Casino Extra Преглед 2024 - Live Casino

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Секцијата Live Casino е еден од најдобрите аспекти на Casino Extra. Имате можност да играте некои од вашите омилени игри со дилер во живо и во амбиент што ќе ви го доближи искуството во казиното. Како ентузијаст на казино, ќе бидете среќни да знаете дека некои од игрите се емитуваат од некои од најдобрите казина, вклучувајќи го казиното Хиподром во Лондон, Казиното Портомасо во Малта и Гранд Казино Букурешт.

Казино игрите во живо во Casino Extra се донесени од некои од најдобрите провајдери на софтвер, како што се Evolution Gaming, Ezugi, Microgaming, Authentic Gaming, Lyvegame и Visionary iGaming. Има голем број на игри, така што нема да ви недостасува избор кога ќе одлучите да играте.

Бакара во живо

Baccarat е една од игрите што можете да ги играте во живо во Casino Extra Casino. Постојат неколку различни верзии на играта што можете да ги најдете овде, вклучувајќи:

 • Бакара во живо
 • Бакара во живо 2
 • Контролирано стискање во живо на Бакара
 • VIG Baccarat

Baccarat е многу едноставна игра и ќе научите како да ја играте за кратко време. За волја на вистината, обложувањето е единственото нешто што можете да го направите кога играте. Гледате, Бакара се игра според однапред поставени правила и не можете многу да направите кога станува збор за играње со рака. Откако ќе го ставите вашиот облог, играта започнува со две раце кои се делат на масата:

 • Банкарот`раката
 • Раката на играчот

Може да се обложите на едната и другата страна и не мора да се обложувате само на раката на играчот. Постои уште една опција кога станува збор за обложување, облог на нерешено. Овој облог нуди највисока исплата, но работата овде е што овој облог нема да добива многу често, затоа ви предлагаме да се придржувате до другите два облози.

Идејата на играта е да се добие рака што е поблиску до 9. Картите овде имаат малку променети вредности, кецовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност и 10-ки и картички се вреднуваат со 0.

Ако двете први карти што ги добивате се со вкупна вредност од 8 или 9, ова е природен бакара и вие сте победник на рундата.

Кога ќе се случи ова, кругот е завршен и кој ја има оваа рака е победник и добива исплата.

Ако немате природна победа, големи се шансите да ви треба уште една карта за да ја освоите раката. Кога вашата рака е вкупно 6 или 7, ќе стоите, а ако вашата рака е вкупно помеѓу 0 и 5, ќе добиете уште една картичка. Откако ќе завршите со играње со рака, на ред е банкарот да игра.

Ова е местото каде што правилата стануваат малку покомплицирани, бидејќи банкарот треба да ја заврши својата рака во зависност од тоа дали играчот добил трета картичка или не. Ако играчот не добил трета картичка, правилата за банкарот се исти, тие ќе стојат на резултат од 6 или 7, а ќе добијат трета картичка со резултат помеѓу 0 и 5. Ако играчот извлече трета картичка, ова се правилата што банкарот треба да ги следи:

 • Кога банкарот има вкупно помеѓу 0 и 2, тие секогаш ќе извлечат трета картичка.
 • Кога банкарот има вкупно 3, тие ќе извлечат трета картичка ако играчот`третата карта е 1-2-3-4-5-6-7-9-0.
 • Кога банкарот има вкупно 4, тие ќе извлечат трета картичка ако играчот`третата карта е 2-3-4-5-6-7.
 • Кога банкарот има вкупно 5, тие ќе извлечат трета картичка ако играчот`третата карта е 4-5-6-7.
 • Кога банкарот има вкупно 6, тие ќе извлечат трета картичка ако играчот`третата карта е 6-7.
 • Кога банкарот има вкупно 7, тие секогаш ќе стојат.

