CasinoCasino Преглед 2024 - FAQ

CasinoCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за враќање на готовина
Широк асортиман на slingo
Секогаш 10% враќање на готовина
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за CasinoCasino во нашите ЧПП.

Како функционира процесот на регистрација во CasinoCasino?

Ако никогаш не сте играле во CasinoCasino пред да треба да направите сметка. Процесот на регистрација е многу лесен. Треба да го изберете сребреното копче „Регистрирај се“ на врвот на страницата на веб-локацијата. Само пополнете ги бараните полиња и почекајте е-пошта за потврда. Откако ќе ја примите е-поштата, само следете ја врската и согласете се со Условите и правилата на казиното и Политиката за приватност.

Што да правам во случај да не можам да се регистрирам во казиното?

Секогаш кога ќе почувствувате потешкотии или какви било проблеми, можете да го контактирате тимот за поддршка. Можете да ги контактирате преку разговор во живо или е-пошта. Можете да ги најдете и на +356 2034 1581, но запомнете дека повикот може да биде меѓународен, така што може да вклучува одредени такси.

Што вклучува процесот на верификација во CasinoCasino?

Секоја нова сметка што е креирана е непроверена на почетокот. За да ја потврди сметката, играчот треба да го потврди својот идентитет. Секој играч треба да ја потврди својата сметка штом збирот на неговите добивки ќе достигне 2000 долари или повеќе. Ќе треба да испратите копии од вашите документи преку е-пошта или разговор во живо. Казиното го задржува правото да побара проверка на идентитетот во секој момент.

Кој не може да отвори сметка во CasinoCasino?

На некои луѓе не им е дозволено да отворат сметка во CasinoCasino поради правни причини. Еве список на ограничени земји: Мексико, Мјанмар, Лаос, Латвија, Кувајт, Индонезија, Иран, Израел, Италија, Ирак, Хонг Конг, Унгарија, Гвајана, Франција, Еквадор, Естонија, Камбоџа, Чешка, Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Зимбабве, Јемен, Уганда, САД, Тајван, Турција, Сингапур, Јужна Кореја, Шпанија, Судан, Сирија, Романија, Русија, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Португалија, Намибија, Никарагва и Северна Кореја. Ако живеете во една од овие земји, тогаш се плашиме дека не ви е дозволено да уживате во игрите во ова казино.

Кој може да игра во CasinoCasino?

Секој кој има најмалку 18 години може да отвори сметка во CasinoCasino. Ако сте помлади или живеете во некоја од земјите кои се ограничени, тогаш не ви е дозволено да играте во CasinoCasino.

Може ли да играм за вистински пари во CasinoCasino?

Да, можете да играте многу игри во CasinoCasino со вистински пари. Треба да отворите сметка и откако вашата сметка ќе биде потврдена, можете да се најавите, да направите депозит и да ја играте вашата игра по избор. Има многу достапни платежни системи кои го прават депонирањето и повлекувањето средства многу лесно.

Дали казиното има лиценца?

CasinoCasino е легално и доверливо казино. Има лиценца за работа од Органот за игри на среќа на Малта, Британската комисија за коцкање и Spelinspektionen, Шведската управа за коцкање.

Кои игри можам да ги играм во CasinoCasino?

Многу различни игри се достапни во казиното од провајдери на највисоко ниво. Сите игри може да се најдат во лобито на казиното и малку се разликуваат од земја до земја. Сите игри се подредени во категории и можете да најдете различни слот-игри, видео слотови, џекпот, игри во живо и игри на маса, само за да наведете некои.

Дали има достапни алатки кои ќе им помогнат на играчите да играат одговорно?

Единствениот начин да уживате во казино игрите е кога играте одговорно. Во CasinoCasino можете да најдете алатки кои ќе им помогнат на играчите да се коцкаат одговорно. На сите играчи им се препорачува да ги искористат предностите на овие алатки. Постојат различни делови каде што можете да дознаете како да се ограничите. Постојат временски ограничувања, ограничувања за облози, ограничувања за загуби и ограничувања за депозит. Можете исто така да поставите тајмаути и да се исклучите од коцкање.

Дали се следи мојата игра?

Да, секоја игра се следи за да се заштитат играчите. Има цел тим кој го посветува своето време за следење на играта и активноста на сметката. Во случај да има какви било проблеми, тимот ќе контактира со играчот.

