Casino Extra Преглед 2024

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Првото нешто што играчите го разгледуваат кога се регистрираат за ново казино се бонусите што ги нудат. Ова е важно бидејќи коцкањето преку Интернет е многу конкурентна индустрија за да можете навистина да ја добиете вредноста на вашите пари. Со гордост можеме да кажеме дека Casino Extra е навистина посветен на обезбедување на најдоброто коцкачко искуство за сите свои играчи.

Комплетна листа со бонуси од Casino Extra
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казино Екстра нуди тони различни игри за да ги заинтересираат нивните играчи. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите можни игри на вашиот пат. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека ќе го најдете тоа што го барате.

+8
+6
Затвори

Software

Casino Extra соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри на вашиот пат. Можете да најдете игри од следниве добавувачи на софтвер овде BetSoft, Blueprint Gaming, Casino Technology, Evolution Gaming, Ezugi, iSoftBet, Microgaming, Net Entertainment, Play'n GO, Playson, Push Gaming, Quickspin, Relax Gaming, SoftSwiss, Thunderkick, Tom Horn Gaming, Visionary iGaming, WM, Yggdrasil, Endorphina, Wazdan, GameArt, Genii, Pragmatic Play, NoLimit City, Red Tiger Gaming, Mr. Slotty, автентични игри, Booongo, Lucky Streak, Red Rake Gaming, Fantasma Games, BGAMING, Evo Забава, игри со зелен жад, игра со руби, џебни игри, меки Dreamtech, играње со ролни за игри, Qtech игри, игри TrueLab, игри со пила, Max Win Gaming, Slotmill и SmartSoft Gaming.

Payments

Payments

Казино Екстра нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да вршите депозити и повлекувања. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека некои начини на плаќање може да варираат во зависност од вашата локација, затоа ви предлагаме да проверите повторно со поддршката за корисници.

Deposits

За да играте игри за вистински пари во Casino Extra, прво ќе треба да направите депозит. Ова е едноставна процедура и казиното додаде многу различни начини на плаќање за да можете да го најдете оној кој е најдобар за вас.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка на Casino Extra е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерката и да го изберете делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и потврдете ја трансакцијата. Некои од достапните начини на плаќање за повлекување вклучуваат:

  • Кредит на Mastercard
  • Skrill - Moneybookers
  • Нетлер
  • Визен кредит
Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Казино Екстра не е достапно во секоја земја, за жал. Причините за ова може да бидат многу, но во повеќето случаи тоа е затоа што коцкањето е нелегално во некои земји, а во други, казиното ги нема потребните лиценци за работа.

+125
+123
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

Casino Extra е достапно на неколку различни јазици за да се осигура дека играчите од многу земји имаат пристап до нивните игри. Во овој момент, казиното`веб-страницата на е достапна на следните јазици англиски, француски, германски, шпански и руски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Казино Екстра: доверливо име во онлајн игри

Лиценцирање и регулирање од страна на Управата за коцкање Курасао Работите на Казино Екстра се надгледувани од Управата за коцкање Курасао, обезбедувајќи безбедна и фер средина за игри за играчите. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното се придржува до строгите стандарди и упатства.

Силно шифрирање и мерки за сајбер-безбедност Casino Extra дава приоритет на заштитата на податоците на играчите со најсовремената технологија за шифрирање. Тие користат напредни мерки за сајбер безбедност за да ги заштитат финансиските трансакции и да спречат неовластен пристап или прекршување на податоците.

Ревизии и сертификати од трета страна За да се потврди правичноста и безбедноста на платформата, Casino Extra подлежи на редовни ревизии од трета страна. Овие ревизии осигуруваат дека нивните игри се непристрасни, транспарентни и се придржуваат до индустриските стандарди. Дополнително, тие поседуваат сертификати од реномирани организации кои дополнително ја потврдуваат нивната посветеност на правичност.

Транспарентни политики за податоци за играчите Casino Extra е транспарентен за тоа како тие собираат, складираат и користат информации за играчот. Тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат личните податоци од злоупотреба или неовластено откривање. Играчите можат да веруваат дека со нивните информации се постапува одговорно.

Соработка со реномирани организации Казино Екстра ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја истакнуваат нивната посветеност на обезбедување на доверливо искуство со игри за играчите.

Позитивни повратни информации од вистински играчи Зборот на улица во врска со доверливоста на Casino Extra е убедливо позитивен. Реалните играчи го пофалуваат казиното за неговата транспарентност, фер игра, брзи исплати и одлична услуга за клиентите.

