CasinoCasino Преглед на казино - Payments

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Payments

CasinoCasino прифаќа некои од најдобрите е-паричници како Skrill и Neteller. Можете да вложувате депозити користејќи ги овие решенија за е-паричник и можете веднаш да пристапите до вашите средства. Во овој момент не можете да користите Paypal, но не можеме да кажеме дека ова ќе остане така засекогаш. Исто така, може да се користат речиси сите дебитни и кредитни картички.

Максималниот износ на пари што можете да го повлечете е 5.000 УСД по работен ден.

Правила за наплата

Играчот може да направи повлекување во секое време од денот, во рамките на максималните ограничувања на износот. Казиното може да наплати одредена такса по трансакција и играчот ќе биде известен пред тоа. Надоместоците се различни за секој играч и тие зависат од износот што играчот го повлекува и зачестеноста на повлекувањата.

Минималниот износ за повлекување е 20 долари. Пред играчот да може да го повлече, казиното може да бара доказ за идентитет во форма на копии од правни документи.

Сите трансакции се обработуваат во рок од 24 часа. Ова значи дека казиното ќе ги префрли парите во вашата банка по избор, но трансферот преку банката може да потрае и до неколку дена во некои случаи. Казиното нема контрола врз парите и начините на плаќање се одговорност на банката.

Максималниот износ на повлекување е 5000 УСД по работен ден. Оваа сума не ја вклучува сумата на џекпот.

Играчот може да направи повлекување користејќи го истиот метод што го користел за да направи депозит. Редовните играчи може да ги променат овие поставки подоцна. Во некои ситуации, казиното одлучува кој метод ќе го наведат за да направите повлекување.

Играчот мора да може да се идентификува во секое време кога казиното го бара тоа.

Секој играч кој бара да повлече износ од 2.300 УСД или поголем, треба да се идентификува при првото повлекување. Кога сметката е потврдена, тогаш играчот може да врши повлекувања кога сака.

Не можете да направите повлекување ако не сте ставиле никакви облози. Секогаш треба да ставате облози кои се еднакви на износот што сте го депонирале пред да направите повлекување.

Казиното го задржува правото да ги задржи или одложи барањата за повлекување во одредени случаи. На пример, ако не сте во можност да се идентификувате себеси или начинот на плаќање што сте го користеле за да уплатите, или ако сте внеле погрешни информации во вашите лични податоци.

Кога играчот привремено ја затвора својата сметка и има повлекувања на чекање, истото ќе биде одобрено штом сметката повторно ќе се отвори. Кога играчот трајно ќе ја затвори својата сметка, сите барања за повлекување ќе бидат откажани и салдото ќе биде изгубено.

Ако некој играч освоил џекпот кој вреди повеќе од 50.000 УСД додека игра прогресивни слотови, може да потрае до 30 дена за плаќање од моментот на победата. Играчот има избор да го земе целиот џекпот без разлика на износот.

Сите трансакции се ВИСТИНИ со цел да се избегне перење пари и други незаконски активности. Сомнителните активности ќе бидат пријавени до надлежните органи.

Total score8.0
Добрите
+ Бонус за враќање на готовина
+ Широк асортиман на slingo
+ Секогаш 10% враќање на готовина

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)