед 2024 - Responsible Gaming

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Ако се сомневате дека вие или некој ваш близок се бори со зависност од коцкање, не двоумете се да контактирате со GamCare.

Одговорното коцкање е нешто што секогаш треба да го имате на ум кога играте во онлајн казина. Подолу ќе најдете список за проверка за тоа што можете да направите за да се коцкате поодговорно:

  • Поставете буџет за тоа колку можете да потрошите.
  • Поставете временски распоред за тоа колку часа ви е дозволено да се коцкате неделно.
  • Никогаш не бркајте ги вашите загуби.
  • Разберете дека онлајн коцкањето е забава, а не начин да се заработи приход.

Кога ќе почнете да се коцкате во казино, треба да внимавате на времето и парите што ги трошите. Коцкањето е активност која бара силна дисциплина и ако не мислите дека ја имате, тогаш треба да се држите настрана од онлајн-локациите за коцкање.

Зависноста од коцкање е сериозен проблем, и за жал, некои играчи ќе развијат таква зависност со текот на времето. Како што рековме претходно дисциплината игра клучна улога во процесот на коцкање и ставањето ограничување на она што го правите е многу важно. Размислете за тоа на овој начин, ако ги ставите сите ваши пари на еден облог, шансите да ги изгубите се големи и не мислиме дека тоа ќе донесе никаква радост од она што го правите. Значи, пред да започнете да играте, потребен ви е план за тоа колку можете да си дозволите да играте. Кога играте во казино, добро е да ги оставите вашите кредитни картички дома, или ако играте онлајн, тогаш треба да имате дебитна картичка или е-паричник каде што можете да ги префрлите само парите што ги сакаат да си играат со.

Прво и основно, не се зависници од идејата за победа по секоја цена бидејќи може да завршите со празен џеб. Затоа, играјте паметно и обложувајте ги само парите што можете да си дозволите да ги изгубите и научете кога да престанете.

Одредете го вашиот буџет

Одредете го вашиот буџет

Секој играч треба да ги знае своите граници бидејќи не е паметно да ги фрлите сите пари во еден кош. Ако имате посебни банкроли, еден за редовни трошоци и еден за коцкање, би избегнале да бидете во искушение да ги потрошите сите пари одеднаш.

Постојат различни стратегии што можете да ги користите за да управувате со вашата банка. Бидејќи секој играч има различни ограничувања на буџетот, не можеме да кажеме дека постои една единствена стратегија која работи за секого. Од таа причина треба да го знаете вашиот стил и колку можете да си дозволите да играте.

Управување со една сесија – овој метод ќе ви помогне со игра со една сесија. За да функционира овој метод, треба да поставите победничка цел и треба да имате субсидирам за да ја поддржите таа цел. Да речеме дека сакате да освоите 20 долари за време на сесијата на играта, а за да успеете, треба да имате 5 пати поголема сума, во овој случај, треба да имате 100 долари. Имајте на ум дека штом ќе ја постигнете целта за победа, треба да престанете да играте. Тука треба да бидете дисциплинирани, бидејќи замислете ако сте во победничка серија и мора да престанете да играте.

Месечно управување со субсидирам – тука треба да го планирате управувањето со вашите субсиди за цел месец. Одвојте ги парите со кои можете да си дозволите да се коцкате. Можете исто така да го разложите вашиот субсидиум на бројот на обложувачки сесии што сакате да ги играте. На овој начин можете да избегнете губење на сите ваши пари на почетокот на месецот.

Чувајте го вашиот профит безбеден - ако победите големи, треба да ги поделите парите што сте ги добиле на два дела. Чувајте половина од него, а другата половина можете да ја искористите за играње. Кога вашата сесија ќе заврши, ќе имате севкупен профит.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Казиното Estrella е добро свесно дека можеби има некои играчи кои развијат зависност и поради таа причина, тие имаат вградено различни функции што можете да ги користите за да го контролирате вашето коцкање. Постојат различни ограничувања што можете да ги поставите на вашата сметка и на тој начин ќе имате поголема контрола над вашите пари. Ги советуваме играчите да постават лимити за депозит дури и пред да одлучат да играат и дека нема да дозволите работите да излезат од контрола.

Самоисклучување

Самоисклучување

Ако мислите дека коцкањето излегува од контрола, можете да изберете да се исклучите од играње игри на локацијата. Можете да изберете да се исклучите од коцкање. Оваа опција ќе ја затвори вашата сметка некое време и во овој период нема да ви биде дозволено да вложувате депозит и да се коцкате за вистински пари додека не заврши периодот на самоисклучување.

Период на ладење

Период на ладење

Многу е важно понекогаш да се одморите од коцкањето и да се концентрирате на други аспекти од вашиот живот. Можете да започнете со пократки паузи за 24 часа, за да видите дали можете да го контролирате вашиот нагон за коцкање или не.

Малолетни коцкање

Малолетни коцкање

Казиното Estrella не дозволува никој помлад да се коцка во казиното. Од таа причина, секој што сака да се приклучи на казиното мора да помине низ процедура за верификација за да докаже дека е полнолетна за да создаде сметка и да се коцка. Ако сте родител што споделува компјутер со вашите деца, можете да инсталирате софтвер што ќе го оневозможи пристапот до веб-страниците за коцкање.