Ефикасен процес на решавање спорови Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, Casino Extra има ефикасен процес за решавање спорови. Тие се справуваат со таквите прашања навремено и професионално, истовремено обезбедувајќи фер исходи за сите вклучени страни.

Достапна поддршка за корисници Играчите лесно можат да допрат до тимот за поддршка на клиентите на Casino Extra во врска со какви било грижи за доверба или безбедност што може да ги имаат. Казиното се гордее со одговорните агенти за услуги на клиентите кои обезбедуваат навремена помош преку повеќе канали за комуникација.

Градењето доверба е заеднички напор, а Casino Extra оди над и подалеку за да обезбеди безбедност и задоволство на играчите. Со нивното лиценцирање, силни безбедносни мерки, транспарентни политики, реномирани соработки, позитивни повратни информации од играчите, ефикасен процес за решавање спорови и пристапна поддршка за клиентите, Казино Екстра се етаблира како име за доверба во светот на онлајн игрите.

Лиценци

Security

Казино Екстра се погрижи да ги задржи своите играчи` деталите се доверливи. За да го направи тоа, казиното користи 128-битна SSL енкрипција, технологија што спречува секој да може да гледа приватни и финансиски податоци.

Веб-страницата, исто така, соработува со угледни развивачи на игри кои имаат свои безбедносни карактеристики за да се осигураат дека игрите се фер. Исто така, казиното ги има сите потребни лиценци за работа, а тоа е сигурен знак дека казиното треба да биде фер и безбедно за своите играчи.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем што не треба да се занемари. Ако мислите дека се занимавате со ова прашање, тогаш треба да преземете некоја итна акција. Има многу различни организации кои ќе ви помогнат со насоки и совети.

About

About

Казино Екстра е основано во 2013 година и оттогаш е лидер во светот на онлајн казина. Овде можете да најдете некои од најдобрите игри бидејќи казиното се стреми да им даде на посетителите најдоброто онлајн коцкање.

Casino Extra

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

За да можете да играте во Casino Extra, прво ќе треба да креирате сметка. Пријавувањето за сметка е многу едноставна процедура каде што ќе треба да внесете некои лични податоци за да го пополните формуларот за регистрација.

Support

Казино Екстра е секогаш достапно за нивните играчи и можете да ги контактирате на неколку различни начини. Најзгодниот начин да стапите во контакт со казиното е преку функцијата Разговор во живо која е достапна во следните часови:

  • Понеделник-петок: од 10:00 до 00:00 часот по средноевропско време
  • Сабота-недела: од 10:00 до 23:00 часот по средноевропско време

Можете исто така да им се јавите на +356 22232368 или да им испратите е-пошта на support@casinoextra2.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Кога ќе се приклучите на казино, ви предлагаме да истражувате за тоа пред да одлучите да играте за вистински пари. Секогаш можете да научите нешто ново иако можеби имате искуство со играње во онлајн казино.

Promotions & Offers

Казино Екстра сака да ги пречека сите нови играчи, не со еден туку со три бонуси. Сè што ви преостанува е да се упатите во казиното, да креирате сметка и да го вложите вашиот депозит за да можете да се фатите за некои од многуте дарежливи понуди што казиното ги подготви за вас.

FAQ

Најдете некои од најчесто поставуваните прашања за Casino Extra овде.

Live Casino

Live Casino

Секцијата Live Casino е еден од најдобрите аспекти на Casino Extra. Имате можност да играте некои од вашите омилени игри со дилер во живо и во амбиент што ќе ви го доближи искуството во казиното. Како ентузијаст на казино, ќе бидете среќни да знаете дека некои од игрите се емитуваат од некои од најдобрите казина, вклучувајќи го казиното Хиподром во Лондон, Казиното Портомасо во Малта и Гранд Казино Букурешт.

Mobile

Mobile

За да ги задоволи потребите на своите клиенти, Casino Extra е достапен и за мобилни корисници. Можете да пристапите до вашата сметка на вашиот рачен уред и да ги играте вашите омилени игри без разлика каде се наоѓате се додека имате стабилна интернет конекција.

Affiliate Program

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма, треба да пополните апликација за членска сметка и да ја испратите во казиното. Вашата апликација ќе биде разгледана и ќе бидете известени дали вашата апликација е прифатена или одбиена.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy