Casino-X Преглед 2024

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде во Casino-X е многу дарежлив и треба целосно да го искористите. За да се квалификувате за бонусот, треба да депонирате најмалку 20 долари на вашата сметка. Откако ќе ги добиете средствата за бонусот, треба да го обложите бонусот 25 пати за да можете подоцна да направите повлекување. Има временска рамка од 72 часа за да се исполнат барањата за обложување.

Комплетна листа со бонуси од Casino-X
Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Бројот на игри што можете да ги најдете во Casino-X е колосален. Без разлика кои се вашите преференции, во казиното ќе најдете нешто интересно за да поминете некое време. Има многу различни слотови, игри на маса и прогресивни џекпот за да ве забавуваат со часови.

Software

Кога станува збор за добавувачи на софтвер, Casino-X се здружи со некои од најдобрите во казино индустријата, па тука можете да ги најдете сите најдобри игри. Тие вклучуваат NetEnt, Play'n GO, NextGen Gaming, Quickspin, Playson, Thunderkick, Foxium, Booongo Gaming, Pragmatic Play, Microgaming, Playtech, Yggdrasil Gaming, Evolution Gaming, Elk Studios, Red Tiger Gaming, Push Gaming, iSoftBet, Habanero, Ainsworth Gaming Technology, 2 By 2 Gaming, Genesis Gaming, Rabcat, 1x2Games, Lightning Box, Iron Dog Studios, Relax Gaming, BlaBlaBla Studios, Big Time Gaming, Nolimit City, EGT Interactive, Igrosoft, Booming Games, Endorphina, Реалистички игри, Том Игри на среќа со рогови и игри со црвени гребло.

Payments

Payments

Casino-X е казино кое е достапно во многу земји, па поради таа причина тие се погрижија да понудат различни начини на плаќање за своите клиенти. Најверојатно е дека ќе го најдете оној на кој сте навикнати.

Deposits

Депонирањето на Casino-X е едноставно. Треба да се најавите на вашата сметка и да кликнете на депозитот. Ќе бидете препратени на начини на плаќање каде што треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара и да ги внесете сите потребни информации.

Withdrawals

Можете да користите различни начини на плаќање за да ги повлечете вашите добивки во Casino-X, вклучувајќи MasterCard, Neteller, Visa Electron, Visa, Skrill, EcoPayz, QIWI, Yandex Money, Moneta.ru и liqpay.com.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Гледајќи ги јазиците што ги има на располагање порталот за онлајн казино Casino-X, веднаш се интересираме. Тие поддржуваат сè, од скандинавските јазици до арапски и јапонски. Згора на ова се поддржани руски, полски, романски и уште неколку европски јазици.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Казино-X: доверлива дестинација за онлајн игри

Управата за коцкање на Курасао: Обезбедување регулатива и лиценцирање Работите на Казино-Х ги надгледува Управата за коцкање на Курасао. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното работи во согласност со индустриските стандарди, обезбедувајќи им на играчите безбедна и фер средина за игри.

Цврсти мерки за шифрирање и сајбер-безбедност Casino-X дава приоритет на заштитата на податоците на играчите преку напредна технологија за шифрирање. Нивната платформа користи SSL шифрирање за да ги заштити чувствителните информации, осигурувајќи дека финансиските трансакции и личните податоци остануваат безбедни од љубопитните очи.

Ревизии од трета страна за правичност и безбедност За да се потврди правичноста на нивните игри и безбедносни мерки, Casino-X подлежи на редовни ревизии и сертификати од трета страна. Овие независни проценки гарантираат дека играчите можат да му веруваат на интегритетот на платформата на казиното.

Транспарентни политики за податоци за играчот Casino-X е транспарентен за неговото собирање, складирање и користење на информации за играчите. Тие имаат јасни политики за заштита на приватноста на корисниците, придржувајќи се до строгите прописи за заштита на податоците. Играчите можат лесно да пристапат до овие информации на нивната веб-страница.

Соработка со реномирани организации Покажувајќи ја својата посветеност на интегритет, Casino-X воспостави соработки и партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Овие сојузи дополнително го зголемуваат нивниот кредибилитет како доверлива дестинација за онлајн игри.

Позитивни повратни информации од вистински играчи Зборот на улица е огромно позитивен во однос на доверливоста на Casino-X. Реалните играчи ја фалат неговата сигурност, фер игра, брзи исплати и одлична услуга за клиентите. Сведоштвата истакнуваат високо ниво на задоволство кај корисниците.