Може ли да се одморам од коцкањето?

Да, дозволено е да се одморите кога сакате. Можете да го активирате тајмаутот на вашата сметка и можете да одите. Ова е една од одговорните алатки за игри што можете да ги искористите и да се одморите од коцкањето. Постојат различни временски рамки од кои можете да изберете. Можете да започнете со избирање на 24-часовен истек на време, потоа 1 недела истек на време, 4 недели истек на време или 6 недели. Во делот за истек на време можете да стигнете и до делот за самоисклучување. Кога ќе изберете самоисклучување, нема да можете да се најавите на вашата сметка. Ако ви треба помош, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ве водат низ процесот.

Што можам да направам во случај да развијам проблем со коцкање?

Вообичаено е да се развие проблем со коцкањето и првиот чекор е да признаете дека го имате. Можете да контактирате со поддршката за корисници ако мислите дека имате проблем со коцкање. Тимот за поддршка ќе ви помогне привремено да ја суспендирате вашата сметка, или во најлошото сценарио тие ќе ви ја затворат сметката трајно. Исто така, треба да не го следите казиното од социјалните мрежи за да не бидете во искушение да се коцкате.

Со кого да контактирам во случај да не можам да го најдам моето прашање наведено во ЧПП?

Секогаш можете да контактирате со поддршката за корисници ако имате какви било прашања или проблеми. Можете да им испратите е-пошта или да започнете разговор во живо. Ве советуваме да вклучите што е можно повеќе информации и тие ќе ви помогнат што е можно побрзо.

Кои опции се достапни за контакт со CasinoCasino?

Постојат различни начини на кои можете да стапите во контакт со персоналот во казиното. Можете да разговарате со член на казиното преку телефон, само бирајте +356 2034 1581, но имајте предвид дека може да подразбираат меѓународни трошоци. Друг начин е да им испратите е-пошта или да започнете разговор во живо од веб-страницата на казиното.

Во кое време од денот можам да контактирам со поддршката за корисници?

Поддршката за корисници е достапна 24/7 во текот на годината. Можете да испратите е-пошта во секое време и времето за одговор е неколку часа. За телефонска поддршка и разговор во живо, работното време е од 8 часот наутро до 1 часот по полноќ. Казиното нуди поддршка на неколку јазици, вклучувајќи англиски, шведски, фински, германски и норвешки.

Дали разговорот во живо е пријателски за мобилни телефони?

Разговорот во живо е достапен на кој било уред што го користите за играње во казиното.

Како да направите депозит и кој е минималниот износ за депозити?

Откако ќе се најавите на вашата сметка, можете да кликнете на „Играј сега“ или „Депозит“. Кога ќе ја изберете опцијата за депозит, ќе бидете префрлени на страницата за депозит каде што можете да најдете различни начини на депозит и да го изберете оној што ви одговара. Повеќето начини на депозит ќе ги кредитираат средствата на вашата сметка речиси веднаш. Минималниот износ е 10 долари за депозит, само кога користите банкарски трансфер, минималниот депозит е 30 долари.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето во CasinoCasino е лесно и брзо. Изберете метод за повлекување што најмногу ви одговара. Начинот на повлекување треба да биде ист како и начинот на депозит или можете да изберете банкарски трансфер. Барањата за повлекување се обработуваат во рок од 24 часа во текот на работните денови.

Дали се наплаќа за депозити и повлекувања?

Во CasinoCasino можете да направите депозит или повлекување без да плаќате дополнителни трошоци. За да се квалификуваат за бесплатната услуга за плаќање во казиното, на играчите им се препорачува да се воздржат од чести и мали плаќања, бидејќи тие видови плаќања може да подлежат на такси за обработка.

Зошто не можам да ги повлечам моите средства?

Има одредени случаи во кои играчот не може да се повлече. Ако сеуште трае активен бонус, треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување. Ако вашата готовина не може да го поддржи барањето за повлекување. Може да направите повлекување само од парични средства, а не од вашите бонус пари. Ако вашиот начин на повлекување не се совпаѓа со начинот на депозит. Кога вашиот начин на депозит не е достапен на страницата за повлекување, тогаш мора да ја изберете опцијата Банкарски трансфер. Ако вашето барање за повлекување е помало од минималниот дозволен износ. Со секој начин на повлекување постои минимален износ што можете да го побарате, што е јасно наведено. Ако сè уште имате проблеми, треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Дали е безбедно да се изврши плаќање?

