Casino-X - About

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Casino-X е на пазарот од 2005 година и до денес има изградено силна репутација како едно од најдоверливите казина на интернет. Има солидна разновидност на онлајн казино игри, но Casino-X е особено фаворизиран поради неговите епски прогресивни игри со џекпот.

Во Casino-X, можете да ги најдете сите популарни игри, вклучувајќи слотови, прогресивни џекпот, игри на маса, игри со дилери во живо и видео покер. Уште повеќе, љубителите на спортско обложување ќе најдат спортска книшка со многу различни спортови за обложување. Casino-X ги поздравува сите нови играчи со колосален бонус за депозит од 200% што може да донесе до 2000 долари на нивното салдо, а згора на тоа тие ве доделуваат со 200 бесплатни вртења.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Казино-Х е Помадоро Н.В

Број на лиценца

Ова онлајн казино е лиценцирано од Владата на Курасао и неговиот број на лиценца е 8048/JAZ2014-006.

Каде се базира Casino-X?

Тековната адреса на Casino-X е 135, Emelle Building, 4th кат, 3021 Limassol, Кипар.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јордан
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Норвешка
Полска
Русија
Саудиска Арабија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)