CasinoCasino - Games

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Бакара

Постојат 2 варијации на Baccarat понудени во CasinoCasino, стандардната и непалската варијанта каде победничкиот банкар од вкупно шест плаќа 1 до 2. Двете игри се играат со стандардни карти од 8 палуби. Еве список на примарни облози во Baccarat и на работ на куќата: · Ако ставите облог на играчот, исплатата е 1:1, а работ на куќата е 1,24%. · Ако се обложите на банкарот, исплатата е 0,95:1, а работ на куќата е 1,06% · Ако се обложите на нерешено, исплатата е 8:1, а работ на куќата е 14,36%. Во некои случаи, исплатата може да биде 9:1 за овој облог и работ на куќата е 4,84%.

Во бесплатен бакара, облогот Банкер има куќен раб од 1,46% и шансите за Играчот и Нерешениот резултат се исти.

Некои оператори нудат странични облози на бакара и еве список на оние што можете да ги најдете во CasinoCasino: · Исплатата за парот на играчи е 11:1 и работ на куќата е 10,36%. · Исплатата за парот банкар е 11:1, а работ на куќата е 10,36%. · Исплатата за која било исплата е 5:1. Ова ги вклучува или првите две картички на играчи или првите две банкарски картички кои формираат пар. Работ на куќата е 13,71%. · Исплатата за супер 6 е 16:1, а работ на куќата е 8,43%. Ова е достапно само за бакара без провизија. · Исплатата за совршен пар е 25:1 за еден пар и 200:1 за два пара. Работ на куќата е 8,05%. Бонус за играч и бонус за банкар се само нови услови за бонусот на Dragon. Куќниот раб на бонусот на играчот е 2,65%, а куќниот раб на бонусот за банкар е 9,37%.

слотови

Слотовите се веројатно една од најпопуларните игри во секое казино. Во CasinoCasino можете да најдете повеќе од 50 видео и класични слотови од следните провајдери: · Слотови за Amatic Industries · Слотови за Net Entertainment · Слотови за Barcrest · Слотови машини за игри Big Time · Слотови машини Thunderkick · Слот машини Novomatic

Блек Џек

First Person Blackjack од Evolution Gaming е неверојатен додаток во портфолиото на CasinoCasino. Играта го редефинира концептот и на живи и на RNG виртуелни табели со создавање на повеќеслојна платформа. Оваа верзија на блек џек не е игра во живо, но создава илузија на таква.

Играчот има целосна контрола врз играта. Ако сакате да започнете нова игра, само кликнете на копчето Deal Now и картите се извлекуваат од чевелот. Ова не е случај во конвенционалните живи табели. Постои ограничување за обложување што треба да го почитувате за да немате никаква контрола врз играта. Достапни се и странични облози и можете да се обложувате на Perfect Pairs и 21+3.

Достапно е и осигурување во случај една од картичките на дилерот да е Аце. Можете да поставите облог за осигурување и да заштедите 50% од вашиот влог ако дилерот добие Блек Џек.

Главната карактеристика е GO Live кој ќе ве однесе до студио што се пренесува во живо Блек Џек.

Европски Блек Џек

Европскиот Блек Џек обично се игра со 6 палуби, но можете да најдете некои варијанти кои користат 4 или дури 8 палуби. Има и варијанта која се игра со 2 палуби. Оваа игра се игра против дилерот, тука нема ништо ново, а целта на играта е да се победи дилерот со добивање Блек Џек или вкупен резултат кој е најблиску до 21.

Вредностите на картичките во Европскиот Блек Џек се главно исти како и во другите варијанти на Блек Џек. Кецовите вредат 1 или 11, 10-ките и картите со лице вредат 10, а картите со броеви имаат иста вредност како и нивната нумеричка вредност. Главната разлика во европскиот Блек Џек е тоа што постојат одредени правила кои се разликуваат од стандардната игра. Значи, пред да одлучите да ја играте играта треба да се запознаете со правилата.

· Кога дилерот ќе го погоди Блек Џек, играчот го губи својот вкупен облог · Не можете да делите 4-ки, 5-ки и 10 ценети карти. · Дозволено е да разделите кец и може да добиете само една карта за секој кец. · Дозволено е да се удвоите по разделбата. · Дилерот стои на soft 17 · Дилерот црпи на 16 · Играчот може да земе облог за осигурување · Не можете да се предадете за време на играта.

Играњето Европски Блек Џек има свои предности. Ги нуди сите карактеристики што ги имаат другите онлајн варијанти и нешто повеќе. Можете да одлучите за брзината на играта и да уживате во различни потези што им недостигаат на другите игри.

