Casino Extra Преглед 2024 - Games

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казино Екстра нуди тони различни игри за да ги заинтересираат нивните играчи. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите можни игри на вашиот пат. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека ќе го најдете тоа што го барате.

Бакара

Baccarat е неверојатна игра што можете да ја играте во Casino Extra. Ова е популарна игра со карти и не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Работата со оваа игра е што откако ќе ги научите основните правила, ќе можете да играте каква било варијација таму.

Првото нешто што треба да направите е да го ставите вашиот облог и дилерот ќе повлече две карти за вас и две карти за себе. Картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, кецовите се вреднуваат со 1 и 10, а картичките се вреднуваат со 0.

Можете да се обложувате на Играчот или Банкарот. Облогот за банкар ќе добие повеќе на долг рок, па ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, ова е залогот за вас. Постои и трета опција, облог на нерешено, и овој облог ќе донесе највисока исплата доколку победи, но статистички гледано, шансите за победа на овој облог се многу помали, па затоа ве советуваме да го избегнете.

Ако вие или банкарот имате 8 или 9 на првичната зделка, ова се нарекува природен победник и кој го има е победник на рундата. Ако никој нема природно, тогаш рундата продолжува како и обично. Вие сте првиот што ја заврши раката. Идејата на играта е да има рака со вкупна вредност од 9 за да победи.

Бакара се игра според некои однапред поставени правила и откако ќе го ставите вашиот облог сте добиле`немате контрола над она што се случува пред вас. Ако имате рака која изнесува помеѓу 0 и 5, ќе добиете трета картичка, а ако вашата рака е вкупно 6 или 7, ќе стоите.

Правилата за банкарот се малку поразлични и тие зависат од тоа дали играчот зема трета картичка или не.

 • Ако раката на банкарот е вкупно 3, тие ќе влечат ако играчот`третата карта е 1-2-3-4-5-6-7-9-10 и тие ќе стојат ако играчот`третата картичка е 8.
 • Ако раката на банкарот е вкупно 4, тие ќе влечат ако играчот`третата карта е 2-3-4-5-6-7, и тие ќе стојат ако играчот`третата карта е 1-8-9-10.
 • Ако раката на банкарот е вкупно 5, тие ќе извлечат ако играчот`третата карта е 4-5-6-7, и тие ќе стојат ако играчот`третата карта е 1-2-3-8-9-10.
 • Ако раката на банкарот е вкупно 6, тие ќе влечат ако играчот`третата карта е 6-7, и тие ќе стојат ако играчот`третата карта е 1-2-3-4-5-8-9-10.
 • Доколку банкарот`s рака вкупно 7 тие ќе стојат.

слотови

Онлајн видео слотови се веројатно најинтересната група на игри што можете да ја најдете во Casino Extra. Има многу жанрови и стилови претставени во овие игри, како што се митологија, фантазија, приказни и животни, само да наведеме неколку. Овде можете да најдете некои од најдобрите наслови и некои помалку познати, така што никогаш нема да се чувствувате без избор.

Првото нешто што треба да го разберете е дека постојат различни типови на игри за да можете подобро да одлучите кои се најдобри за вас. Постојат класични слотови, видео слотови, бонус слотови, слотови за повеќекратни плати, 243 начини за освојување слотови и многу повеќе.

Слотовите се интересни бидејќи нудат многу различни карактеристики што ќе ја направат играта возбудлива. Диви симболите, на пример, ќе стојат за кој било друг симбол за да се заврши победничката линија за плаќање, а во некои игри, тие доаѓаат со мултипликатор. Скатер симболите нудат исплати без разлика дали се на активна линија за плаќање или не, и уште повеќе, ако слетате три или повеќе, тие ќе активираат функција.

Бонусните кругови што ги нуди одредена игра може да варираат, некои може да бидат едноставни, а други можат да бидат доста интерактивни, во секој случај, исплатите се одлични за време на бонусната функција.

Една од највозбудливите игри се оние кои нудат џекпот. Постојат два вида слотови, оние со фиксни џекпот и оние со прогресивни џекпот. Имајте на ум дека прогресивните џекпот ќе бараат од вас да го поставите максималниот облог по спин што може да биде многу скапо искуство и не секој може да си го дозволи тоа.

Како работат онлајн слотови

Во минатото, казината инсталираа автомати за игри на среќа како пренасочување за случајните играчи. За да играте игри со видео слот не ви треба претходно знаење и што е најважно, можете да започнете со мали облози. Оваа идеја се покажа како огромен успех и за кратко време овие игри станаа една од најпопуларните во кое било казино.

Со текот на годините, дизајнот на играта се промени многу, но самата игра остана иста. Денес многу модерни слот машини се дизајнирани да личат на старите механички модели.

