Casino Extra Преглед на казино - Bonuses

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусДобредојдовте Bonsu до 350 € + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Првото нешто што играчите го разгледуваат кога се регистрираат за ново казино се бонусите што ги нудат. Ова е важно бидејќи коцкањето преку Интернет е многу конкурентна индустрија за да можете навистина да ја добиете вредноста на вашите пари. Со гордост можеме да кажеме дека Casino Extra е навистина посветен на обезбедување на најдоброто коцкачко искуство за сите свои играчи.

Сите нови играчи кои ќе се приклучат на казиното и ќе го направат својот прв депозит може да добијат до $350 и 100 бесплатни вртења како дел од пакетот за добредојде. Бонусот за добредојде се пренесува преку вашите први три депозити на следниов начин:

 • Првиот бонус за добредојде е 100% бонус за депозит кој ќе го подобри вашето салдо до $100, а згора на тоа, ќе добиете 50 бесплатни вртења.
 • Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $50 и 50 бесплатни вртења.
 • Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $200 и 50 бесплатни вртења.

Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за понудата е ограничен на 10 долари. Првите 20 бесплатни вртења ќе ги добиете веднаш откако ќе го направите првиот депозит, а следните бесплатни вртења ќе бидат доделени на однапред избрани игри. Условите за обложување за бонусот и бесплатните вртења се 30x.

Бонус за лојалност

Откако ќе станете дел од семејството Казино Екстра, ќе уживате во тони поволности. Еден од нив вклучува собирање супер поени кои подоцна можете да ги конвертирате за готовина. Единственото нешто што треба да направите е да ја играте вашата омилена игра за вистински пари и за секој облог што ќе го направите ќе собирате поени.

Можете да ги замените вашите SuperPoints во вашата SuperStore за бесплатни вртења, бонуси или готовина.

Суперпоените се ваши за користење и можете`не ги праќајте на други играчи како подарок.

Бонус за повторно вчитување

Казино Екстра нуди награди на редовна основа за нивните лојални играчи. Како член на казиното, секој понеделник ќе добивате бесплатни вртења на слотот на неделата. Секоја среда можете да добивате три бонуси за плата од 30% до 100 долари. И, во петок, ќе добиете бонус за повторно вчитување до 50% до 100 долари, а во недела може да добиете враќање на готовина до 20%.

Бонус за натпревар

Играчите кои ќе се приклучат на казиното и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Понудата за добредојде се пренесува преку првите три депозити и драстично ќе го зголеми вашето салдо. Ќе добиете 350 долари на следниот начин:

 • Првиот бонус за добредојде е 100% бонус за депозит кој ќе го подобри вашето салдо до $100, а згора на тоа, ќе добиете 50 бесплатни вртења.
 • Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $50 и 50 бесплатни вртења.
 • Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $200 и 50 бесплатни вртења.

Бонусот за добредојде не е достапен за играчи кои доаѓаат од следните земји Албанија, Ерменија, Белорусија, Бразил, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Унгарија, Индонезија, Казахстан, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар, Норвешка, Холандски Антили, Филипини, Полска, Романија, Србија, Украина, Обединетото Кралство и САД

Играчите од Германија кои вложуваат депозит користејќи Neteller или Skrill нема да бидат достапни за да ја добијат понудата за добредојде.

Изненадување Happy Hour

Surprise Happy Hour е интересна промоција која ќе ви овозможи да освоите 25% бонус за натпревар на депозитот што ќе го направите. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека треба да депонирате за време на Surprise Happy Hour. Специјален банер на кој пишува Happy Hour ќе биде прикажан на почетната страница и за тоа време можете да ја искористите промоцијата.

Минималниот депозит што треба да го направите е 10 долари, а максималниот износ што можете да го депонирате за оваа промоција е 100 долари. Добрата вест е што можете да направите онолку депозити колку што сакате за време на среќниот час. Бонусот важи само за 7 дена и треба да го обложите бонусот 30 пати пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

Бонус без депозит

Казино Екстра нуди бројни бонуси за своите играчи, па затоа треба често да се најавувате на вашата сметка и да ја проверувате страницата Промоции. На бонуси без депозит се одличен начин да се игра во казино без да се трошат сопствени пари.

