Casino Extra Преглед 2024 - FAQ

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Најдете некои од најчесто поставуваните прашања за Casino Extra овде.

Зошто ми треба сметка?

Ако сакате да играте во Casino Extra, прво ќе треба да креирате сметка. Не мора да плаќате никакви такси за да ја имате вашата сметка и уште повеќе, можете да ги играте скоро сите казино игри бесплатно без да мора да депонирате. Ова е одлична можност да научите како функционира играта и да ги научите правилата пред да одлучите да играте за вистински пари.

Како да креирате сметка?

Креирањето сметка во Casino Extra е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите во казиното`на веб-страницата и кликнете на копчето Регистрирај се. Ќе мора да внесете некои лични податоци и да се уверите дека сте ги внесле точните податоци бидејќи подоцна ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Имајте на ум дека имате само една сметка во казиното и ако казиното открие повеќе сметки на вашето име, ризикувате да бидете суспендирани.

Како да се најавите на мојата сметка?

Најавувањето на вашата сметка е многу лесно да се направи. Сè што треба да направите е да се упатите во казиното`на веб-страницата и внесете го вашето корисничко име и лозинка и кликнете на копчето Најави се.

Што се случува ако го заборавам моето корисничко име или лозинка?

Можно е да го заборавите вашето корисничко име или лозинка, но тука нема што да се грижите. Можете едноставно да кликнете на врската Заборавена лозинка која се наоѓа веднаш под полето каде што треба да ја внесете вашата лозинка.

Ќе биде побарано да ја дадете вашата е-пошта што ја користевте за да ја креирате вашата сметка на прво место, а казиното ќе ви испрати е-пошта што ќе ве води како да ги вратите деталите за најавување. Можете исто така да контактирате со поддршката за корисници и тие со задоволство ќе ви помогнат.

Може ли да уредам некои од моите детали?

Откако ќе ја креирате вашата сметка, можете`да го промените вашето име, корисничко име и земја на живеење. Ако направите грешка кога ги внесувате овие податоци, ќе мора да испратите копија од правен документ за да го докажете вашиот идентитет. Сите други детали може да се променат подоцна, како што се телефонскиот број, адресата и лозинката.

Како можам да променам некои од моите детали?

Кога сакате да промените некои од вашите податоци, ќе мора да отидете на вашата сметка и под опцијата Мој профил кликнете на Уреди профил. Внесете ги промените што сакате да ги направите и кликнете на копчето 'update info' на крајот.

Како да направите депозит?

Депонирањето на вашата сметка на Casino Extra е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се најавите на вашата сметка и да се упатите кон Касиерот. Кликнете на делот Депозит и изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го трансферот.

Мојот депозит не успеа, зошто е тоа така?

Депозитот може да пропадне поради многу причини. Во повеќето случаи тоа е поради технички проблеми од вашиот оперативен систем или имате некои технички проблеми. Во секој случај, ако забележите дека парите се земени од вашата сметка, но тие не се прикажуваат на вашата сметка во казино, ви предлагаме да контактирате со Поддршката за корисници за да можат да го разгледаат проблемот. Ќе треба да им ги дадете следните информации:

  • Целосно име/е-пошта на сопственикот на сметката
  • Време
  • Датум
  • износ
  • Референтен број/ID на трансакција/16 цифрен ПИН број/број на купон

Ако сте уплатиле со кредитна картичка и тој не успеал, мора да бидете сигурни дека има доволно кредит за да го завршите депозитот и да бидете сигурни дека вашата кредитна картичка може да се користи за онлајн трансакции.

Ако користите Skrill и вашиот депозит не успеа, има неколку работи што прво треба да ги проверите. Погрижете се да имате доволно средства на вашата сметка за да го комплетирате депозитот и проверете дали вашиот депозит не е помал од минималниот дозволен депозит.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето од вашата сметка на Casino Extra е многу едноставно. Погрижете се да имате доволно средства и одете во Касиерката. Изберете го делот Повлекување и внесете го износот што сакате да го повлечете. Откако ќе побарате повлекување, тоа се испраќа до Одделот за плаќања за да се разгледа. Во ова време, ако сакате, можете да го промените вашето повлекување.

Може ли да го откажам моето повлекување?

Да, додека статусот на вашето барање за повлекување е „Во тек“, можете да го откажете повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на вашата сметка.

Некои од игрите се бавни. Што може да биде проблемот?

Погрижете се секогаш да ја користите најновата верзија на вашиот прелистувач за почеток. Ако игрите ви се бавни, можно е проблемот да е вашата интернет конекција и да не работи како што треба. Секогаш затворајте ги сите програми во заднина што може да го исцрпат вашиот пропусен опсег. Откако ќе ги проверите сите работи споменати погоре и ако проблемот продолжи, треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Што се случува ако играта се замрзне додека сè уште играм?

Нема ништо да се грижите ако играта ви замрзне додека сеуште играте. Во моментот кога повторно ќе ја продолжите играта, таа ќе продолжи токму таму каде што сте заминале. Или, ако има опција, кругот ќе се заврши на серверот иако сте се исклучиле.

Зошто не можам да отворам некои игри?

Ако имате проблем да отворите игра, тоа е обично затоа што сте изгубиле контакт со серверот. Во некои случаи, можеби ќе треба да го исклучите прелистувачот и да започнете одново. Контактирајте со поддршката за корисници ако проблемот продолжи.

Како да направите слика од екранот?