покер

Покерот е игра со карти дека можете да играте во Казино Екстра. Ова е многу популарна игра и не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Можете да ги најдете следниве тука за играње:

 • Карибите Студ покер
 • Тексас Холдем покер 3D
 • Казино Држете`ем покер
 • Оаза покер
 • Џокер покер МХ
 • Џекпот покер
 • Џокер покер
 • Двоен покер
 • Карибите Студ покер
 • Тексас Холдем покер 3D
 • Казино Држете`ем покер
 • Оаза покер
 • Џокер покер МХ
 • Џокер покер
 • Двоен покер

Кога штотуку почнувате со играта, ви предлагаме да ги научите правилата за Texas Hold`ем игра. Ова е најпопуларната варијација од сите нив, а во исто време е и играта која се игра на турнири. Откако ќе ги совладате правилата на Texas Hold`ем, можете да играте која било варијација што сакате.

Ќе добиете две долу карти и следи круг на обложување. Потоа, три карти се вртат истовремено и тоа се заеднички карти и сите играчи можат да ги користат, а потоа следи уште едно обложување. Преостануваат уште две рунди за обложување, а 2 карти ќе се додадат на купот со другите заеднички карти.

Но, да видиме подетално како функционираат обложувачките рунди. Првата рунда на обложување започнува со играчот лево од големата слепа, а секој играч што следи може да го повика големиот слеп, fold или raise.

Дилерот потоа ќе запали картичка и ќе подели три заеднички карти свртени нагоре, што се нарекува флоп.

Се случува вториот круг на обложување и секој играч може да провери или да се обложи. Откако ќе се изврши облогот, сите следни играчи имаат можност за подигање, повик или преклопување. Дилерот потоа ќе запали уште една картичка и ќе додаде четврта карта свртена нагоре на заедничките карти и оваа рунда се нарекува пресврт.

Третиот круг на обложување го следи истиот формат како и вториот круг, но очигледно, овде големината на облозите се удвои во лимитните игри. Дилерот ќе изгори уште една картичка и оваа петта и последна картичка е позната како река.

Последната рунда за обложување го следи истиот формат како и втората и третата рунда на обложување и сите играчи треба да ја формираат најдобрата комбинација од пет карти и победникот го зема садот.

Правила за покер Омаха

Втората најпопуларна варијација на покер е Омаха. Играта наликува на Texas Hold`нив на многу начини. Овде на играчите им се делат 4 дупнати карти наместо 2. И за да направи рака, играчот треба да користи 2 од нивните дупнати карти и 3 карти на табла. Рундите за обложување се исти. Откако играчите ќе добијат 4 карти свртени надолу, започнува првиот круг на обложување, а потоа дилерот согорува една карта и дели 3 заеднички карти свртени нагоре.

Вториот круг на обложување започнува и дилерот согорува уште една карта. Следува третото обложување, а последната заедничка карта се додава на купот. Кој има најдобро рангирана покер рака, го добива тенџерето.

Рангирање на рацете

 • За да ги подобрите вашите шанси за победа кога играте покер, треба да го знаете рангирањето на рацете.
 • Највисоко рангирана рака е Ројал Флеш. За да ја формирате оваа рака, ви требаат 10, Џек, Кралица, Кинг и Аце во исто одело.
 • Стрејт Флеш е рака која се состои од пет карти по ред, сите во ист костум.
 • Four of a Kind е рака која се состои од 4 карти со иста вредност во секој од четирите одела.
 • Фул Хаус е рака која се состои од пар и три од еден вид.
 • Флеш е рака која се состои од пет карти, сите во ист костум, а не по нумерички редослед.
 • Стрејт е рака која се состои од пет карти по нумерички редослед, но не во ист костум.
 • Три од еден вид е рака која се состои од три од една карта и две неспарени карти.
 • Два Пар е рака која се состои од две различни спарувања или комплети од иста карта.
 • Еден пар е рака која се состои од едно спарување на иста карта.
 • Висока картичка е кога немате соодветни карти и само картичката со најголема вредност е важна.

Бинго

Бинго е лесна и интересна игра можете да играте во Казино Екстра. Постојат неколку различни варијации на играта и можете да најдете една од следниве овде:

 • Викинг Runecraft Бинго
 • Магично Бинго на дождовната шума
 • Слатка алхемија бинго
 • Парк Бинго
 • Жешко бинго

Една од главните причини зошто луѓето го сакаат Бинго е затоа што е лесно да се игра и шансите за победа се добри. Иако има многу различни варијации на играта, основните правила се исти.

Првото нешто што треба да направите е да купите билет и можете да купите онолку билети колку што сакате. Играта започнува кога е извлечена првата топка и бројот ќе се прикаже на екранот, а ако го имате, треба да го означите. Добрата работа кога играте онлајн е тоа што броевите ќе бидат означени автоматски. Броевите ќе продолжат да се извлекуваат додека некој играч не ја заврши шемата за победа.