Правила за повлекување бонус

Кога добивате бонус од казиното, тој обично доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Едно нешто што е важно овде е дека не сите игри се сметаат за барањата за обложување на ист начин.

Ако сакате да го исчистите бонусот побрзо, тогаш треба да се придржувате до игрите со видео слот на интернет бидејќи тие ќе придонесат 100% во барањата за обложување. И, ова се процентите за другите игри за да можете подобро да одлучите кои да ги играте, а кои да избегнувате:

 • Игрите на маса ќе придонесат 0% за барањата за обложување.
 • Видео покер игрите ќе придонесат 30% во барањата за обложување.
 • Казино игри во живо ќе придонесе 0% кон барањата за обложување.
 • Игрите со рулет во живо ќе придонесат 15% во барањата за обложување.
 • Игрите со Блек Џек во живо ќе придонесат 10% во барањата за обложување.

Откако ќе ги исполните условите за бонусот и ќе побарате повлекување, казиното ќе ја прегледа вашата игра за неправилни шеми на играње. На пример, ставањето единечни или повеќекратни облози од 50% или повеќе од вредноста на бонусот се смета за неправилна шема.

 • Ако казиното идентификува неправилни модели, тие го задржуваат правото да ве спречат да ги искеширате средствата.
 • Ти можеш`да ги комбинирате бонусите со други промоции на казино.
 • Може да добиете само еден бонус по домаќинство.
 • Сите депозити и добивки поврзани со бонус за депозит ќе бидат заклучени додека не се исполнат барањата за обложување.
 • Имате 30 дена да ги исполните условите за обложување и ако не го направите тоа, вашите добивки ќе бидат поништени.
 • Максималниот износ што можете да го обложувате додека играте со бонус средства е ограничен на 5 долари.

Следниве видео слот игри се исклучени од понудата за добредојде: Koi Princess, Double Dragons, Dr. Jekyll & Mr. Hyde, Blood Suckers, Game of Thrones (15 линии), Eye of the Kraken, Tower Quest, The Wish Master, Scrooge , Робин Худ – менување на богатството, бисери на Индија, Кралски маскенбал, Градител на замок, Нескротлив Бенгалски тигар и Нескротлив волк.

Бонуси и промоции

Казино Екстра е преполно со различни бонуси и промоции да ги направи работите поинтересни и играчите секогаш да сакаат повеќе. Понеделнички вртења е една од оние промоции што играчите со нетрпение ги очекуваат. Секој понеделник имате можност да освоите до 100 бесплатни вртења на Слот на неделата, а се што треба да направите е да направите депозит од 20 долари за да се квалификувате за понудата.

Бројот на бесплатни вртења што ќе ги добиете зависи од износот што ќе го депонирате. Ако депонирате $20 и $49, ќе добиете 15 бесплатни вртења. Ако депонирате 50 и 99 долари, ќе заработите 40 бесплатни вртења, додека депозит од 100 долари ќе донесе 100 бесплатни вртења. Бесплатните вртења важат само 3 дена и ако не ги исполните условите за обложување во тие 3 дена, сите ваши средства ќе бидат укинати.

Изненадување Happy Hour

Друга интересна промоција во Casino Extra е Surprise Happy Hour кој ќе ви овозможи да добиете 25% бонус за натпревар на вашиот депозит. Оваа промоција ќе ја добиете само ако депонирате за време на Happy Hour.

Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за оваа понуда е 20 УСД, а максималниот износ што можете да го депонирате е 100 УСД. Условите за обложување за оваа промоција се 30 пати и имате 7 дена да го исчистите бонусот пред да побарате повлекување.

Програма за лојалност

Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка во Casino Extra, веднаш сте запишани во Програма за лојалност. Секогаш кога ставате облози со вистински пари, ќе заработувате комп поени и штом ќе соберете доволно, можете да ги откупите за различни бонуси.

Кога ќе се регистрирате за нова сметка ќе добиете 200 суперпоени и 25 поени за дневни најавувања, а ќе добивате поени и за други активности.

Казино Екстра има специјален третман за активните играчи и високо-ролерите исто така. Кога ќе станете член на Казино Екстра ВИП клуб, можете да ги искористите предностите на побрзите плаќања и повисоките лимити за депозити, само за да наведете некои.