Casino Extra Преглед 2024 - Payments

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Казино Екстра нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да вршите депозити и повлекувања. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека некои начини на плаќање може да варираат во зависност од вашата локација, затоа ви предлагаме да проверите повторно со поддршката за корисници.

Сите повлекувања обично се обработуваат ден по поднесувањето на барањето. Максималниот износ што можете да го повлечете во рок од еден ден е ограничен на $1000, $5000 неделно и $20000 месечно.

Ќе мора да го потврдите вашиот идентитет, адресата и начинот на плаќање што го користите пред да го добиете повлекувањето.

Некои од начините на плаќање што можете да ги најдете во Casino Extra вклучуваат:

 • Директен банкарски трансфер
 • Кредит на Mastercard
 • Skrill - Moneybookers
 • Нетлер
 • Визен кредит
 • Ecopayz
 • Биткоин
 • CASHlib
 • Лајткоин
 • Нордеа
 • Етереум
 • Биткоин Кеш
 • Кларна
 • Тетер