Бројот на квадрати ќе зависи од тоа која игра ќе ја изберете да ја играте. Најчестите бинго игри се следниве:

 • Бинго со 90 топки - оваа игра има 15 квадрати со броеви во 3 реда.
 • Бинго со 80 топки – оваа игра има 16 квадрати со броеви распоредени во квадрат.
 • Бинго со 75 топки – оваа игра има 24 квадрати со броеви и еден празен квадрат во средината.

Постојат различни начини да победите кога играте Бинго, а најчестите го вклучуваат следново:

 • Полна куќа - ова е кога ќе ги означите сите броеви на вашиот билет.
 • 2 линии – тоа е кога ќе ги означите броевите во 2 линии и тие можат да бидат хоризонтални, дијагонални или вертикални.
 • 1 линија - ова е кога ќе означите ред квадрати.
 • Шема - некои тикети имаат поставена шема на квадрати, и кога ќе успеете да ги означите броевите во таа шема, ќе победите.

Блек Џек

Блек Џек е интересна игра дека можете да играте во Казино Екстра. Ова е популарна игра и не е изненадување што има многу различни варијации на играта. Ова се оние што можете да ги најдете во казиното:

 • Блек Џек Предавање
 • Кралски парови Блек Џек
 • Блек Џек од прво лице
 • ВИП Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • 21 Брн Блек Џек
 • Повеќерачен ВИП Блек Џек
 • Блек Џек МХ

Идејата на играта е да се победи дилерот така што ќе се доближи раката до 21 без да пропадне. Постојат 3 различни сценарија каде што ќе го победите дилерот:

 • Цртате рака што има поголема вкупна вредност од вредноста на раката на дилерот.
 • Дилерот црта рака што има поголема вредност од 21.
 • На вашите први две карти цртате вредност од 21, а дилерот не.

Картите имаат малку поинакви вредности за играта. Картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, картичките се бројат како 10, а асовите може да се бројат како 1 или 11.

Блек Џек се игра на полукружна маса на која може да се сместат 7 играчи, но кога играте онлајн бројот на играчи може да се зголеми.

Пред да започне играта, треба да ставите облог. Секоја игра има минимални и максимални ограничувања за облог, така што треба да ставите облог во тие граници.

Откако ќе ставите облог, дилерот ќе му подели по една карта на секој играч свртена нагоре и една карта на самите себе свртена надолу. Потоа тие ќе поделат уште една карта свртена нагоре и нивната втора картичка ќе биде исто така отворена.

Откако ќе ги видите вашите картички и дилерот`со отворена картичка треба да одлучите кој ќе биде вашиот следен потег. Достапни се неколку различни потези кои ќе ви овозможат да ја подобрите вредноста на вашата рака.

 • Можете да застанете – тоа значи дека сте задоволни со вашата рака и се надевате дека имате повисока вредност од дилерот или дека дилерот ќе пропадне. Во секој случај, нема да добиете друга картичка ако одлучите да застанете.
 • Можете да погодите – ако верувате дека повеќе карти ќе ви ја подобрат раката, можете да погодите, а дилерот ќе додаде уште една карта на вашиот куп. Можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно.
 • Двојно надолу – ако имате добра рака, но ќе ви треба уште една картичка, можете да го удвоите вашиот облог и да добиете уште 1 картичка. Треба да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог. Некои казина ќе ви овозможат „удвојување за помалку“ и не мора да обложувате еднаков износ. Статистички гледано, удвојувањето за помалку никогаш не изгледа како подобра одлука, па иако казиното ќе ви дозволи, ви предлагаме да ја ставите целата сума.
 • Можете да се разделите – ако добиете две карти со иста вредност, имате можност да ставите втор облог и да го поделите вашиот пар на две нови раце. Ќе добиете втора карта на секоја рака и ќе ја играте секоја рака посебно.
 • Можеш да се предадеш – ако не ви се допаѓа вашата рака, имате можност да се откажете од раката во замена за половина од вашиот облог.
 • Можете да купите осигурување – кога дилерот`s up картичката е Ace, шансите надолу картата на дилерот да биде картичка со 10 вредност се големи. Во случаи како овој, можете да купите осигурување, што значи дека ставате страничен облог дека дилерот има Блек Џек. Ако некој го стави облогот за Осигурување, тогаш дилерот ја проверува неговата надолна карта, и ако има блек џек, ќе добиете исплата за вашиот страничен облог, но ќе го изгубите главниот облог.

Се чини дека има многу достапни опции во Блек Џек, и во овој момент, веројатно се прашувате кој е најдобриот начин да играте со рака.

