Casino-X Преглед 2024 - Games

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде до $2.000
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Games

Games

Бројот на игри што можете да ги најдете во Casino-X е колосален. Без разлика кои се вашите преференции, во казиното ќе најдете нешто интересно за да поминете некое време. Има многу различни слотови, игри на маса и прогресивни џекпот за да ве забавуваат со часови.

Бакара

Бакара

Ако барате игра која не е толку сложена, но сепак нуди забава во стилот на Џејмс Бонд, тогаш треба да го барате Baccarat. Ова е едноставна игра со три можни исходи што ќе ве натераат да сакате да играте повеќе. Дилерот ја врши целата работа за вас, па вие останувате да уживате. Може да има три можни исходи - играчот победи, банкарот победи или играта да заврши нерешено. Откако ќе го ставите вашиот облог, дилерот ги дели картите свртени нагоре и која рака е најблиску до девет, победува. Кога вкупната вредност на раката е поголема од девет, тогаш треба да ја отфрлите 10-ката за да ја добиете вредноста на раката. На пример, ако примите две карти кои се собираат до 17, кога ќе ја испуштите првата цифра, вредноста на вашата рака ќе биде 7.

Ако вие или банкарот добиете рака со вкупна вредност од 8 или 9, ова се нарекува природна победа и играта е завршена. Ако ниту една рака не е вкупно 8 или 9, дилерот може да извлече дополнителна карта. Правилата за третата картичка се многу јасни и тие се малку поинакви за банкарот од оние за играчот.

Правила за трета картичка за играчот Играчот секогаш оди на прво место и раката на банкарот зависи од раката на играчот. Ако раката на играчот е со вкупна вредност од 8 или 9, играчот ќе застане и ќе победи. Ова се нарекува природна победа каде што не се извлекуваат дополнителни карти. Играчот секогаш ќе стои на вкупно поени од 6 или 7. Играчот ќе извлече трета карта на вкупно 0 и 5.

Правила за трета картичка за банкарот Кога раката на банкарот изнесува помеѓу 0 и 2, банкарот ќе извлече дополнителна картичка освен ако играчот има природна 8 или 9. Кога раката на банкарот изнесува вкупно 3, банкарот ќе извлече трета картичка ако играчот третата картичка е 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 или 9. Банкарот ќе стои ако третата картичка на играчот е 8. Кога раката на банкарот е вкупно 4, банкарот ќе извлече трета картичка ако играчот третата картичка е 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7. Банкарот ќе стои ако третата картичка на играчот е 0 – 1 – 8 – 9. Кога раката на банкарот е вкупно 5, банкарот ќе извлече трета картичка ако играчот третата картичка е 4 – 5 – 6 – 7. Банкарот ќе застане ако третата картичка на играчот е 0 – 1 – 2 – 3 - 8 – 9. Кога раката на банкарот е вкупно 6, банкарот ќе извлече трета картичка ако играчот третата картичка е 6 – 7. Банкарот ќе стои ако третата картичка на играчот е 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 8 – 9. Кога раката на банкарот ќе биде вкупно 7, тие ќе стојат.

Слотови / Онлајн слот машини

Слотови / Онлајн слот машини

Многу играчи велат дека онлајн видео слот игрите им се омилени и ние мора да се согласиме со нив. Слотовите се едноставни, лесни за играње и учење и можат да понудат часови и часови забава. Уште повеќе, можете да заработите милиони кога играте прогресивни слотови, бидејќи наградата станува се поголема со секој ден. Кога играте онлајн слотови, има цел свет да се открие. Има случајно активирани функции кои не само што ќе ја направат играта поинтересна, туку и драстично ќе ја подобрат вашата рамнотежа. Дали играте за вистински пари нешто што би сакале да го пробате, па затоа треба да размислите да најдете добра онлајн слот игра во Casino-X. Откако ќе пробате неколку различни игри, ќе бидете сигурни дека автоматите работат совршено и тие се нешто што би го разгледале во иднина. Уште повеќе, можете да пробате игри од различни провајдери на софтвер додека не ја најдете едната игра што наскоро ќе ви стане омилена.

