Casino Extra Преглед 2024 - Countries

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Казино Екстра не е достапно во секоја земја, за жал. Причините за ова може да бидат многу, но во повеќето случаи тоа е затоа што коцкањето е нелегално во некои земји, а во други, казиното ги нема потребните лиценци за работа.

Има некои дополнителни ограничувања и за некои земји. На пример, бонусот за добредојде не е достапен за играчи од следните земји Албанија, Ерменија, Белорусија, Бразил, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Унгарија, Индонезија, Казахстан, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар, Норвешка , Холандски Антили, Филипини, Полска, Романија, Србија, Украина, Обединетото Кралство и САД

Играчите од Германија кои користат Skrill или Neteller за да го направат својот прв депозит нема да можат да ја побараат понудата за добредојде.

САД, Холандија, Франција, Холандските Западни Инди и Курасао се ограничени од Казино Екстра.

Игрите на NetEnt се на црната листа во следните земји Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Камбоџа, Еквадор, Гвајана, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Лао, Мјанмар, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Сингапур, Јужна Кореја, Судан, Сирија, Тајван, Уганда, Јемен, Зимбабве, Белгија, Бугарија, Канада, Данска, Естонија, Франција, Италија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Соединетите Американски Држави Америка и Обединетото Кралство.

Играчите од следните земји се исклучени од добивање на секаков вид бонус Албанија, Ерменија, Белорусија, Бразил, Бугарија, Кина, Хрватска, Грузија, Унгарија, Индонезија, Казахстан, Латвија, Литванија, Македонија, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар, Холандија, Холандски Антили, Норвешка, Филипини, Полска, Романија, Русија, Србија, Шведска, Турција, Украина, Обединетото Кралство и САД

Ограничени земји

Ако сакате да видите дали можете да играте во казиното, еве ја целосната листа на ограничени земји:

Азија

Австралија [8]

 • Австралиска престолнина територија
 • Нов Јужен Велс
 • Северна Територија
 • Квинсленд
 • Јужна Австралија
 • Тасманија
 • Викторија
 • Западна Австралија

Бангладеш

Белгија

Босна и Херцеговина

Камбоџа

Кина

Естонија

Германија [1]

 • Шлезвиг-Холштајн

Хонг Конг

Италија

Латвија

Малезија

Маурициус

Холандија

Холандски Антили

Северна Кореа

Порторико

Романија

Шпанија

Шведска

Швајцарија

Тајланд

Турција

Обединето Кралство

Соединети Држави [55]

 • Алабама
 • Алјаска
 • американска Самоа
 • Аризона
 • Арканзас
 • Калифорнија
 • Колорадо
 • Конектикат
 • Делавер
 • Дистрикт Колумбија
 • Флорида
 • Грузија (САД)
 • Гуам
 • Хаваи
 • Ајдахо
 • Илиноис
 • Индијана
 • Ајова
 • Канзас
 • Кентаки
 • Луизијана
 • Мејн
 • Мериленд
 • Масачусетс
 • Мичиген
 • Минесота
 • Мисисипи
 • Мисури
 • Монтана
 • Небраска
 • Невада
 • Њу Хемпшир
 • Њу Џерси
 • Ново Мексико
 • Њујорк
 • Северна Каролина
 • Северна Дакота
 • Северните Маријански Острови
 • Охајо
 • Оклахома
 • Орегон
 • Пенсилванија
 • Род Ајленд
 • Јужна Каролина
 • Јужна Дакота
 • Тенеси
 • Тексас
 • Американски Девствени Острови
 • Јута
 • Вермонт
 • Вирџинија
 • Вашингтон
 • Западна Вирџинија
 • Висконсин
 • Вајоминг
 • Виетнам