Casino-X Преглед на казино - Mobile

Age Limit
Casino-X
Casino-X is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Mobile

Мобилното обложување е врвна форма на онлајн коцкање. Играчите можат да пристапат до нивната сметка и да ги играат своите омилени игри кога сакаат, се додека имаат добар пристап до интернет.

Casino-X нуди мобилни апликации за сите главни оперативни системи како што се Android и iOS, но и играчите кои поседуваат Windows и Blackberry можат да најдат апликација. Кога станува збор за веб-страницата, страницата за мобилни казино е многу лесна за употреба и може да имате брз пристап до сите големи спортски настани. Можете лесно да депонирате средства на вашата сметка, да ги играте вашите омилени игри и подоцна да ги повлечете вашите добивки.

Мобилна апликација

Некои играчи претпочитаат да имаат мобилна апликација на нивното омилено казино, додека други претпочитаат да играат директно од нивните прелистувачи. Во секој случај, можете да уживате во сите придобивки што ги нуди вашето омилено казино во движење. Мобилната апликација овозможува лесен пристап до казиното без разлика на вашата локација и можете да ги играте игрите без прекин.

Корисниците на Android можат да ја преземат датотеката .apk, но пред тоа мора да ја прилагодите поставката за безбедност на паметниот телефон или таблетот. Мора да признаеме дека апликацијата изгледа совршено со својата детална графика и големите сликички.

Total score9.0
Добрите
+ Интерактивен дизајн
+ Огромен избор на игри
+ Темати за цртан филм

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Руски рубли
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (11)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Бугарија
Германија
Казакстан
Обединети Арапски Емирати
Полска
Русија
Финска
Чешка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
Alfa Bank
Alfa Click
Bank transferBitcoinCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
LiqPay
Litecoin
MaestroMasterCard
Moneta
Money Mail
Neteller
Nordea
Paysafe Card
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Ripple
Skrill
Tether
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Wallet One
WebMoney
Wire Transfer
Yandex Money
iDEAL
iDeal (by Skrill)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (8)