Casino Extra - About

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Казино Екстра е основано во 2013 година и оттогаш е лидер во светот на онлајн казина. Овде можете да најдете некои од најдобрите игри бидејќи казиното се стреми да им даде на посетителите најдоброто онлајн коцкање.

Casino Extra

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Casino Extra е MTM Corporation.

Број на лиценца

Казино Екстра е управувано од MTM Corporation, компанија која е лиценцирана во Курасао и е носител на Master Gaming лиценца со следниов број CEG-IP/2014-0112.

Каде се базира Casino Extra?

Казино Екстра има седиште на следната адреса: Франше Блумвег, 4, Курасао.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (3)
Канада
Франција
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (20)