Casino-X Преглед 2024 - FAQ

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Casino-X во нашите ЧПП.

Како да направите повлекување во Казино-Х?

Постојат различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување на вашите добивки во Casino-X. Одете во благајната и изберете го методот за повлекување што најмногу ви одговара. Можете да изберете помеѓу следниве Skrill, Neteller, VISA, PaySafe Card, Trustly и Entropay. Тие исто така нудат криптовалути како што се Bitcoin, Ethereum, Litecoin или Ripple за повлекување.

Како да контактирате со Casino-X?

Ако имате прашање или прашање, можете да ја контактирате Поддршката за корисници преку разговор во живо или е-пошта.

Дали играчите од Индија можат да отворат сметка во Casino-X?

Да, играчите од Индија се добредојдени да отворат сметка во Casino-X. Тие можат да играат илјадници слотови и други казино игри од 27 различни програмери. Уште повеќе, постои спортска книшка каде што можат да се обложуваат на популарни спортови. Тие можат да направат депозит користејќи Skrill или Neteller и да добијат дарежлив бонус за добредојде.

Кој е бонусот за добредојде за индиските играчи?

Во Casino-X секој играч ќе добие колосален бонус за добредојде за нивните први пет депозити. Истото важи и за играчите од Индија. Првиот пат кога ќе направите депозит, можете да изберете помеѓу три бонуси:

  • 100% до 2000 УСД (142.413 INR)
  • 150% до 300 УСД (21.364 INR)
  • 200% до 50 УСД (3.560 INR) Вкупната вредност на бонусот за добредојде е скоро 4.000 УСД (284.670 INR). Значи, колку повеќе депонирате, толку повисок ќе биде бонусот.

Дали Casino-X е легитимно казино?

Да, Casino-X е 100% легитимно казино и играчите од целиот свет ги играат своите омилени игри многу години. Тие нудат игри од познати провајдери на софтвер и нивните игри се фер.

Кој е RTP на игрите во Casino-X?

RTP на игрите не е наведен.

Дали Casino-X е фер?

Casino-X е легално казино кое ги има сите потребни лиценци за работа и редовно се ревидира од трета агенција. Условите и правилата на казиното се наведени во долната лева страна на страницата и ви предлагаме внимателно да ги прочитате пред да се регистрирате или прифатите понуда за бонус. Casino-X е лиценциран во Курасао и во исто време, припаѓа на казина сертифицирани од eCOGRA. Нема да најдете негативни коментари за казиното, а тоа значи многу во оваа многу конкурентна индустрија. Нивните игри се фер и никогаш не ги одложуваат плаќањата, така што ова кажува многу за Casino-X. Ако се појави проблем, тие се обидуваат да го решат што е можно поскоро бидејќи навистина се грижат за своите клиенти.

Кои методи на депозит се достапни во Casino-X?

Играчите претпочитаат Casino-X најмногу затоа што дозволува мали депозити. Можете да направите депозит од 5 долари за да играте неколку вртења на вашиот омилен онлајн слот или неколку практични вашата омилена игра на маса, која и да сакате. Има повеќе од 20 банкарски опции за избор, вклучувајќи VISA, MasterCard, JCB, Skrill, Neosurf, Yandex, Poli, Webmoney, EcoPayz, Trustly, Paysafecard, Qiwi и криптовалути.

Како можам да направам повлекување?

Casino-X нуди неколку методи за повлекување што можете да ги користите за да извршите повлекување. Тие вклучуваат VISA, Webmoney, Yandex, Qiwi, Neteller, Skrill и криптовалути. Криптовалутите вклучуваат биткоин, лајткоин, етереум и рипл. Минималниот износ што можете да го повлечете е 5 УСД, а максималниот износ е ограничен на 100.000 УСД месечно. Казиното ги обработува сите трансакции во рок од 24 часа и тие исто така нудат голем број валути од кои можете да изберете, вклучувајќи USD, EUR, GBP, AUD, CAD, SEK, CNY, JPY, RUB, NOK, BTC, ETH, LTC и XRP .

Какви игри им нуди Casino-X на своите играчи?

Бројот на игри што можете да ги играте во Casino-X е колосален. Тие нудат игри од различни провајдери на софтвер како Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Quickspin, Genesis Gaming и Novomatic. Тие се лидери во индустријата, така што тоа значи дека сигурно нема да ви биде здодевно во Casino-X. Слот машини, игри на маса и игри со прогресивен џекпот се само некои од игрите во кои можете да уживате кога ќе станете дел од семејството Casino-X.

Може ли да побарам некои бонуси во Casino-X?

Casino-X има неколку луксузни бонуси подготвени за вас. Само треба да се регистрирате за сметка и ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде првиот пат кога ќе направите депозит. И, како што копате подлабоко, ќе откриете повеќе понуди и промоции приспособени специјално за вас и вашите потреби за играње. Ве очекуваат многу дневни турнири, натпревари за преживување. Ако сакате да ги фатите рацете за многу дарежлива награда за турнир од 10.000 долари, кликнете на „Распоред на турнири“ за да дознаете повеќе за натпреварот.

Може ли да се приклучам на Casino-X од Нов Зеланд?

Casino-X ги има сите потребни лиценци за работа во Нов Зеланд. Значи, добрата вест е дека ако живеете во Нов Зеланд, можете да уживате во сите придобивки што ги нуди казиното.

