CasinoCasino - Bonuses

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Како функционира бонусот?

Откако ќе се регистрирате за нова сметка, ќе добиете 100% бонус кога ќе го направите вашиот прв депозит. Сите овие пари од бонус ќе бидат префрлени речиси веднаш на вашата сметка и можете да ја играте вашата омилена игра. Сумата на бонусот треба да се обложи 40 пати пред да се квалификувате да ги повлечете вашите добивки. Откако ќе се регистрирате во казиното, треба да го искористите бонусот и да ги исполните условите за обложување во период од 30 дена. Износот на бонусот може да се користи само за игри со видео слот.

Минималниот износ што треба да го депонирате е 10 €. Играчите кои користат Skrill и Neteller не се погодни за бонусот за добредојде, па затоа мора да најдат различен начин на депозит за користење.

Секое казино нуди бонуси кои имаат одредени барања за обложување, инаку казиното ќе фрла пари. Во CasinoCasino треба да играте преку износот на бонусот најмалку 40 пати. Ајде да видиме како функционира ова, ако направите депозит од 50 евра, ќе добиете уште 50 евра во бонус пари и тоа ќе ви остави со 100 евра за да ја играте играта по ваш избор. Ова значи дека мора да се обложите 2000 евра во период од 30 дена пред да можете да направите повлекување.

Ако ова ви се чини премногу, еден начин да одите е да направите помал прв депозит или можете целосно да го откажете бонусот. Некои луѓе не го сакаат стресот што го носи бонусот, па затоа одлучуваат да играат само со парите што ги депонираат. Тоа е целосно твоја одлука. Доколку сакате да не го добивате бонусот, можете да ја оневозможите опцијата во делот Моја сметка. Во случај да ви треба помош, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ве водат низ процесот.

Прифатени земји

Ова е список на земји што можат да играат во CasinoCasino: · Австралија · Нов Зеланд · ОК · Јужна Африка · Холандија · Германија · Австрија · Швајцарија · Канада · Шведска · Данска · Ирска · Норвешка · Финска

Кредити за обложување

Максималната сума што можете да ја обложите е 5 евра на која било рунда игра.

Бонус без депозит

Бонусот без депозит е еден од омилените меѓу играчите. Ова е шанса да освоите пари дури и без да направите депозит. Ако ја креирате вашата сметка денес во CasinoCasino, ќе добиете 10 бесплатни вртења што може да се играат на која било од 6-те избрани слот игри.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)