Блек Џек во живо

Блек Џек е интересна игра со карти што може да ја играте во живо во Casino Extra. Постојат многу различни варијации на играта и можете да ги најдете следниве овде:

 • Премиер Блек Џек
 • Казино Екстра Блек Џек Еден
 • Даблин Блек Џек
 • Пронто Блек Џек
 • Брзина Блек Џек Д
 • Блек Џек во живо
 • Даблински Блек Џек 2
 • Блек Џек партија
 • Бесконечен Блек Џек
 • Во живо Блек Џек Сребрена
 • Во живо Блек Џек Дијамант ВИП
 • Моќ Блек Џек
 • Во живо Блек Џек Fortune
 • Блек Џек ВИП Б
 • Блек Џек 2 во живо
 • Блек Џек во живо 3
 • Блек Џек во живо 5
 • Блек Џек во живо 6
 • Блек Џек во живо 7
 • VIG Блек Џек

Во Блек Џек, се натпреварувате против куќата, а не против другите играчи. Идејата на играта е да се добие рака што е поблиску до 21 од дилерот. На почетокот на играта, ќе добиете 2 карти свртени нагоре, додека дилерот ќе има една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу.

Кога ќе ја видите вредноста на вашата рака и на дилерот`Нагоре, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат многу различни опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака, се разбира, ако знаете што правите.

Картите имаат различни вредности за играта. Картите од 2 до 10 имаат номинална вредност, кецовите се вреднуваат со 1 или 11, а картите со лице се вреднуваат со 10.

Доколку дилерот`s up картичката е Ace, тогаш ви е дозволено да поставите страничен облог наречен Осигурителен облог. Ако некој го стави облогот за Осигурување, тогаш дилерот ќе го достигне врвот на неговата картичка и ако има блек џек тогаш ќе добиете исплата за вашиот страничен облог, но за жал, ќе го изгубите вашиот првичен облог. Други опции достапни за плеерот се следните:

 • Застанете – ако сте задоволни со вашите картички, можете да издржите и да не добивате дополнителни картички.

 • Удри – ако ви треба дополнителна картичка за да ја подобрите вредноста на вашата рака, можете да погодите и дилерот ќе ви подели дополнителна картичка. Можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно.

 • Двојно надолу – ако имате поволна рака, онаа која изнесува вкупно 9, 10 или 11, можете да изберете да ја удвоите. За да го направите ова, треба да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог. За ова, ќе добиете уште една картичка.

 • Подели – ако двете карти што ги добивате се со соодветен ранг, тогаш можете да изберете да ја поделите раката и да ја играте како две посебни раце. За ова, ќе мора да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог и ќе играте со секоја рака посебно. Ако која било од вашите раце добие втора карта со соодветен ранг, тогаш можеби ќе ви биде понудена шанса повторно да се разделите. Некои казина ќе ја ограничат опцијата да се удвои кога ќе се разделите, па затоа треба да проверите претходно кога ќе ја изберете варијацијата што сакате да ја играте. Ги имате сите вообичаени опции за играње со секоја од вашите раце. И во случај да ги поделите Асовите, дозволено е да добиете по една дополнителна картичка на секоја рака.

 • Предајте се – некои казина ќе ви овозможат да се предадете, што значи дека ќе ви се врати половина од влогот откако ќе се откажете. Предавањето треба да биде вашата прва и единствена акција.

Откако ќе завршите со играње со рака, тоа е дилерот`на ред. Тие ќе играат со рака следејќи строги правила. Првото нешто што ќе направат е да ја откријат својата карта и ако имаат рака помала од 16, ќе удираат додека не достигнат 17 или повеќе.

Рулет во живо

Рулет е игра полна со акција што може да ја играте во Casino Extra.

Рулетот е достапен уште од 17 век и е игра која го издржа тестот на времето. Денес играта е популарна во казината ширум светот и не постои човек кој има засолниште`не слушнав за играта.

На прв поглед, играта изгледа многу едноставна кога ги ставате вашите чипови на масата и се надевате дека топката ќе слета на бројот на кој сте се обложиле. За волја на вистината, рулетот е игра која нуди ниво на длабочина за сериозни обложувачи и пред да ги ставите сите ваши чипови на црвено или црно, ви предлагаме да ги пребродите правилата.

Првото нешто на кое треба да обрнете внимание е опремата. Рулетот е француски за „мало тркало“, а во европскиот рулет има 36 броеви и една нула, а во американскиот рулет 36 броеви и една и двојна нула. Сите броеви на тркалото се обоени во црвена или црна боја, а нулите се зелени.