Како да побарате бонус за добредојде?

Ако сте заинтересирани да побарате бонус за добредојде, тогаш треба да креирате сметка во Casino-X. Процесот на пријавување е многу лесен каде што треба да внесете некои лични податоци. Во моментот кога ќе го направите вашиот прв депозит, автоматски ќе ги добиете средствата за добредојде на вашата сметка. Во овој момент, можете да добиете $2000 во бонус средства и згора на тоа, ќе добиете 200 бесплатни вртења за 10 дена.

Може ли да користам НЗ долари во Casino-X?

Играчите од Нов Зеланд можат да ја користат нивната локална валута и за депозити и за повлекувања. Ако се прашувате како да направите депозит на вашата сметка и да почнете да уживате во сите придобивки што ги нуди казиното, само одете во делот „Моја сметка“ и кликнете на картичката за депозит и изберете го начинот на плаќање што е најзгодно за вас. .

Кои игри треба да ги пробам во Casino-X?

Casino-X нуди разновидни игри за секаков вид на играчи. Изборот зависи само од вас. Можеме да кажеме дека повеќето од играчите, генерално, уживаат во играњето онлајн видео слот игри како Game of Thrones или Playboy. Игрите имаат се, многу се интересни за играње, визуелно пријатни и згора на тоа, нудат и некои профитабилни исплати кои ќе ве остават без зборови. Само треба да ја имате Лејди Лак на ваша страна кога играте.

Може ли да репродуцирам видео слотови на мојот мобилен телефон?

Сите игри во Casino-X се достапни и на вашиот рачен уред. Казиното инвестираше огромна сума на време и пари во мобилната верзија на казиното и благодарение на напредокот во технологијата тие нудат подеднакво квалитетно искуство како и десктоп верзијата.

Како да направите повлекување на добивките во Казино-Х?

За да направите повлекување на вашите добивки, ќе мора да отидете во делот за благајна на веб-страницата. Изберете го начинот на плаќање кој е најзгоден за вас. Имајте на ум дека од вас се бара да направите повлекување со истиот метод што го користевте за да направите депозит.

Колку време ќе помине додека не ги добијам моите добивки?

Сите повлекувања се обработуваат истиот ден, а најдолгото што може да потрае е 24 часа. Средствата ќе ги добиете во зависност од начинот на плаќање што го користите. На пример, ако сте користеле е-паричник за повлекување, средствата ќе ви бидат префрлени веднаш, додека ако сте користеле банкарски трансфер, може да поминат неколку дена додека средствата да стигнат до вашата сметка.

Кои валути се достапни во Casino-X?

Различни валути се достапни во Casino-X вклучувајќи USD, NOK, SEK, CNY, CAD и JPY.

Колку игри има во казиното?

Casino-X има игри од 23 провајдери, па можете да замислите дека бројот е огромен. Имаат некои од најдобрите наслови на располагање за да уживате. Во овој момент, во казиното има повеќе од 400 игри, но овој број расте секој ден.

Како да се квалификувате за бонус?

Добивањето бонус во Casino-X е многу едноставно. Сè што треба да направите е да креирате нова сметка и да го направите вашиот прв депозит и ќе добиете многу дарежлив бонус за добредојде кој може да достигне 2000 долари и уште повеќе, ќе добиете 200 бесплатни вртења без потреба од депозит. Сакаме да истакнеме дека треба да внесете точни детали кога се регистрирате за сметка и од клучно значење е да ја потврдите вашата сметка откако ќе ја креирате.

Како да го повлечете бонусот за добредојде?

Секој бонус што го добивате во Casino-X ги има истите барања што треба да ги исполните пред повлекувањето. Значи, ако го добиете бонусот за добредојде или барате промоција во Casino-X, ќе мора да играте преку средствата за бонус 25 пати пред да можете да направите повлекување.

Може ли да побарам бонус за добредојде во Германија?

Бонусот за добредојде е достапен за повеќето играчи освен оние што живеат во една од следните земји: Француски јужни територии, Зелено'ртски Острови и Мали оддалечени острови на Соединетите Американски Држави, Данска, Чешка Република, Хонг Конг, Унгарија, Германија, Латвија, Макао , Турција, Холандија, Шпанија, Обединетото Кралство, Португалија, Австралија и Италија.

Кои земји се ограничени од понудата за добредојде?

Играчите кои живеат во САД нема да можат да ја зграпчат понудата за добредојде од Casino-X. Исто така, други земји се на ограничената листа, вклучувајќи француски јужни територии, Зелено'ртски Острови и Мали оддалечени острови на Соединетите Држави, Данска, Чешка, Хонг Конг, Унгарија, Германија, Латвија, Макао, Турција, Холандија, Шпанија, Обединетото Кралство , Португалија, Австралија и Италија.

Колку брзо ќе ги добијам бонусните средства откако ќе направам депозит?

Откако ќе ја завршите процедурата за првиот депозит, бонусот и бесплатните вртења автоматски ќе се кредитираат на вашата сметка во рок од неколку минути.

Направив сметка во Casino-X пред некое време, но сега не можам да ја најдам понудата за бонус за добредојде. Зошто е тоа така?

Бонусот за добредојде е достапен за ограничено време и ако не успеете да го побарате во временската рамка, ќе ја пропуштите оваа одлична можност.