Casino-X - Account

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

За да уживате во сите придобивки што ги нуди Casino-X, треба да креирате сметка за вистински пари. Ова е многу едноставно, бидејќи казиното сака да се концентрирате на забавниот дел, а тоа е играњето игри.

Ако сè уште немате сметка со Casino-X, тогаш треба да се упатите на нивната веб-страница и да кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Внесете ги сите потребни детали за да ја завршите процедурата за регистрација. Направете го вашиот прв депозит и побарајте бонус за добредојде.

Дозволено е да имате само една сметка во казиното, а секоја друга сметка што ќе ја отворите ќе се смета за дупликат сметка и ќе биде одземена од казиното. Во случај да не можете да ја вратите претходната сметка и сакате да креирате нова, тогаш треба да побарате дозвола од казиното. Во која било друга околност, Двојните сметки ќе бидат затворени од компанијата.

Процес на верификација

Ако ова е прв пат да отворате сметка во казино, тогаш учењето за процедурата за верификација ќе ви заштеди малку време и за вашите идни потфати. Поради природата на онлајн казината, тие ќе бараат од секој нов клиент да го докаже својот идентитет. За разлика од копнените казина, каде што треба да покажете лична карта само ако освоите џекпот, тој контакт еден-на-еден не постои во онлајн казината. Поради таа причина, треба да испратите копии од одредени документи за да докажете дека сте тоа што велите дека сте, вклучувајќи:

 • Копија од возачка дозвола или лична карта
 • Копија од пасош
 • Копија од сметката за комунални услуги со вашето име и адреса
 • Копија од извод од банка со вашето име и адреса

Casino-X ќе бара документи или вие да го докажете вашиот идентитет кога барате повлекување, а не кога ја отворате вашата сметка, што е случај со повеќето онлајн казина. Коцкањето преку Интернет не е за секого, па поради таа причина, Казино-Х им овозможува на играчите да се регистрираат за сметка и сами да се уверат дали ова е нешто во што би уживале во иднина. Само кога ќе побарате повлекување, казиното ве гледа како клиент и тогаш тие ќе побараат од вас да испратите документи што ќе го поддржат вашиот идентитет. Не сваќајте погрешно, на секој му е дозволено да креира сметка, но замислете ако клиентите агенти мораа да поминат низ документите на секој човек што ќе се обиде да отвори сметка. Ќе им треба вечно да ги прегледаат документите и оние кои се сериозни играчи ќе мора да чекаат без причина.

Веројатно, исто така, се прашувате дали е безбедно да се испратат такви документи во онлајн казино. Мораме да ве охрабриме да го сторите тоа бидејќи тоа е и за ваша безбедност. Casino-X ја користи најновата технологија кога станува збор за заштита на нивните клиенти. Ова е казино кое постои долго време и тоа е затоа што тие нудат сигурна и сигурна средина за своите играчи. Дополнително, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет само еднаш. Тоа значи дека треба да ги испратите сите потребни документи само кога ќе побарате прво повлекување и тоа е тоа.

Корисничко име, лозинка и безбедност

Вашето корисничко име и лозинка се порта до вашата сметка, така што не смеете да ги откривате на никој друг. Ако ги изгубите деталите за најавување, можете да ги вратите со кликнување на врската „Потсети ја лозинката“ под прозорецот за најавување. Ако мислите дека некој друг ги злоупотребува деталите за најавување, мора да контактирате со поддршката за корисници.

Бонус за нова сметка

Сите нови играчи во Casino-X имаат право на колосална понуда за добредојде од казиното. Можете да го подобрите вашето салдо со сума што достигнува 2000 долари и згора на тоа, можете да добиете 200 бесплатни вртења. Првиот пат кога ќе направите депозит, можете да изберете помеѓу три бонуси за депозит за совпаѓање:

 • 100% бонус за депозит до 2000 долари.
 • 150% бонус за депозит до 300 долари.
 • 200% бонус за депозит до 50 долари.

Земји

Casino-X не може да ги нуди своите игри на играчи кои живеат во САД. Други играчи кои живеат во земји каде што онлајн коцкањето е легално треба да можат да отворат сметка.

Ограничени земји

Играчите од следните земји не можат да пристапат до Casino-X бидејќи живеат во земја која е ограничена:

 • Австралија
 • Австралиска престолнина територија
 • Нов Јужен Велс
 • Северна Територија
 • Квинсленд
 • Јужна Австралија
 • Тасманија
 • Викторија
 • Западна Австралија
 • Швајцарија
 • Шведска
 • Чешка република
 • Данска
 • Франција
 • Германија
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Италија
 • Латвија
 • Макао
 • Холандија
 • Португалија
 • Романија
 • Словачка
 • Шпанија
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Соединети Држави
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Азербејџан
Бугарија
Германија
Обединети Арапски Емирати
Полска
Русија
Финска
Чешка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)