Casino-X Преглед 2024 - Bonuses

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде во Casino-X е многу дарежлив и треба целосно да го искористите. За да се квалификувате за бонусот, треба да депонирате најмалку 20 долари на вашата сметка. Откако ќе ги добиете средствата за бонусот, треба да го обложите бонусот 25 пати за да можете подоцна да направите повлекување. Има временска рамка од 72 часа за да се исполнат барањата за обложување.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Casino-X не само што ги наградува новите играчи со бонус за добредојде, туку се грижи и за своите лојални играчи, со многу други бонуси и промоции. За да ги започнете работите, ќе добивате поврат на готовина неделно во зависност од вашите претходни депозити. Износот што ќе го добиете како поврат на готовина подлежи на 3x репродукција. Исто така, постојат редовни неделни турнири и лиги кои Casino-X ги прави за своите играчи за секогаш да ги забавува. Значи, ајде да видиме што имаат да понудат за да се вратите за повеќе:

  • Турнири во рулет - Ова е специјално прилагодено за сите љубители на рулет таму. Овој турнир е спој на игри на маса во живо и не во живо.
  • Турнири со слотови - Кога ќе слушнете дека турнирот во Casino-X има награда од 45.000 УСД за да се подели меѓу 50-те најдобри играчи и најдобриот играч ќе добие патување во Сочи Формула 1, со сместување и џепарлак, ќе сакате да земете дел сигурно. Значи, влезете во турнирот и обложувајте се колку што можете повеќе за да можете да ја добиете најдобрата награда овде.
  • Спортски турнири - Спортскиот турнир се одржува неделно од четврток до петок и вие добивате шанса овде да се натпреварувате со други играчи на автоматите поврзани со спортот. Можете да заминете со некои големи награди од овој турнир, така што го заслужува вашето време и труд.
Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување

Откако ќе го направите вашиот прв депозит во Casino-X, ќе добиете бонус за повторно вчитување на следните 4 депозити. Вториот пат кога ќе депонирате Casino-X ќе добиете 100% бонус за депозит до 300 долари, третиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете бонус за совпаѓање од 50% до 400 долари, четврти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за депозит за совпаѓање до 500 УСД, а по петти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 25% бонус за депозит до 750 УСД.

Бонус за натпревар

Бонус за натпревар

Кога ќе се регистрирате за нова сметка во Casino-X, можете да ги искористите предностите на не еден, туку пет, соодветни бонуси за депозит. Вашето салдо ќе се зголеми со до 2000 долари во бонус средства за 5 депозити. Ова е огромна сума на готовина и играчите можат да искористат огромна предност од тоа. Можете лесно да ги претворите овие пари од бонус во готовина што подоцна можете да ги повлечете или можете да истражите што друго има да понуди казиното.

Бонус за регистрација на Casino-X

Бонус за регистрација на Casino-X

Casino-X се надмина себеси во понудата на најдобриот бонус за добредојде досега. Тие имаат не еден, туку пет бонуси за добредојде за своите новодојденци. Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете огромен бонус за добредојде проследен со 5 други бонуси за депозит за натпревар. Вториот пат кога ќе депонирате Casino-X ќе добиете 100% бонус за депозит до 300 долари, третиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете бонус за совпаѓање од 50% до 400 долари, четврти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за депозит за совпаѓање до 500 УСД, а по петти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 25% бонус за депозит до 750 УСД. Уште повеќе, ќе добиете и 200 бесплатни вртења во моментот кога ќе депонирате најмалку 20 долари. Бесплатните вртења ќе се пренесат во време од 10 дена, така што секој ден ќе добивате 20 бесплатни вртења.

Бонус за добредојде / приклучување

Бонус за добредојде / приклучување

Casino-X знае како да ги пречека своите нови играчи. Ако одлучите да се регистрирате во казиното, ќе добиете многу дарежливи, не еден туку 5 бонуси за добредојде. Првиот пат кога ќе направите депозит имате три опции. Може да побарате 100% бонус за депозит до 2000 УСД, 150% бонус за депозит до 300 УСД или 200% бонус за депозит до 750 УСД. Вториот пат кога ќе депонирате Casino-X ќе добиете 100% бонус за депозит до 300 долари, третиот пат кога ќе направите депозит ќе добиете бонус за совпаѓање од 50% до 400 долари, четврти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за депозит за совпаѓање до 500 УСД, а по петти пат кога ќе направите депозит ќе добиете 25% бонус за депозит до 750 УСД. Уште повеќе, ќе добивате 20 бесплатни вртења по првиот депозит, а потоа ќе добивате 20 бесплатни вртења секој ден во следните 9 дена. Мора да признаеме дека ова е еден од подобрите пакети за добредојде на кои наидовме во последно време, и треба да ја искористите дарежливоста на Casino-X. Овие бонуси често доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да можете да направите повлекување. Целта за обложување е 25 пати повеќе од бонусот плус депозитот.

Бонус без депозит

Бонус без депозит

Во овој момент, нема достапен бонус без депозит. Но, тоа не треба да ве спречи да креирате сметка во казиното бидејќи ве чекаат 5 бонуси за добредојде. Ова ќе ви овозможи да испробате повеќе игри од вообичаено и да ги истражите сите одлични работи што казиното ги нуди за вас.

Правила за повлекување бонус

Правила за повлекување бонус

Кога сакате да направите повлекување на вашите бонус средства, прво ќе треба да ги исполните условите за обложување. Условите за обложување на бонус значи вкупен износ на облози што мора да ги вложите пред да се префрлат средствата и добивките од бонусот во вашата готовинска состојба. Секој бонус има специфични услови и добро е да проверите дали целосно ги разбирате дури и пред да го прифатите бонусот. Некои игри придонесуваат повеќе, а некои помалку придонесуваат за исполнување на барањата за обложување. На пример, облози на блек џек, рулети, аркадни игри како Heads or Better и Dice Twister, видео покер игри како Jacks or Better, и Aces and Faces, Baccarat, Casino Hold'em, 2 Ways Royal, Craps и Sic Bo игрите придонесуваат 5% кон барањата за обложување. Од друга страна, онлајн слотови придонесуваат 100% кон барањата за обложување.