Casino Estrella Преглед 2024 - Support

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Support

Support

Казиното Estrella е секогаш достапно за нивните играчи. Знаат дека е можно да наидат на проблем во секој дел од денот, па поради таа причина, нивните Поддршка за корисници е достапен 24/7 за ваша погодност. Можете исто така да им се јавите на +356 22232368 или да им испратите е-пошта на [email protected].

Како да креирате сметка во казиното Estrella?

Како да креирате сметка во казиното Estrella?

Кога сакате да креирате сметка во казиното Estrella, сè што треба да направите е да кликнете на копчето Регистрирај се сега. Ќе треба да внесете некои лични податоци за да го пополните формуларот и вашата сметка ќе биде добра и подготвена за само неколку минути. Можете да започнете да ги истражувате игрите во забавен режим без да мора да депонирате свои пари. Ова е одличен начин да научите како функционираат игрите или да ги научите правилата.

Како да се најавите на мојата сметка?

Како да се најавите на мојата сметка?

Кога ќе ја креирате вашата сметка во казиното, ќе треба да креирате корисничко име и лозинка кои ќе ги користите подоцна за да се најавите на вашата сметка. Ако ова е вашиот прв пат да се обидете да се најавите на вашата сметка, сè што треба да направите е да се упатите на веб-страницата на официјалното казино и во горниот десен агол кликнете на копчето Најави се.

Што ќе се случи ако ги заборавам моите детали за најавување?

Што ќе се случи ако ги заборавам моите детали за најавување?

Ако ги заборавите вашите детали за најавување, можете да контактирате со Поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да ги вратите. Можете исто така да кликнете на врската „Ја заборавив лозинката“ и да ги следите едноставните упатства.

Може ли да сменам некои од моите детали?

Може ли да сменам некои од моите детали?

Има некои детали што можете да ги промените, а други не. Вашето име, корисничко име и земја на живеење не може да се променат. Сите други информации може да се променат и многу е важно да ги одржувате сите ваши податоци актуелни.

Како да направите депозит?

Како да направите депозит?

Депонирањето на вашата сметка е многу едноставно. Прво, треба да се најавите на вашата сметка и да отидете во Касиерката и да кликнете на делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете го износот што сакате да го депонирате и средствата треба да бидат достапни на вашата сметка речиси веднаш.

Зошто мојот депозит пропадна?

Зошто мојот депозит пропадна?

Постојат многу причини зошто депозитот може да пропадне и тоа може да биде затоа што имало технички проблем. Без разлика каков може да биде проблемот, ако забележите дека парите се земени од вашата сметка и не се кредитираат на вашата сметка, треба да ја контактирате поддршката за корисници. Можеби ќе треба да ги испратите следните информации за да ѝ помогнете на Поддршката за корисници да следи што може да биде проблемот:

  • Целосно име/е-пошта на сопственикот на сметката
  • Време
  • Датум
  • износ
  • Референтен број/ID на трансакција/16 цифрен ПИН број/број на купон
Како да направите повлекување?

Како да направите повлекување?

Повлекувањето од вашата сметка на Estrella Casino е многу едноставно. Треба да се упатите во Касиерката и да кликнете на делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Многу е важно да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Може ли да го откажам моето повлекување?

Може ли да го откажам моето повлекување?

Кога барате повлекување, вашите средства чекаат додека казиното не го обработи барањето. За тоа време можете да го откажете вашето повлекување и средствата ќе бидат вратени на вашата сметка, за да можете повторно да играте со нив.

Зошто на казиното му се потребни сите тие документи?

Зошто на казиното му се потребни сите тие документи?

Казиното Estrella ги следи правилата и прописите и тие треба да го знаат вистинскиот сопственик на сметката. Ќе мора да ги испратите сите потребни документи за да го потврдите вашиот идентитет пред да го направите првото повлекување.

Зошто игрите работат бавно?

Зошто игрите работат бавно?

Ако игрите не работат правилно, тогаш треба да бидете сигурни дека ја имате инсталирано најновата верзија на вашиот прелистувач. Друг проблем што може да се појави е нестабилна интернет конекција. Погрижете се да ги решите овие проблеми и ако проблемот продолжи, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Што ќе се случи ако играта замрзне на средина од кругот?

Што ќе се случи ако играта замрзне на средина од кругот?

Играта може да замрзне додека сеуште играте. Ако тоа се случи, нема што да се грижите. Кругот ќе биде завршен и следниот пат кога ќе се поврзете, можете да продолжите од местото каде што сте застанале.

Зошто не можам да отворам некои игри?

Зошто не можам да отворам некои игри?

Ако имате проблем да отворите игра, тогаш можеби сте изгубиле контакт со серверот. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да се одјавите и повторно да се најавите. Во некои случаи, можеби ќе треба да го исклучите прелистувачот и да започнете одново.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, ако мислите дека коцкањето ви го попречува секојдневието и дека излегува од контрола, можете да ја затворите вашата сметка. Треба да ја контактирате поддршката за корисници за да можат подобро да објаснат што да прават откако ќе објасните зошто сакате да ја затворите вашата сметка. Постојат и други функции што можете да ги искористите во овој случај и привремено да ја затворите вашата сметка на одреден период, бидејќи штом еднаш ќе ја затворите вашата сметка трајно не можете да ја отворите повторно.

Може ли да блокирам некои игри на мојата сметка?

Може ли да блокирам некои игри на мојата сметка?

За жал, Casino Estrella не ви дозволува да блокирате одредени игри.

Како да соберете супер поени?

Како да соберете супер поени?

Супер поени се само уште еден начин на кој казиното ве наградува секогаш кога ќе се најавите на вашата сметка и ќе играте некои од вашите омилени игри. Колку повеќе играте, толку повеќе поени ќе заработите, толку е едноставно.

· Првиот пат кога ќе се регистрирате за сметка ќе добиете 200 Супер поени.

· Првото дневно најавување на вашата сметка ќе ви донесе 25 супер поени.

· Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка ќе добиете 50 Супер поени.

· Првиот пат кога ќе играте слотови ќе добиете 4 супер поени.

· Првиот пат кога ќе играте игри на маса ќе добиете 4 Супер поени.

· Првиот пат кога ќе играте видео покер ќе добиете 4 супер поени.

· Првиот пат кога ќе играте казино во живо, ќе добиете 2 супер поени.

· Првиот пат кога ќе освоите голем, 50x облог, ќе добиете 1000 Супер поени.

· Првиот пат кога ќе освоите голем, 100x облог, ќе добиете 2000 Супер поени.

· Првиот пат кога ќе направите 500 вртења, ќе добиете 500 супер поени.

· Првиот пат кога ќе направите 5000 вртења, ќе добиете 5000 супер поени.

· Првиот пат кога ќе направите 500 раце на маса ќе добиете 500 супер поени.

· Првиот пат кога ќе направите 5000 раце на маса ќе добиете 5000 супер поени.