Добрата вест е дека кога ќе се придружите на Casino Extra, можете да играте Блек Џек во забавен режим. Ова е одлична можност да ги научите правилата на играта без да треба да трошите сопствени пари. Можете да ја развиете вашата стратегија и откако ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да започнете да играте за вистински пари.

Рулет

Рулетот е веројатно една од најпопуларните игри можете да најдете во Казино Екстра. Не е изненадување што има многу различни варијации на истото. Следниве игри со рулет можете да ги најдете во Casino Extra:

 • Рулет +
 • Автоматски рулет 1
 • Прво лице Молња Рулет
 • Европски рулет ВИП
 • Автоматски рулет 31
 • Европски рулет
 • Брзина на авто рулет
 • Автоматски рулет класичен
 • Автоматски рулет класичен 2
 • Рулет со патека
 • Француски рулет
 • Брзина на автоматски рулет 2
 • Заеднички нерешено рулет
 • Француски рулет La Partage
 • Европски рулет мали облози
 • Европски прогресивен рулет
 • Европски рулет

Можностите за големи победи дури и на мали облози ја прават оваа игра толку привлечна и секој сака да си ја проба среќата на неа.

Постојат три класични верзии на рулет, европски, американски и француски рулет. Главната разлика помеѓу овие верзии е бројот на слотови што ги има секое тркало. Европскиот и францускиот рулет има 37 слотови, со бројки од 1 до 36 и една нула. Американската верзија на играта има 38 слотови, со броеви од 1 до 36 и една и двојна нула.

Облози и исплати на рулет

Една од најважните работи што треба да ги научите кога станува збор за рулет се различните облози што можете да ги поставите и на тој начин можете да ги подобрите вашите шанси за победа.

 • Облогот со еден број нуди исплата од 35 спрема 1 и се нарекува „директен облог“.
 • Облогот со двоен број нуди исплата од 17 спрема 1 и се нарекува „сплит облог“.
 • Облогот со три броеви нуди исплата од 11 спрема 1 и се нарекува „уличен облог“.
 • Облогот со четири броеви нуди исплата од 8 спрема 1 и се нарекува „облог во агол“.
 • Облогот со пет броеви нуди исплата од 6 до 1 и ова е облог на следните броеви 0-00-1-2-3.
 • Облогот со шест броеви нуди исплата од 5 до 1 и се нарекува „линиски облог“.
 • Облогот на дванаесет броеви, кој ги вклучува првата, втората и третата дузина нуди исплата од 2 до 1.
 • Облогот во колона, кој вклучува 12 броеви по ред, нуди исплата од 2 до 1.
 • Облогот на еден од првите 18 броеви нуди исплата од 1 до 1 и се нарекува „облог со ниски броеви“.
 • Облогот на вторите 18 броеви, од 19 до 36, нуди исплата од 1 до 1 и се нарекува „облог со високи бројки“.
 • Облогот на сите црвени броеви нуди исплата од 1 до 1 и се нарекува „црвен облог“.
 • Облогот на сите црни броеви нуди исплата од 1 до 1 и се нарекува „црн облог“.

Игри со вистински пари

Во Casino Extra ќе ја најдете најдобрата колекција на игри. Има повеќе од 1000 игри во овој момент за избор. Сите игри доаѓаат од некои од најдобрите провајдери на софтвер, така што ние сме сигурни дека нема да бидете разочарани. За да им се олеснат работите на играчите, сите игри се поделени во категории:

 • Слот игри - има повеќе од 400 слот игри од кои можете да изберете. Сè што треба да направите е да отидете на опцијата „Slots“ на лентата за навигација. Ако сте нови за онлајн видео слот игри, тогаш треба да пробате некои од овие наслови Starburst, Jumanji, Vikings Go to Hell.

 • Џекпот игри - играчите се привлечени кон игрите на џекпот затоа што нудат можност за големи победи. Прогресивните џекпот игри нудат неверојатни суми за само едно вртење, но имајте на ум дека за да ги играте овие игри ќе мора да ставите максимален облог. Некои популарни што можете да ги играте во Казино Екстра вклучуваат Мега Мула, Џекпот Џестер, Мега скапоцени камења, Големи милиони, Кралеви на змејови, Мега Мула Мун ИСИС и Соба со богатство.

 • Игри на маса – ова е уште една многу популарна категорија и моментално има повеќе од 100 игри на маса од кои можете да изберете. Покерот е убедливо најпопуларната игра во овој дел, а некои од варијантите што можете да ги најдете тука вклучуваат покер Џокер, Дејцес Вилд, покер со три рабови, покер на карибите и покер Ride'm!

 • Турнири – Казино Екстра е домаќин на неколку различни турнири на кои можете да учествувате. Некои од најпопуларните турнири вклучуваат Race for the Show, Prize Drop Double Chance и Betsoft Treasure Hunt, само за да именуваме некои.