Casino Extra Преглед 2024 - Software

Casino ExtraResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
ВИП и програми за лојалност во понуда
Дневен пад и победи
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Software

Software

Casino Extra соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри на вашиот пат. Можете да најдете игри од следниве добавувачи на софтвер овде BetSoft, Blueprint Gaming, Casino Technology, Evolution Gaming, Ezugi, iSoftBet, Microgaming, Net Entertainment, Play'n GO, Playson, Push Gaming, Quickspin, Relax Gaming, SoftSwiss, Thunderkick, Tom Horn Gaming, Visionary iGaming, WM, Yggdrasil, Endorphina, Wazdan, GameArt, Genii, Pragmatic Play, NoLimit City, Red Tiger Gaming, Mr. Slotty, автентични игри, Booongo, Lucky Streak, Red Rake Gaming, Fantasma Games, BGAMING, Evo Забава, игри со зелен жад, игра со руби, џебни игри, меки Dreamtech, играње со ролни за игри, Qtech игри, игри TrueLab, игри со пила, Max Win Gaming, Slotmill и SmartSoft Gaming.

Добрата вест сега е дека не мора повеќе да го преземате софтверот за да играте во казиното. Можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот прелистувач и да го имате најдоброто искуство досега. Сите игри користат генератор на случаен број за да обезбедат фер игра.

Еден од најпознатите провајдери на софтвер е NetEnt со седиште во Шведска. Ова е еден од најстарите добавувачи на онлајн казино игри. Тие имаат големо портфолио на казино игри и најмногу од се огромен избор на слотови. Игрите со видео слот се најдобри на пазарот и ако не сте играле досега, треба да ги испробате.

Microgaming е уште едно големо име во индустријата за онлајн казино. Microgaming беше компанијата што го лансираше првото онлајн казино во 1994 година и тие се оние на кои треба да им се заблагодариме што имаа можност да играме кога сакаме.

Нивните први игри се прилично стари и едноставни во поглед на графика, но сепак се многу популарни, главно затоа што шансите за голема победа се големи. Microgaming има и нови наслови кои нудат посебни карактеристики, неверојатна графика и што е најважно огромни џекпот.

Она што ни се допаѓа во Casino Extra е тоа што тие додадоа игри и од некои други провајдери. NetEnt и Microgaming се навистина пионери и некои од најдобрите провајдери на софтвер и примамливо е да се создаваат казина само врз основа на нивните игри.

Но, работата е во тоа што луѓето имаат различни вкусови за игри, и за волја на вистината, некои помалку познати провајдери имаат прекрасни игри што играчите ги избираат да ги играат. Така, ќе бидете среќни да знаете дека има фер удел на игри од Lightning Box, ELK Studios, Nolimit City и Genii, само за да именуваме некои.