покер

покер

Има вкупно 6 покер игри во Casino-X вклучувајќи Jacks or Better, Deuces Wild, Aces & Faces, Aces & Eights, Bonus Deuces Wild и Double Double Bonus. Видео покер стана еден од омилените меѓу играчите. Играта има едноставен сет на правила што можете лесно да ги запаметите. Исто така, можете да пробате неколку круга бесплатно само за да можете да се запознаете со софтверот и како функционира играта. Откако ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да започнете да играте за вистински пари и да ги видите вистинските бои на оваа неверојатна игра. Во Casino-X, има соби и за почетници и за професионалци за да можете да се придружите на онаа што одговара на вашето ниво. Играњето видео покер во Casino-X е уште полесно благодарение на некои поволности што ги нуди казиното, како што се враќање на готовина, понуди без депозит и многу други.

Бинго

Бинго

Бингото е добро позната игра што ја играат сите. Таблата е полн со нумерирани топчиња додека го имате вашиот билет пред вас. Бидејќи топката е избрана и повикана, треба да проверите дали го имате истиот број на вашиот билет. Ако добиете 5 броја по ред, добивате.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е игра со најнизок раб на куќата за да имате реална шанса да ја победите куќата. Ја играте играта против дилерот и идејата е да имате рака со поголем број од дилерот. Играта започнува со сите играчи кои се обложуваат, а потоа дилерот дели две карти на играчите и две на себе, каде што едната карта е свртена нагоре, а другата е свртена надолу. Сите карти ја имаат нивната номинална вредност во Блек Џек каде што картите со слики се бројат како 10, а Ацето може да се брои како 1 или 11.

Откако ќе ги примите вашите 2 почетни карти, треба да одлучите за вашиот следен потег и имате можност да стоите, да удрите, да се предадете, да се удвоите или да се разделите. Кога ќе погодите, сакате дилерот да ви даде друга картичка. Ова е потег што треба да го направите кога верувате дека друга карта може да ја подобри вкупната вредност на вашата рака. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со вашата рака или нема ништо што можете да направите со трета карта.

Кога се делите, тоа значи дека имате две карти со иста вредност. Мора да направите уште еден облог еднаков на претходниот бидејќи сега играте две одделни раце. Можете да нацртате онолку карти колку што ви треба, освен кога делите асови, можете да нацртате само една карта на секој кец. Кога ќе се удвоите, го удвојувате вашиот првичен облог и ќе добиете една карта за извлекување. Кога ќе се предадете, веднаш ја губите раката и автоматски губите половина од оригиналниот облог. Кога картата нагоре на дилерот е кец на десетка, можете да земете осигурување што е спореден облог каде што се обложувате дека картата на дилерот е свртена надолу 10.

Рулет

Рулет

Ние веруваме дека ниту еден човек на овој свет не слушнал за играта на рулет. Ова е популарна казино игра која е прикажана во многу популарни филмови, па веројатно сте се запрашале како би било да го вртите тркалото сами. Па, сега имате шанса да го направите тоа во Casino-X без разлика каде сте и во кое време од денот е.

Играта започнува со тоа што се обложувате. Дилерот ќе фрли топка во тркалото на рулетот што се врти и сè уште можете да се обложите додека тркалото се врти. Штом дилерот објави „Нема повеќе облози“, во тој момент не ви е дозволено да обложувате. Постојат различни комбинации на облози што може да се направат, но генерално, ние ги делиме облозите на внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се следниве:

