Casino Extra Преглед 2024 - Deposits

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусДобредојдовте Bonsu до 350 € + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

За да играте игри за вистински пари во Casino Extra, прво ќе треба да направите депозит. Ова е едноставна процедура и казиното додаде многу различни начини на плаќање за да можете да го најдете оној кој е најдобар за вас.

Да се направи депозит, се што треба да направите е да се упатите во Касиерката и да кликнете на делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го трансферот. Некои од начините на плаќање од кои можете да изберете, вклучувајќи го следново:

 • Директен банкарски трансфер
 • Кредит на Mastercard
 • Skrill - Moneybookers
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Визен кредит
 • Ecopayz
 • Биткоин
 • CASHlib
 • Лајткоин
 • Нордеа
 • Етереум
 • Биткоин Кеш
 • Кларна
 • Тетер

Имајте на ум дека нема да бидат достапни сите начини на плаќање каде што живеете. Казиното прифаќа само три валути, EUR, USD и GBP. Минималниот депозит што можете да го направите во казиното е ограничен на 10 долари, а максималниот депозит по трансакција е 500 долари. Минималниот лимит за повлекување е 20 УСД, а максималната граница за повлекување е 1.000 УСД на ден, 5.000 УСД неделно и 20.000 УСД месечно.

Казиното нема да наплатува никакви надоместоци за обработка на трансакции, но вашиот платен систем може.

Играчите избираат паричници со цифри во повеќето случаи за да депонираат средства на нивните сметки. Казино Екстра ги прифаќа Skrill и Neteller, а овие начини на плаќање се популарни затоа што нудат инстант трансфер и не се вклучени трошоци.

Натпревар за депозит

Кога ќе ја креирате вашата сметка во Casino Extra и ќе го направите првиот депозит, имате право на дарежлив бонус за добредојде. За нештата да бидат уште поинтересни, казиното ја прошири понудата за добредојде на вашите први три депозити и може да завршите со дополнителни 525 долари на вашето салдо.

 • Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% совпаѓање до $50 и 100 бесплатни вртења.
 • Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете совпаѓање од 50% до 100 долари.
 • Третиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% совпаѓање до 200 долари.

Бесплатните вртења ќе бидат додадени на вашата сметка во серии од 20, 5 последователни дена. И бонусот и бесплатните вртења доаѓаат со 30x барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

Валута

Казино Екстра ги нуди следните валути за правење депозити: евра, британски фунти стерлинг, американски долари, биткоин и канадски долари.