Друг важен дел од играта е табелата, каде што можете да ги видите сите бројки и неколку други опции. Ова е местото каде што можете да ги ставите вашите облози, а откако ќе го направите тоа, дилерот ќе ја фрли белата топка на тркалото што се врти.

Следното нешто што треба да го научите е различните облози што можете да ги поставите. Внатрешните облози се првата група на облози, а тоа се облози на конкретни бројки и нудат повисоки исплати. Сепак, шансите за победа на овие облози се малку помали.

 • Право нагоре е облог на еден број и можете да поставите онолку директни облози колку што сакате.
 • Сплит облогот е облог на два броја.
 • Уличен облог е облог на три броја кои се по ред на табелата.
 • Аголна облога е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата.
 • Шест линии е облог на 6 броеви.
 • Влогот со пет броеви е достапен само во американскиот рулет и ги вклучува следните броеви 0, 00, 1, 2 и 3.

Надворешните облози, од друга страна, нудат подобри шанси за победа, но исплатите се многу помали. Ако сте почетник, ова се облозите на кои треба да се придржувате.

 • Дванаесет броеви или дузина облог е облог на првата, втората или третата дузина броеви.
 • Облогот во колона е облог на 12 броеви по ред, 1-ви 12 броеви, 2-ри 12 броеви и 3-ти 12 броеви.
 • Низок/висок облог е облог на првите 18 броеви, од 1 до 18, или на вторите 18 броеви, од 19 до 36.
 • Облогот црвено/црн е облог дека топката ќе слета или на црн или на црвен џеб.
 • Чудно или парно е облог дека топката ќе слета или на непарен или парен број.

Знајте ги шансите

Една многу важна работа што треба да ја имате на ум кога играте рулет е да ги знаете вашите шанси. На тој начин ќе ги подобрите вашите шанси за победа на долг рок.

Американскиот рулет има дополнителна нула што го зголемува казиното`уште поголема предност. Значи, ако сакате да освоите повеќе на долг рок, ви предлагаме да се држите подалеку од оваа верзија на играта. Од друга страна, ако барате попредизвикувачка игра, тогаш ова е онаа за вас.

Францускиот рулет нуди неколку правила кои драстично ќе ви помогнат. Правилата „La Partage“ и „En Prison“ се применуваат кога топката ќе слета во отворот за нула и тие можат да вратат половина од вашиот облог назад.

Покер во живо

Покерот е една од највозбудливите игри што можете да ги најдете во Casino Extra. Можноста да ја играте играта во живо ќе го направи вашето искуство уште повозбудливо. Постојат многу различни варијации на играта и пред да одлучите да играте за вистински пари, прво треба да ги надминете правилата.

Тексас Холд`em е игра што се игра скоро насекаде и исто така е играта што можете да ја најдете ако се приклучите на турнир. Добрата работа е што откако ќе ги научите правилата на Texas Hold`ем можете да играте која било варијација на играта.

Она што треба да го разберете кога станува збор за покер е како функционира договорот, како функционира обложувањето и рангирањето на рацете.

Секој играч на масата ќе добие 2 дупнати карти за себе, по што следува круг на обложување. На табелата се додаваат три карти, тоа се заеднички карти и може да се користат за секој играч. Оваа акција се нарекува флоп и е проследена со уште една рунда на обложување. Две табла картички се додаваат една по една и по двете следи круг на обложување.

Следното нешто што треба да го научите е покер раце. Ова е нешто што треба да го научите напамет, а додека играте ќе добиете чувство како најдобро да ги комбинирате картите и да ја направите најдобрата можна рака. Еве ги покерските раце од највисоко до најниско:

 • Ројал Флеш – рака со A, K, Q, J, 10, сите во ист костум.
 • Стрејт Флеш – рака со пет карти во низа сите во ист костум.
 • Четири од еден вид – рака со четири карти од ист ранг.
 • Фул Хаус – рака со тројка и еден пар.
 • Исплакнете – рака со пет карти од ист костум, но не во низа.
 • Директно – рака со пет карти во низа, а не во ист костум.
 • Тројца од еден вид – рака со три карти од ист ранг.
 • Два пара – рака со два различни пара.
 • Пар – рака со две карти од ист ранг.
 • Висока карта – кога не сте направиле ниту една од горенаведените раце, единствената вредна картичка е онаа со најголема вредност.