CasinoCasino

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Казино Казино е едно од првите одговорни казина лансирани во Европа. Ова е едно од ретките казина што наместо да се фокусираат на специфичен пазар, тие се фокусираат на специфичен снабдувач на слот, Amatic Industries. Ова е всушност многу популарен провајдер кој започна со копнени слот машини, кои подоцна беа претворени во онлајн игри. CasinoCasino навистина започна со Amatic слотови, и тоа трае веќе неколку години, но подоцна, тие почнаа да додаваат игри од различни провајдери за да ги задоволат потребите на нивните играчи.

/casinocasino/about/

Games

Бакара

Постојат 2 варијации на Baccarat понудени во CasinoCasino, стандардната и непалската варијанта каде победничкиот банкар од вкупно шест плаќа 1 до 2. Двете игри се играат со стандардни карти од 8 палуби. Еве список на примарни облози во Baccarat и на работ на куќата: · Ако ставите облог на играчот, исплатата е 1:1, а работ на куќата е 1,24%. · Ако се обложите на банкарот, исплатата е 0,95:1, а работ на куќата е 1,06% · Ако се обложите на нерешено, исплатата е 8:1, а работ на куќата е 14,36%. Во некои случаи, исплатата може да биде 9:1 за овој облог и работ на куќата е 4,84%.

Withdrawals

Постојат неколку начини за повлекување што се достапни во CasinoCasino: · банкарски трансфер · Neteller · Виза · Skrill

Bonuses

Како функционира бонусот?

Откако ќе се регистрирате за нова сметка, ќе добиете 100% бонус кога ќе го направите вашиот прв депозит. Сите овие пари од бонус ќе бидат префрлени речиси веднаш на вашата сметка и можете да ја играте вашата омилена игра. Сумата на бонусот треба да се обложи 40 пати пред да се квалификувате да ги повлечете вашите добивки. Откако ќе се регистрирате во казиното, треба да го искористите бонусот и да ги исполните условите за обложување во период од 30 дена. Износот на бонусот може да се користи само за игри со видео слот.

Payments

CasinoCasino прифаќа некои од најдобрите е-паричници како Skrill и Neteller. Можете да вложувате депозити користејќи ги овие решенија за е-паричник и можете веднаш да пристапите до вашите средства. Во овој момент не можете да користите Paypal, но не можеме да кажеме дека ова ќе остане така засекогаш. Исто така, може да се користат речиси сите дебитни и кредитни картички.

Максималниот износ на пари што можете да го повлечете е 5.000 УСД по работен ден.

Account

Ако сте нов играч, ќе треба да отворите сметка во CasinoCasino пред да можете да играте која било игра. Процесот на пријавување е многу лесен. Треба да кликнете на копчето Регистрирај се и да ги пополните бараните информации. Откако ќе завршите, набргу потоа ќе добиете е-пошта. Треба да ја следите врската што ви ја испрати казиното за да ја потврдите вашата сметка.

Languages

CasinoCasino ги нуди следните јазици: · Англиски · Шведски · Германски · Норвешки

Mobile

Мобилните казина се еден од најдобрите пронајдоци во последно време. Ви овозможува да ги играте вашите омилени казино игри кога сакате. Работи исто на сите уреди и играчите можат да уживаат во игрите што се развиени со користење на најдобрата технологија.

Со цел да заштедите време, мобилното казино нуди паѓачко мени на врвот на страницата што ќе ве однесе до бројни категории.

CasinoCasino нуди сигурна и сигурна средина за своите играчи. Сите податоци што се пренесуваат преку интернет се шифрирани, така што тука нема простор за грижи.

Tips & Tricks

CasinoCasino има огромна количина на различни игри, така што секој може да ја најде играта во која навистина ужива, без разлика дали бара слотови или игри на маса. Тоа е доверливо казино и нуди одлична корисничка поддршка, така што сè на сè, тоа е сè што играчот бара во казиното.

Live Casino

Игри во живо

Игрите во живо во CasinoCasino се напојуваат исклучиво од Evolution Gaming. Тие сакаат да им го понудат на своите играчи најдоброто, па поради таа причина го користат снабдувачот број еден на игри во живо. Некои од игрите се емитуваат од копнено казино, така што имате речиси искуство во реално време. Некои од најпопуларните игри што можете да ги играте со помош на дилер во живо се рулет, покер, блек џек и бакара, но можете да играте и Live Monopoly и Live Deal или No Deal.

Promotions & Offers

Промотивен код

Не е потребен промотивен код за играње во CasinoCasino.

Responsible Gaming

Ако мислите дека вашето коцкање е вознемирувачко, тогаш треба да контактирате со Be Gamble Aware на +44 (0) 808 8020 133. Можете исто така да стапите во контакт со тимот за поддршка на казиното и тој може да ви помогне при привремено да ја суспендирате вашата сметка.

Software

Во CasinoCasino, која е реномирана веб-страница за коцкање, треба да очекувате да најдете само висококвалитетни производи. Тие соработуваат со некои од врвните провајдери на софтвер за да им ги донесат игрите со најдобар квалитет на своите играчи:

· SG игри · WMS · Новоматик · Bally · ELK Studios · Само за победа · План · Еволуција · High 5 игри · Microgaming · Slingshot · Barcrest · NetENT · Amatic · Големо време на игри · Thunderkick · IGT · NextGen

Support

Еден од најзгодните начини за контакт со казиното е преку разговор во живо. Тие се достапни 24/7 за ваша погодност. Започнете разговор во живо и разговарајте за вашето прашање со експерт во неговата област. Друг начин да контактирате со казиното е да го користите вашиот телефон, но имајте на ум дека може да се применат меѓународни трошоци. Телефонскиот број со кој можете да контактирате е +356 2034 1581.

Можете да испратите е-пошта до казиното и ќе добиете одговор во рок од еден час. Адресата на е-пошта е: service@casinocasino.com

Deposits

Како да направите депозит?

Тоа е многу едноставен процес за префрлање пари на вашата сметка. CasinoCasino прифаќа и поддржува различни методи за да можете лесно да го најдете оној кој најмногу ви одговара.

Security

Вашата безбедност е приоритет на казиното. Тие целосно се усогласени со стандардите поставени од органот за игри на Малта и во исто време користат SSL шифрирање за да ги заштитат вашите податоци.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за CasinoCasino во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Како може да се приклучите на придружната програма на CasinoCasino?

Првото нешто што треба да направите е да креирате сметка во филијалите на CasinoCasino. Кога ќе се регистрирате за сметка, партнер-менаџер ќе ве контактира и ќе ви помогне да го промовирате казиното.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
СофтверСофтвер (16)