Како да се игра Европски Блек Џек онлајн?

Играњето европски блек џек онлајн е многу забавно. Можете да ги искусите сите карактеристики со кои може да се пофали оваа онлајн варијанта и многу повеќе. Вие ја контролирате брзината на играта што е една од најдобрите поволности на играта, но исто така можете да испробате некои нови потези. Првото нешто што треба да направите е да ја вчитате играта. Можете да го направите тоа така што ќе се упатите во вашето омилено блек џек казино и ќе изберете европски блек џек. Претпоставуваме дека веќе сте направиле депозит и дека можете да играте за вистински пари. Потоа треба да одлучите кој е вашиот следен потег и колку сакате да се обложите. Само кликнете на саканиот чип и почекајте го резултатот. Ако имате картички кои вредат вкупно 21 или блиску до 21, добивате и веднаш ќе ја добиете вашата исплата. Ако дилерот има блек џек или подобри карти од вас, тогаш губите. Ако ниту еден од вас нема блек џек, тогаш сè уште сте во игра и треба да одлучите за вашиот следен потег. Има вкупно 4 потези, но мора да ги изберете мудро ако сакате да ја освоите наградата:

  1. Хит – Кога ќе го изберете копчето за погодување, тоа значи дека ќе добиете уште една картичка и уште една можност да го подобрите вашиот првичен резултат.
  2. Сплит – Опцијата за поделба во европскиот блек џек е достапна само кога имате две картички со иста вредност. Кога ќе ги поделите вашите карти, ќе останете со 2 раце и ќе се изврши дополнителен облог за другата рака што е создадена. Ќе добиете по една дополнителна картичка за секоја рака. Во случај да имате пар асови, можете да го поделите парот, но ќе добиете само една дополнителна картичка и нема да можете повторно да се разделите. Во оваа варијанта на Блек Џек можете да ја поделите раката до 3 пати. Може да се поделат само картички со иста нумеричка вредност. Може да поделите 2-ки, 3-ки, 6-ки, 7-ки, 8-ки, 9-ки и кецови. Не ви е дозволено да делите 10-ки и 5-ки, а 4-ките може да се поделат само во одредени случаи, кога картичката на дилерот е 5 или 6.
  3. Двојно – Кога ќе ја изберете опцијата „Двојно“, ќе можете да го удвоите вашиот облог.
  4. Осигурување - Секој пат кога до картичката на дилерот е Аце, ќе можете да земете Осигурување. Идејата овде е следната карта на дилерот да биде 10, и ако погодивте правилно, ќе добиете исплата од 2:1.

Исплатата во европски блек џек е 1:1. На луѓето им се допаѓа оваа варијанта на Блек Џек бидејќи нуди одлични исплати. · Ако имате блек џек, исплатата е 3:2 · Ако имате блек џек по поделба, исплатата е 1:1 · Ако имате рака од 21, исплатата е 1:1 · Ако имате други победнички раце, исплатата е 1:1 · Ако го земете облогот за осигурување, исплатата е 2:1

Блек Џек не е како другите казино игри кога можете да се потпрете на среќата. Ова е игра која во голема мера се потпира на стратегија. Секогаш е подобро да користите дури и основна стратегија, наместо само да се надевате дека ќе ги добиете вистинските картички уште првиот пат кога ќе се обидете. Поради таа причина, создадовме основна стратегија за графикони што ќе ви каже кога да удрите, стоите, разделите, удвоите или земете осигурување. Оваа табела се заснова на игра со 6 палуби, но може да се користи и за игри со 4 до 8 палуби.

· Дилерот стои на мека 17 · Играчот може да се удвои само на вкупно 9 до 11 · Играчот може да се удвои по разделување

Блек Џек Класик

Блек Џек Класик е игра создадена од NetEnt и им нуди на играчите можност да играат до 5 раце во исто време. Минималниот облог започнува од 1 € и оди до 40 €. Но, NetEnt не застанува тука, тие исто така нудат уште 2 маси за ниски и високи ролери. Масата со ниски ролери започнува со минимален облог од 0,10 евра и оди до 5 евра, а блек џек со високи ролери започнува со минимален облог од 25 евра и оди до 500 евра.

Рулет

Постојат неколку варијанти на рулет што може да се најдат во CasinoCasino: · Рулет напреден · Рулет во прво лице · Американски рулет · Американски рулет 3D · Европски рулет · рулет за молња од прво лице · Француски рулет

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)