Ефикасен процес на решавање спорови Во случај играчите да наидат на проблеми или проблеми додека ги користат услугите на Casino-X, тие имаат ефикасен процес за решавање спорови. Казиното ги сфаќа сериозно сите поплаки и се стреми да ги реши навремено додека одржува отворени канали за комуникација со засегнатите поединци.

Достапна поддршка за корисници за грижи за доверба и безбедност Играчите лесно можат да се обратат до поддршката за корисници на Casino-X за какви било проблеми со довербата и безбедноста. Казиното нуди повеќе опции за контакт, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот тим за услуги на клиентите е многу одговорен, осигурувајќи дека прашањата на играчите се адресираат навремено.

Градењето доверба во индустријата за онлајн игри бара и напори од казината како Casino-X и информирани играчи. Со својата посветеност на регулатива, безбедносни мерки, транспарентност, партнерства со реномирани организации, позитивни повратни информации од играчите, ефикасен процес за решавање спорови и достапни канали за поддршка на клиентите, Casino-X се издвојува како име на кое треба да се верува во светот на онлајн игрите.

Лиценци

Security

Мрежата Casino-X е обезбедена со SSL протокол за шифрирање. Овој протокол ги заштитува податоците на играчите, а уште повеќе, казиното се придржува до ригорозните стандарди против измама за да ги заштити нивните играчи од кражба на идентитет. Софтверот што го користи Casino-X е ревидиран и докажан фер од независни страни како eCOGRA, IGC и многу други. Нивните игри се ревидирани и докажани како фер од независни партии. Кога ја креирате вашата сметка во Casino-X, треба да изберете единствено корисничко име и лозинка. Ова е дополнителна заштита за вашата сметка и не треба да ги споделувате вашите податоци за најавување со некој друг. Казиното соработува со независни ревизори како што е eCOGRA, за да врши редовни проверки на казиното.

Responsible Gaming

Некои луѓе се склони кон однесување кое предизвикува зависност и тие дури можат да станат зависни од забавна активност како што е коцкањето. Ова е сериозно прашање кое штом ќе стане проблем не треба да се занемари.

About

About

Casino-X е на пазарот од 2005 година и до денес има изградено силна репутација како едно од најдоверливите казина на интернет. Има солидна разновидност на онлајн казино игри, но Casino-X е особено фаворизиран поради неговите епски прогресивни игри со џекпот.

Кратки факти

Година на основање: 2011

Account

За да уживате во сите придобивки што ги нуди Casino-X, треба да креирате сметка за вистински пари. Ова е многу едноставно, бидејќи казиното сака да се концентрирате на забавниот дел, а тоа е играњето игри.

Support

Да се биде секогаш достапен за нивните клиенти е врвен приоритет во Casino-X. Од таа причина, тие нудат различни медиуми што можете да ги користите за да стапите во контакт со агент во казино што ќе ви помогне во вашето време на потреба. Ако наидете на проблем, можете да ја контактирате поддршката за корисници преку разговор во живо секој ден во неделата од 11 до 22 часот. Имате и опција да им испратите е-пошта на [email protected].

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Едно прашање што често го слушаме е како да се победи на коцкање? И, мораме да ве разочараме, но не постои магична формула која ќе ви помогне да победувате секој пат, но има збир на правила што треба да ги следите и работи што треба да ги научите за да победите кога играте.

Promotions & Offers

Casino-X нуди многу различни промо кодови што можете да ги користите за да добивате бесплатни вртења или бонуси. Во овој момент, казиното не нуди никаков бонус без депозит, но сепак, постојат многу различни бесплати што можете да ги искористите.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Casino-X во нашите ЧПП.

Live Casino

Live Casino

Casino-X нуди одлично искуство кога станува збор за игри во казино во живо. Тие нудат огромен избор на игри, вклучувајќи Live 3 Card Brag, Live Baccarat, Live Blackjack, Live Blackjack Party, Live Caribbean Stud Poker, Live Casino Hold'em, Live Common Draw Blackjack, Live Dragon Tiger, Live Dream Catcher, Live French Roulette , Live Hi-Lo, Live Roulette, Live Sic Bo, Live Slots, Live Texas Hold'em и Live Three Card Poker.

Mobile

Mobile

Мобилното обложување е врвна форма на онлајн коцкање. Играчите можат да пристапат до нивната сметка и да ги играат своите омилени игри кога сакаат, се додека имаат добар пристап до интернет.

Affiliate Program

Affiliate Program

Филијалата на Casino-X нуди одлична можност за секој кој сака да заработи пари промовирајќи ги своите производи. Ако имате веб-локација или сакате да го промовирате казиното користејќи ги вашите социјални медиуми, можете да се регистрирате за сметка и да започнете да заработувате.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy