Casino-X - Deposits

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

Депонирањето на Casino-X е едноставно. Треба да се најавите на вашата сметка и да кликнете на депозитот. Ќе бидете препратени на начини на плаќање каде што треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара и да ги внесете сите потребни информации.

Различни начини на плаќање се достапни во Casino-X, вклучувајќи MasterCard, Neteller, Visa Electron, Visa, Skrill, Paysafe Card, Neteller, Paypal, Ukash, WebMoney, Maestro, EcoPayz, Przelewy24, iDEAL, Nordea, QIWI, Trustly, Yandex Money, паричник One, Alfa-Click, Moneta, PugglePay, Wire Transfer, iDeal (од Skrill), LiqPay, Money Mail и Interkassa.

Натпревар за депозит

Откако ќе ја креирате вашата сметка во Casino-X, имате право на многу дарежлив бонус за добредојде. Првата понуда за пријавување ви овозможува да изберете од три различни можности. Можете да изберете помеѓу 100%, 150% и 200% бонус за депозит. За да започнете, ќе добиете и 200 бесплатни вртења на Pink Elephants, многу интересна онлајн игра со видео слот. По првиот депозит ќе добиете 20 бесплатни вртења, а остатокот ќе го добивате во следните 9 дена, 20 бесплатни вртења дневно.

Валута

Различни валути се достапни во Casino-X вклучувајќи евра, австралиски долари, канадски долари, јапонски јен, шведски круни, американски долари, норвешки круни, руски рубли и кинески јуани.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јордан
Канада
Катар
Кина
Кувајт
Норвешка
Полска
Русија
Саудиска Арабија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
LiqPay
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)