Casino Estrella - Withdrawals

Age Limit
Casino Estrella
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка на Estrella Casino е едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да кликнете на делот Повлекување. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го трансферот. Многу е важно да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата.

Постојат различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување на вашите добивки, вклучително и банкарски трансфер, MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Entropay и Interac.

Времето за повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што го користите. Е-Паричниците нудат речиси моментално повлекување, додека за кредитни и дебитни картички може да потрае помеѓу 24 и 48 часа. Банкарскиот трансфер нуди најбавно повлекување и може да потрае помеѓу 4 и 7 работни дена пред да можете да ги добиете вашите добивки.

Правила за повлекување бонус

Кога добивате бонус од казиното, треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 30 пати и треба да го исчистите бонусот во рок од 30 дена.

Играчите од одредени земји не можат да бараат не само бонус за добредојде, туку и кој било друг бонус од казиното Estrella. Ако живеете во една од овие земји, за жал, не можете да барате никаков бонус: Албанија, Ерменија, Бразил, Белорусија, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Индонезија, Ирска, Казахстан, Латвија, Литванија , Македонија, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар, Холандија, Холандски Антили, Норвешка, Филипини, Полска, Романија, Русија, Србија, Шведска, Обединетото Кралство, Турција, Украина и САД

Како да се повлечете?

Повлекувањето од вашата сметка е многу едноставно. Треба да се најавите на вашата сметка и да се упатите во Касиерката и да го изберете делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Можете да ги најдете минималните и максималните ограничувања за повлекување до секој начин на плаќање.

Валути

Има само три валути што можете да ги изберете од EUR, USD и GBP. Имајте на ум дека откако ќе изберете валута, не можете да ја менувате подоцна.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (18)
Аргентина
Боливија
Венецуела
Гватемала
Доминиканска Република
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (23)