CasinoCasino - Account

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Ако сте нов играч, ќе треба да отворите сметка во CasinoCasino пред да можете да играте која било игра. Процесот на пријавување е многу лесен. Треба да кликнете на копчето Регистрирај се и да ги пополните бараните информации. Откако ќе завршите, набргу потоа ќе добиете е-пошта. Треба да ја следите врската што ви ја испрати казиното за да ја потврдите вашата сметка.

Правила за сметка

Секој играч во CasinoCasino треба да биде полнолетен за да се коцка.

Играчите од следните земји не можат да отворат сметка во CasinoCasino: · Обединето Кралство · Франција · САД · Естонија · Италија · Португалија · Шпанија · Романија · Русија · Турција · Авганистан · Албанија · Алжир · Ангола · Бугарија · Камбоџа · Чешка Република · Еквадор · Гвајана · Хонг Конг · Унгарија · Индонезија · Иран · Ирак · Израел · Кувајт · Лао · Латвија · Мексико · Мјанмар · Намибија · Никарагва · Северна Кореја · Пакистан · Панама · Папуа Нова Гвинеја · Филипини · Сингапур · Јужна Кореја · Судан · Сирија · Тајван · Уганда · Јемен · Зимбабве

Сите играчи кои отвораат сметка во CasinoCasino треба да се согласат со Општите услови.

Кога играчот не ги следи правилата, казиното има право да ја затвори неговата сметка и да му ги конфискува добивките.

Играчот треба да го пополни формуларот за апликација со точни информации во моментот кога ќе започне со процесот на регистрација. Во случај да има некои промени, од играчот се бара да ги ажурира своите лични податоци. Само една сметка е дозволена за играчите. Строго е забрането да се продаваат или стекнуваат сметки од други играчи.

Казиното има право да одбие апликација за сметка и во исто време има право да затвори и постоечка сметка. Сите трансакции се обработуваат во евра.

Играчот не треба да очекува никаков интерес за состојбата на сметката на казиното. Целта на казиното не е финансиска институција. Одговорноста на играчот е да ја регистрира својата добивка и да поднесе барање за данок на доход или данок на приход.

Кога се регистрирате за сметка, играчот треба да избере корисничко име и лозинка. Подоцна лозинката може да се смени. Обврска на играчот е да ги задржи информациите за најавување за себе.

Повторно отворете ја сметката

Ако по избор или по грешка ја затворите вашата сметка, истата не може веднаш да се отвори повторно. Треба да наведете зошто сакате повторно да ја отворите сметката. Казиното останува право да го одбие вашето барање доколку верува дека сметката не треба повторно да се отвори.

Ограничете ја сметката

Како играч може да имате само една сметка во CasinoCasino. Тоа е единствената сметка што можете да ја користите за да играте казино игри и во секој случај не ви е дозволено да ја продавате сметката или да стекнете сметки од други играчи.

Секоја сметка ќе биде потврдена во моментот кога играчот бара повлекување од 2.300 евра или повеќе, и кога играчот користи кредитна картичка за да направи депозит. Секој играч има право да ја затвори својата сметка во моментот кога ќе посака. Во случај да веруваат дека се впуштаат во проблематично однесување на коцкање, може да ја затворат сметката со помош на корисничка поддршка или преку нивната сметка. На играчите им се препорачува да направат повлекување пред да побараат да ја затворат својата сметка.

Корисничко име и лозинка

За да ја заштитите вашата лична сметка, треба да изберете корисничко име и лозинка. Тоа се лични работи кои играчот треба да ги задржи за себе. Тие не треба да ги запишуваат таквите информации или да го напуштат компјутерот додека се уште се најавени на нивната сметка. Откако ќе се стави облог на сметката, се верува дека облогот бил ставен од вистинскиот сопственик на сметката.

Облогот и резултатот од тој облог стануваат неповратни.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)