Да се направи скриншот значи да се фотографира она што е моментално видливо на екранот на вашиот компјутер. Кога правите скриншот, сликата се зачувува на вашиот компјутер или мобилен како датотека.

На овој начин можете да направите скриншот на вашиот компјутер. Прво, треба да бидете сигурни дека моменталниот приказ на екранот е она што сакате да го направите од екранот. Притиснете на „Print Screen“ на тастатурата и потоа отворете „Paint“ или „Word“ на вашиот компјутер и користете ја кратката команда Ctrl+V. сликата ќе биде залепена и треба да ја зачувате новата датотека на вашиот компјутер.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Ако сакате да ја затворите вашата сметка, прво треба да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне. Постојат неколку различни методи што можете да ги користите за да ја затворите вашата сметка и агентот за клиенти ќе ви помогне да донесете добро информирана одлука.

Можете да започнете со привремено затворање на вашата сметка и штом ќе бидете подготвени повторно да ја отворите, само контактирајте со поддршката за корисници.

Можете да одморите од коцкањето и да ја затворите вашата сметка 24 часа, 7 дена или 6 месеци. Откако ќе помине времето, вашата сметка ќе се отвори автоматски.

Можете трајно да ја затворите вашата сметка, но имајте на ум дека штом ќе го направите ова, можете`не го отвори повторно. Ако имате проблеми со коцкањето, тогаш ова може да биде најдобрата одлука да ја затворите вашата сметка и да се фокусирате на други аспекти од вашиот живот.

Може ли да блокирам одредена игра на мојата сметка?

Во Casino Extra нема да можете да блокирате една конкретна игра во исто време.

Како да заработите супер поени?

Заработувањето супер поени е многу едноставно, се што треба да направите е да ги играте омилените игри за вистински пари. Колку повеќе играте, толку повеќе поени ќе заработите.

Кои игри можам да ги играм во Casino Extra?

Можете да ги најдете сите популарни игри во Казино Екстра, вклучувајќи игри на маса, слотови за казино, рулет, блек џек, игри на Тркалото на среќата и слотови за џекпот.

Какви слотови има казиното?

Има голем број на различни слот игри што можете да ги играте во казиното. Casino Extra соработува со некои од најпознатите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри на вашиот пат.

Дали има достапни игри со прогресивен џекпот?

Да, има многу различни прогресивни џекпот игри што можете да ги играте во Казино Екстра, вклучително и Џекпот Експрес - сите на бродот! Тука се и Холмс и украдените камења, базирани на познатиот детектив, Џокер Џекпот, Мега Мула и Атлантските богатства: Мега Мула.

Може ли да играм игри со дилер во живо во Casino Extra?

Казино Екстра има богат дел за казино во живо каде што можете да најдете некои од најпопуларните игри за играње.

Кои се барањата за обложување во Казино Екстра?

Условите за обложување може да варираат во зависност од тоа каква промоција ќе изберете да побарате. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 30 пати што треба да ги исполните во рок од 30 дена.

Која е потребната минимална возраст?

За да играте во Казино Екстра, треба да сте полнолетни за да се коцкате. Ваша одговорност е да се осигурате дека ќе ви биде дозволено да ги играте игрите од вашата локална јурисдикција.

Дали е безбедно да се игра во Казино Екстра?

Casino Extra ја користи најновата технологија за шифрирање за да се увери дека сите ваши лични и финансиски детали се безбедни. Уште повеќе, казиното ги има сите потребни лиценци за работа што е уште еден доказ дека тие ги следат строгите прописи.

Може ли да играм некои од игрите бесплатно?

Повеќето од игрите во Casino Extra можете да ги играте бесплатно. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги искористите за да ги играте скоро сите игри. Ова е одлична можност да проверите некои нови игри или да ги научите правилата на дадена игра.

Може ли да побарам повеќе од еден бонус?

Може да барате само еден бонус во Casino Extra. Откако ќе ги исполните барањата за обложување на бонусот што го имате, можете да го побарате вашиот следен бонус.

Кој е бонусот за добредојде во Казино Екстра?

Првиот пат кога ќе депонирате Casino Extra, ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде до $350 и 100 бесплатни вртења. Понудата се пренесува во првите три пати на депонирање на следниот начин:

  • Бонусот за прв депозит ќе донесе депозит од 100% совпаѓање до 50 УСД и 100 бесплатни вртења.
  • Вториот и третиот бонус за депозит ќе донесат 50% бонус за совпаѓање до 100 долари.

Каде можам да ги најдам бесплатните вртења што ги добив од казиното?

Бонусот за бесплатни вртења е еден од највозбудливите бонуси што казиното им ги нуди на своите играчи. Кога добивате бесплатни вртења, тие автоматски се додаваат на вашата сметка. Сè што треба да направите е да се упатите кон играта и ќе ве чекаат бесплатните вртења.

Дали е можно да се откаже бонус?

Ако не сакате да играте преку дадениот бонус, можете да откажете во секое време. Одете до јазичето Бонус во вашата сметка и внесете го делот Активни бонуси. Кликнете на копчето Forfeit што е веднаш до вашиот активен бонус. Имајте на ум дека ако го откажете бонусот пред да ги исполните условите за обложување, ќе ги изгубите сите ваши добивки.

Кои начини на плаќање ги нуди казиното?

Casino Extra додаде многу различни начини на плаќање во нивното портфолио за да им ги олесни работите. Некои од начините на плаќање што можете да ги најдете овде вклучуваат Visa, MasterCard, Skrill, Neteller и Trustly, само за да именуваме некои.