CasinoCasino Преглед на казино - Deposits

CasinoCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде 100% до 100 евра
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Како да направите депозит?

Тоа е многу едноставен процес за префрлање пари на вашата сметка. CasinoCasino прифаќа и поддржува различни методи за да можете лесно да го најдете оној кој најмногу ви одговара.

Следниве начини на плаќање се прифаќаат во казиното: · Банкарски трансфер · Bitpay · EcoPayz · EPRO · Flexepin · iDebit · Интерак е-трансфер · Interac онлајн · Master Card · Neteller · PassnGO · Paypal · Paysafecard · Skrill · Sofortuberweisung · Trustly · Visa · Цимплер

Треба да запомните дека пред да направите депозит на вашата сметка, треба да имате. Мора да се регистрирате за сметка и подоцна да ја потврдите. Откако сметката е потврдена и одобрена, тогаш можете да направите депозит. Името што го користите за да ја креирате вашата сметка и името на кредитната картичка или банкарската сметка, кое и да одлучите да го користите, треба да бидат исти. Добрата вест овде е дека сите депозити се бесплатни. Минималниот износ што можете да го депонирате е 10 УСД кога користите еден од горенаведените методи и 30 УСД кога вложувате депозит преку банкарски трансфер. Нема доцнења при уплатата, а откако ќе добиете потврда од давателот на плаќање, износот се префрла на вашата сметка.

Максималниот износ што можете да го депонирате може да варира и се зависи од опцијата за депозит што ќе ја изберете. Ако сте високо ролери, тогаш ве советуваме да отидете на страницата за депозит и да видите кој е највисокиот износ што можете да го депонирате. Парите што ги депонирате во CasinoCasino може да се користат специјално за играње игри. Сите сомнителни активности ќе бидат пријавени кај властите и вашиот биланс ќе биде задржан. На крајот, вашата сметка исто така може да биде затворена и вашето салдо може да биде конфискувано.

Методи на депозит

Методи на депозит

Откако ќе одлучите да играте со вистински пари, можете да го изберете методот на депозит кој најдобро ќе ви одговара. Секоја опција за депозит е различна, на пример, некои нудат побрзи трансфери на средства од другите. Повлекувањата се обработуваат од CasinoCasino во рок од 24 часа од понеделник до петок.

· Visa – Visa е веројатно една од најкористените кредитни или дебитни картички бидејќи е прифатена ширум светот. Доколку изберете да депонирате со помош на Visa, средствата веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка. · Mastercard- Mastercard е уште една широко користена дебитна или кредитна картичка, и доколку ја изберете за уплата, средствата веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка. · Skrill – Skrill е многу популарен е-паричник кој е прифатен од CasinoCasino и вашите средства ќе бидат веднаш префрлени. · Neteller – Neteller е е-паричник кој е прифатен речиси во секое казино. Ова е доверлив метод и средствата веднаш се префрлаат на вашата сметка. · Paysafe – Ова е систем кој ви овозможува да купите ваучер и подоцна да го откупите преку Интернет. Ваучерот има единствен број што наликува на износот што се кредитира веднаш во вашето казино. · EPRO – Ова е уште еден онлајн систем за плаќање каде што купувате ваучер што подоцна можете да го користите во казиното. За купување на ваучерот треба да користите кредитна или дебитна картичка како Visa. Откако ќе го купите ваучерот, средствата се префрлаат веднаш на вашата сметка. · Zimpler – Zimpler е метод кој им овозможува на играчите од Шведска и Финска да депонираат пари на безбеден и безбеден начин. Можете да додавате средства на вашата сметка со помош на вашиот мобилен телефон или банкарска ID и откако ќе го извршите трансферот ќе добиете фактура која мора да ја платите во рок од 14 дена. · Trustly – Trustly ви овозможува да ја користите вашата банкарска сметка за да направите депозит. Овој метод е достапен само за играчи во Шведска и Финска. · Банкарски трансфер – Банкарскиот трансфер е веројатно најбавниот достапен метод кога станува збор за депонирање пари. Ова е моментот кога ќе побарате од вашата банка да префрли средства на вашата сметка, а тоа може да потрае околу 3 работни дена. · Flexepin – Ова е уште едно решение за плаќање ваучер. Можете да ја проверите нивната веб-страница на www.flexpin.com да се најде локацијата на продажните места. Има 16 цифрен код кој можете да го внесете и откако ќе го потврдите, средствата ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Во овој момент не можете да користите Paypal за да направите депозит во CasinoCasino.

Натпревар за депозит

Натпревар за депозит

Секој нов играч има право на бонус за добредојде кој често се нарекува „Бонус за натпревар за депозит“. Ова е начинот на кој казиното покажува благодарност за играчите кои избираат да се пријават и да се приклучат на нивното казино. Средствата често доаѓаат во проценти и одговараат на износот што сте го депонирале. На пример, ако бонусот е 100%, ја добивате истата сума што сте ја депонирале. За доброто на аргументот, ако сте депонирале 10 евра, 100% совпаѓање ќе биде уште 10 евра, така што ќе завршите со 20 евра средства за играње.

Валути

Валути

Ова се следните валути што се достапни во CasinoCasino: · CAD · CHF · EUR · GBP · INR · NOK · NZD · SEK · ZAR