Casino-X Преглед 2024 - Live Casino

Casino-XResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Интерактивен дизајн
Огромен избор на игри
Темати за цртан филм
Casino-X is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Casino-X нуди одлично искуство кога станува збор за игри во казино во живо. Тие нудат огромен избор на игри, вклучувајќи Live 3 Card Brag, Live Baccarat, Live Blackjack, Live Blackjack Party, Live Caribbean Stud Poker, Live Casino Hold'em, Live Common Draw Blackjack, Live Dragon Tiger, Live Dream Catcher, Live French Roulette , Live Hi-Lo, Live Roulette, Live Sic Bo, Live Slots, Live Texas Hold'em и Live Three Card Poker.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Ако уживате да играте блек џек, но барате нов предизвик, тогаш треба да пробате блек џек во живо со вистински професионален дилер. Блек џек со својата брза и лесна за учење игра привлекува сè повеќе играчи секој ден.

Форматот на казино во живо е практично ист како играта од реалниот живот. Ќе бидете свртени кон дилерот и ќе го видите како црта карти и ќе ги положи пред вас. Ќе ги видите и картите на другите играчи, додавајќи го социјалниот елемент на играта.

Иако играта има за цел да има рака со вкупна вредност од 21, всушност можете да победите ако имате рака што го победува дилерот, толку едноставно. Ако играте со секоја рака обидувајќи се да постигнете 21, нема да добиете многу, само обидете се да го победите дилерот.

Кај блек џек во живо, картите нумерирани од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, картичките се вреднуваат со 10 додека Ацето може да биде или 1 или 11. Картата Аце е нешто како Џокер во Блек Џек. Да речеме дека добивате кец и 2, кецот автоматски ќе се вреднува со 11, а вашата рака ќе биде со вкупна вредност од 13. Меѓутоа, ако извлечете трета карта и таа е 10, со што вашата рака ќе чини вредност. 23, Ацето автоматски ќе се пресмета како 1 и ќе избегнете да пропаднете.

Откако ќе ги добиете двете првични картички, имате многу опции за вашиот следен потег, а тоа се основите на секоја блек џек стратегија. Значи, да видиме што друго можете да направите за да ја подобрите вашата рака:

 • Можете да погодите - ова е една од основните опции за играње во живо Блек Џек. Со овој потег, барате уште една картичка од дилерот за да ја зголеми вредноста на раката на вашите две картички. Можете да го направите ова онолку пати што сакате, само немојте да пропаднете.
 • Можете да стоите - Ова е кога одбивате да земете друга картичка. Постојат две можни сценарија со овој потег, можете или да ја подобрите вредноста на вашата рака со дополнителна картичка или нема ништо што можете да направите со друга картичка.
 • Можете да поделите - Ако имате пар карти, можете да ги поделите на две посебни раце. На пример, ако добиете две 7-ки, можете да ги поделите и да создадете две одделни раце. Ова ќе ви овозможи да ги удвоите вашите добивки, но во исто време, ќе мора да одговарате на првичниот облог. Ова е стратегија со висок ризик и висока награда, па затоа треба да бидете внимателни со неа.
 • Двојно надолу - можете да го удвоите вашиот првичен облог, но ви е дозволено да добиете само една картичка. По овој смел потег нема да можете повторно да погодите. Некои раце не смеат да се удвојат, па затоа треба да проверите претходно.
 • Може да земете осигурување - Кога дилерот ќе извлече кец како прва карта, можете да земете облог за осигурување. Ова значи дека се обложувате дека следната картичка ќе биде картичка со 10 вредност што ќе резултира со природен блек џек.
Бакара во живо

Бакара во живо

Бакара во живо е уште една популарна игра што можете да ја играте во Casino-X. Не ви се потребни посебни вештини за учење, а уште повеќе, тоа и дава на куќата навистина мала предност од 1,17%. Играта Baccarat датира од Италија кога била измислена во 1400-тите. Играта беше популарна меѓу аристократијата и низ годините имаше неколку варијации, но тоа не беше се додека верзијата Punto Banco не излезе на виделина и ја направи играта популарна.

Baccarat има многу едноставен сет на правила што можете да ги научите. Играта се игра помеѓу играчот и банкарот и идејата на играта е да се има рака со вкупна вредност од 9. Нумерираните карти ја имаат нивната номинална вредност додека картите со лице и 10-ките имаат вредност нула, а асовите имаат вредност вредност од 1. Ако добиете две картички и вкупната вредност достигне две цифри, тогаш левата цифра се испушта. Да речеме дека добивате 7 и 8, кои се додаваат на 15, кога ќе се отфрли левата цифра, ќе останете со рака со вкупна вредност од 5. Играта започнува со ставање облози и потоа дилерот дели по две карти на секој играч и самите себе. Кога ќе се пресмета збирот на овие картички, постојат бројни правила на Бакара за тоа што ќе се случи следно.

Има 3 облози што можете да ги ставите кога играте бакара. Можете да се обложите на играчот, да се обложите на банкарот или да се обложите дека играта ќе заврши нерешено. Вистината овде е дека Baccarat е игра на среќа и не можете многу да направите освен да ги изберете вистинските облози. Има повеќе ризични облози во оваа игра кои нудат колосални награди, но и даваат на куќата многу висока предност. Значи, идејата овде е да се минимизира работ на куќата и да се направат паметни облози.