 • Директниот облог е облог на еден број. Ако точно ја погодите бројката, ќе добиете исплата од 35 до 1. Рабовите на куќата на американското тркало со двојна нула е 5,26%, а на европското тркало со една нула е 2,70%.
 • Сплит облог е облог што се става на повеќе од еден број со ставање на вашите чипови на линијата помеѓу два броја. Исплатата на овој облог е 17 спрема 1. Рабовите на куќата се 5,26 за американското тркало со двојна нула и 2,70 за европското тркало со една нула.
 • Уличен облог е облог на три броја и вие го ставате овој облог со ставање на вашите чипови на надворешната граница на трите броеви. Победничкиот облог се исплати 11 спрема 1. Куќниот раб на американското тркало со двојна нула е 5,26 проценти и е 2,70 проценти на европското тркало со една нула.
 • Агол залог е облог на четири броја и се става на раскрсницата каде што се среќаваат четири броја. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и е 2,70 проценти на европските тркала со една нула
 • Облогот со пет броеви, како што сугерира неговото име, е облог на пет броеви. Овој облог се наоѓа само на американското тркало за рулет со двојна нула и ги вклучува следните броеви 0, 00, 1, 2 и 3. работ на куќата за овој облог е 7,89%.
 • Облогот во линија е облог на 6 броеви и исплатата за овој облог е 5 спрема 1. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и е 2,70 проценти на европските тркала со една нула. Надворешните облози се следните облози:
 • Облог за колона е кога предвидувате дека една од колоните со броеви на распоредот ќе го има победничкиот број. За да го направите овој облог, поставете ги вашите чипови на дното на колоната што мислите дека ќе победи. Плаќањето за овој облог е 2 спрема 1. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и 2,70 проценти на европските тркала со една нула.
 • Залог за десетина е кога се обложувате дека еден од десетината броеви на распоредот ќе погоди. Можете да се обложувате на првата десетина, втората десетина или третата десетина. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1 и ако топката слета на 0 или 00 ќе изгубите. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и 2,70 проценти на европските тркала со една нула.
 • Чудниот или парниот облог се става или на непарниот или парниот дел од распоредот. Има 18 непарни и 18 парни броеви и ако топката слета на 0 или 00, ќе го изгубите облогот. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и 2,70 проценти на европските тркала со една нула.
 • Висок или низок облог е кога се обложувате на сите ниски броеви од 1 до 18, или на сите високи броеви од 19 до 36. Повторно, ако топката слета на 0 или 00, ќе изгубите. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и 2,70 проценти на европските тркала со една нула.
 • Црвено или црн облог е кога се обложувате на бојата на бројот што ќе го погоди. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1. Куќниот раб на американските тркала со двојна нула е 5,26 проценти и 2,70 проценти на европските тркала со една нула.
Спортско обложување

Спортско обложување

Во Casino-X можете да се обложувате на многу различни спортови, вклучувајќи американски фудбал, бадминтон, бенди, кошарка, бокс, крикет, карлинг, велосипедизам, пикадо, фудбал, ГАА фудбал, голф, ракомет, хокеј на мраз, MotoGP, моторни спортови, Олимписки игри , рагби, рагби унија, специјални облози, сурфање, тенис, трчање, американски спортови, одбојка, ватерполо, зимски спортови и бејзбол. Во делот за спортско обложување, можете да најдете повеќе од 30 видови спортови и многу повеќе настани во текот на месецот. И двајцата можете да се обложувате на најголемите спортски настани, но и да заработите брзи пари во популарните видео игри во живо, изборите и многу повеќе.

Казиното го задржува правото да го откаже секој облог направен на лоши коефициенти. Тие исто така можат да ограничат, откажат или ограничат облог. Кога некој настан ќе биде суспендиран, порамнувањето ќе биде одлучено според правилата за обложување наведени за тој спорт. Максималните износи на облозите на сите спортски настани ќе бидат одредени од платформата за спортски книги. Откако трансакцијата е завршена, таа не може да се промени. Треба да бидете внимателни кога се обидувате да направите трансакција. Секој спор мора да се поднесе во рок од седум дена од датумот на одлучување за предметниот облог.

Постојат различни видови облози што можете да ги поставите и ние ќе ви наведеме некои од нив:

 • Поединечни облози се облози за исходот на некој настан.
 • Комбо облозите се облози на неколку независни исходи на настани. За да го добиете овој облог, треба правилно да ги погодите исходите од сите настани вклучени во вашиот облог.
 • Облогот Trixie е комбинација од една тројна и три двојки од избор од три натпревари.
 • Патентот е комбинација која вклучува една тројна круна, три двојки и три сингл од избор од три натпревари.
 • „Јенки“ е комбинација која вклучува една четворка, четири тројки и шест двојки од избор од четири натпревари.
 • Канаѓанец е комбинација, која вклучува еден петкратен, пет четирикратен, десет тројки и десет двојки од избор од пет натпревари.
 • „Хајнц“ е комбинација која вклучува еден шесткратен, шест пет пати, петнаесет четирикратен, дваесет тројки и петнаесет двојки од избор од шест натпревари.
 • „Супер Хајнц“ е комбинација која вклучува еден седумкратен, седум шесткратен, дваесет и еден петкратен, триесет и пет четирикратен, триесет и пет тројки и дваесет и еден двојки од избор од седум натпревари.
 • „Голијат“ е комбинација која вклучува едно осумкратно, осум седумкратно, дваесет и осум шесткратно, педесет и шест петкратно, седумдесет четирикратно, педесет и шест тројки и дваесет и осум двојки од избор од осум натпревари.
Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Во Casino-X ќе најдете некои од најдобрите игри со вистински пари на пазарот.

Тие вклучуваат:

 • Бакара
 • Блек Џек
 • Дилер во живо
 • Рулет
 • слотови
 • Видео покер