Casino Extra - Payments

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Payments

Казино Екстра нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да вршите депозити и повлекувања. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека некои начини на плаќање може да варираат во зависност од вашата локација, затоа ви предлагаме да проверите повторно со поддршката за корисници.

Сите повлекувања обично се обработуваат ден по поднесувањето на барањето. Максималниот износ што можете да го повлечете во рок од еден ден е ограничен на $1000, $5000 неделно и $20000 месечно.

Ќе мора да го потврдите вашиот идентитет, адресата и начинот на плаќање што го користите пред да го добиете повлекувањето.

Некои од начините на плаќање што можете да ги најдете во Casino Extra вклучуваат:

 • Директен банкарски трансфер
 • Кредит на Mastercard
 • Skrill - Moneybookers
 • Нетлер
 • Визен кредит
 • Ecopayz
 • Биткоин
 • CASHlib
 • Лајткоин
 • Нордеа
 • Етереум
 • Биткоин Кеш
 • Кларна
 • Тетер
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (3)
Канада
Франција
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (20)