Рулет во живо

Рулет во живо

На површината, рулетот може да изгледа како една од најтешките игри за учење, но во реалноста, таа е многу едноставна штом ќе се справите со тоа. Ако претходно сте играле рулет, рулетот во живо не би требало да биде премногу тежок за да ја привлечете главата. Пред вас, на екранот, ќе ја видите масата за рулет со два различни обложувачки делови. Едната табела за обложување е за внатрешни облози, а другата табела за обложување е за надворешен облог. На врвот на табелата е тркалото со крупието кое ќе го заврти тркалото откако ќе се стават сите облози. Постојат два најчесто користени типа на тркала за рулет во живо:

 • Европски рулет – европското тркало има 37 поединечни џебови, од 0 до 36, со куќен раб од 2,7%.

 • Американски рулет – американскиот рулет има 38 џебови, со дополнителни 00 и куќен раб од 5,26%. Ставањето облог е многу лесно, треба да одлучите кој сакате да го ставите и да кликнете на него. Дилерот во живо ќе го признае вашиот облог и ќе стави вистински чипови на масата и тој ќе го заврти тркалото. Ако вашиот облог победи, ќе добиете исплата и ако изгубите, вашите чипови ќе бидат земени. Внатрешните облози се облози на единечни броеви и постојат неколку видови на внатрешни облози што можете да ги поставите:

 • Директен облог е облог на еден број со коефициент 35:1. Ова значи дека ако ставите облог од $1 на број и победите, ќе добиете 35 $.

 • Сплит облог е облог на два соседни броја кои нудат исплата од 17:1. За да го поставите овој облог, треба да ги ставите чиповите на линијата што ги дели двата броја.

 • Уличен облог е облог поставен на три броја по ред. Овој облог има коефициент 11:1.

 • Облогот од агол е облог на 4 одделни броеви и нуди коефициент од 8:1.

 • Линиски облог е облог што се става во два реда со 6 одделни броеви и нуди коефициент од 5:1. Надворешните облози се облози поставени на групи на броеви. Има низа надворешни облози што можете да ги поставите кога играте рулет во живо:

 • Црвено/Црно е кога се обложувате дали топката ќе слета на црвен или црн број. Исплатата за овој облог е 1:1.

 • Чудно/парен е облог за тоа дали топката ќе слета на непарен или парен џеб. Исплатата за овој облог е 1:1.

 • Високо / Ниско е облог за тоа дали топката ќе слета на број помеѓу 1-18 или 19-36. Исплатата за овој облог е 1:1.

 • Десетина облог е облог на група од 12 броеви низ табелата. Исплатата за овој облог е 2:1.

 • Облог за колона е облог поставен на внатрешните колони за обложување, секоја од нив има 12 броеви. Исплатата за овој облог е 2:1.

Обложување во живо

Обложување во живо

Казиното во живо се повеќе станува изборна платформа за игри, па мора да научите како правилно да го играте. Казиното во живо е популарно бидејќи го носи вистинското казино искуство директно на вашиот уред. Можете да играте голем број казино игри против дилерот. Пред да започнете да играте во Casino-X, треба да креирате сметка и штом ќе го направите тоа, имате плејада игри од кои можете да изберете.

Дилерот во живо е главната точка на контакт и секогаш кога имате прашање, тие со задоволство ќе ви дадат одговор. Фактот дека можете да разговарате со дилерот и со другите играчи ви го дава најблиското искуство на она што би го добиле во копнено казино. Сега, ајде да видиме кои игри можете да ги играте против дилерот во Casino-X:

 • Рулет во живо – Исто како и играта од реалниот живот, оваа верзија е брза и привлечна. Имате повеќе опции за обложување на располагање и многу шанси за победа. Правилата се исти, но тука е додадено само временско ограничување, на крајот од кое дилерот го врти тркалото.

 • Блек Џек во живо – Ова е веројатно една од најпопуларните игри во копнените казина која на ниту еден начин не ја промени својата привлечност. Повторно, вие сте против дилерот и правилата на играта се исти. Можете да победите се додека имате подобра рака од дилерот и не пропаднете.

 • Live Baccarat – Baccarat е многу лесна игра за учење и совладување во исто време. Ги меша вештините на Тексас Холдем со брзината на блек џек. Важат стандардните правила на играта, но достапни се некои различни варијации како Speed Baccarat и Punto Banco.

Совети за казино во живо

Совети за казино во живо

Има неколку работи што треба да ги земете предвид пред да одлучите да играте игри во живо.

 • Проверете ја вашата интернет конекција – Нема ништо полошо од депонирање средства и најавување во казиното во живо за да играте и се што добивате е баферски поток. Затоа, пред да започнете да играте, проверете ја вашата интернет конекција.

 • Обложувајте се што можете да си дозволите да изгубите – Ова е кажано многу пати, но уште еднаш за сите тие нови играчи, не се обложувајте со киријата за следниот месец.

 • Не бркајте загуби – Играјте додека е уште забавно, ако почнете да ги губите парите нема да се вратите назад со ставање поголеми облози.

 • Знајте кога да престанете – Добро познат факт е дека нема да победувате секогаш кога играте. Поставете буџет и штом ќе завршите, престанете да играте. Сметајте ги парите што сте ги изгубиле како аванс за забавата што сте ја имале додека игравте.

 • Забавувајте се – коцкањето е забавна активност и тоа е нејзината примарна цел. Забавувајте се додека играте и ако добиете нешто на патот, сметајте го тоа како бонус.