Casino-X - Affiliate Program

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Филијалата на Casino-X нуди одлична можност за секој кој сака да заработи пари промовирајќи ги своите производи. Ако имате веб-локација или сакате да го промовирате казиното користејќи ги вашите социјални медиуми, можете да се регистрирате за сметка и да започнете да заработувате.

Првото прашање што сите го поставуваат кога станува збор за affiliate програмата е, колку можете да заработите? А одговорот е едноставен, колку повеќе правиш толку повеќе заработуваш. Имено, треба да испратите вистински играчи во Casino-X и тие ќе ве наградат за вашиот труд.

Она што е одлично за провизијата на приходите е тоа што процентот за уделот на приходите е динамичен, а добрата вест е што провизијата за максимален удел на приходите е лесно да се постигне.

  • Треба да упатите помеѓу 0 и 15 пријатели за да добиете провизија од 25%.
  • Треба да упатите помеѓу 16 и 30 пријатели за да добиете провизија од 30%.
  • Треба да упатите помеѓу 31 и 50 пријатели за да добиете провизија од 35%.
  • Треба да упатите помеѓу 51 и 99 пријатели за да добиете провизија од 40%.
  • Треба да упатите повеќе од 100 пријатели за да добиете провизија од 45%.
    Откако ќе упатите повеќе од 20 пријатели, можете да побарате комисија за CPA.

Што е придружна програма Casino-X?

Филијалата на Casino-X се нарекува PoshFriends. И има многу брендови кои се дел од оваа придружна група:

Casino-X е бренд кој е на пазарот од 2014 година. Причината поради која се толку долго присутни е фактот што работат во корист на нивните клиенти. Огромните бонуси и промоции и одличниот квалитет на услугата се она што го прави Casino-X да се истакнува во толпата. Казиното најпрво беше насочено кон публиката во Европа и земјите од руски јазик, но подоцна тие почнаа да нудат игри на играчи од целиот свет.
Joy Casino е основано во 2014 година и користи некои од најдобрите софтверски провајдери како NetEnt и Microgaming. Целната публика на ова казино се европските земји. Joy Casino ќе остане со нас во годините што доаѓаат бидејќи има верна публика. Тие работат во интерес на нивните клиенти нудејќи дарежливи бонуси, брзи плаќања и поддршка за корисници која е секогаш достапна. Казиното е лесно достапно од мобилната верзија, така што сега можете да играте без разлика каде сте.

Championslots Casino е прилично ново казино кое е формирано во 2018 година и е создадено специјално за пазарот што зборува руски. Казиното нуди многу дарежлив бонус и нуди инстант регистрација што ги олеснува работите за клиентите.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јордан
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Норвешка
Полска
Русија
Саудиска Арабија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)