Casino Extra - Withdrawals

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето од вашата сметка на Casino Extra е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерката и да го изберете делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и потврдете ја трансакцијата. Некои од достапните начини на плаќање за повлекување вклучуваат:

  • Кредит на Mastercard 
  • Skrill - Moneybookers 
  • Нетлер 
  • Визен кредит

Кога барате повлекување, Одделот за плаќања го обработува барањето рачно. Пред да го добиете вашето повлекување, ќе треба да го докажете вашиот идентитет. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи, а ние ви предлагаме да го направите тоа во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка. Имајте на ум дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи.

Бонус за повлекување

Кога прифаќате бонус во казиното, тоа обично доаѓа со барања за обложување. Треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување.

Најинтригантниот бонус што казиното може да го понуди е бонусот за добредојде. За да се квалификувате за оваа понуда, треба да креирате сметка и да го направите вашиот прв депозит. Минималниот депозит што треба да го направите е 15 долари. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 300 пати, што мора да признаете не е многу во споредба со другите казина.

Како да направите повлекување

Повлекувањето, за некои играчи, е уште повозбудливо од играњето игри. И ова не е изненадување, бидејќи победите на крајот од сесијата се како награда за вас.

Добрата вест е дека ова е едноставна процедура и мора да следите неколку едноставни чекори. Мора да се најавите на вашата сметка и да се упатите кон Касиерот. Изберете го делот Повлекување и внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете ја трансакцијата.

Валути

Казино Екстра ги нуди следните валути што можете да ги користите за да направите повлекување: евра, британски фунти, американски долари, биткоин и канадски долари.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (3)
Канада
Франција
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (20)