CasinoCasino има најсовремена платформа која го прави вашето искуство безбедно и безбедно. Тие користат технологија за шифрирање што ги штити вашите лични и финансиски детали.

Дали има системски барања за играчите?

Има неколку стари игри што работат на блиц, па ќе треба да го овозможите за да ги играте тие игри. Инаку, платформата за казино е модерна и може да се прилагоди на секој уред. Повеќето прелистувачи ќе можат да ја поддржат вашата игра, а исто така има и мобилни верзии на многу игри што може да се играат на вашиот паметен телефон или таблет.

Дали треба да го преземам софтверот?

Не мора да го преземате софтверот за казино, можете да користите инстант игра.

Што се случува кога ќе ја изгубам интернет-врската додека играм игра?

CasinoCasino е подготвен за неочекувани ситуации како оваа. Тие се најавуваат и ја снимаат вашата игра и сите ваши облози. Значи, штом интернетот ќе се врати и работи, можете да се вратите и да продолжите да ја играте играта. Играта ќе се вчита точно во истиот момент кога сте ја изгубиле врската. Ако не успеете да ја завршите играта во рок од 30 дена, давателот на играта ќе го стори тоа за вас и ќе ги добиете сите добивки доколку ги има.

Играта замрзна откако се обложив и не можам да го видам исходот, што да правам?

Проблемот може да се реши едноставно со освежување на страницата. Откако ќе го направите тоа, ќе можете да го видите исходот и да продолжите да ја играте играта. Ако тоа не помогне, можете да контактирате со поддршката за корисници и таа ќе ве води. Би било совршено ако направите слика од екранот и ја споделите со поддршката за корисници, на тој начин тие ќе можат брзо да го решат вашиот проблем.

Што се случува кога играта не може да се вчита?

Понекогаш играчите имаат потешкотии при вчитување или играње игра. Во вакви случаи, можете да пробате неколку работи за да го решите проблемот. Можете да ги исчистите вашите колачиња и кешот. Можете да ја ажурирате најновата верзија на вашиот прелистувач. Можете да инсталирате или овозможите блиц, ако се обидувате да играте постари игри. Ако сè уште се соочувате со тешкотии откако сте ги пробале сите работи споменати погоре, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници. Тие дефинитивно ќе ви го решат проблемот.

Што нуди бонусот за добредојде?

CasinoCasino е многу дарежлив кон секој нов играч. Тие сакаат да ги расипуваат своите нови клиенти со удвојување на нивниот депозит. Казиното нуди 100% бонус за депозит кој оди до 100 евра.

Дали има некои редовни промоции во CasinoCasino?

CasinoCasino се грижи и за своите редовни клиенти. Тие нудат ексклузивен 10% поврат на готовина на нивните лојални играчи. Добрата работа овде е што нема барања за обложување кога станува збор за враќање на готовина. Ќе добиете вистински готовина и можете да ги користите како што сакате. Ова значи дека дури и во лош ден, нема да изгубите сè во CasinoCasino. Тоа не е се, кога станува збор за промоции. Еднаш неделно редовните играчи можат да добиваат Mystery Spin. Секоја недела можете да добивате мистериозен број на бесплатни вртења на нова игра.

Дали има турнири во CasinoCasino?

Секој месец играчите можат да уживаат во нов турнир во CasinoCasino. За да победите, треба да ги следите правилата, да ги играте вклучените игри и да бидете подобри од другите играчи. На крајот од секој натпревар победниците ќе ги добијат своите награди.

Дали сумата на бонусот автоматски се додава на мојата сметка?

Ако победите на некој од натпреварите во CasinoCasino, наградата за бонусот автоматски ќе се префрли на вашата сметка. Повратот на готовина исто така се доделува автоматски, но прво треба да го активирате. Другите бонуси што ги нуди CasinoCasino треба да се активираат и првиот пат. Процесот на активирање е навистина едноставен. Прво треба да бидете најавени на вашата сметка. Потоа можете да отидете во менито, лево и под јазичето за враќање на готовина, можете да го активирате враќањето на готовина и под јазичето бонус можете да активирате други бонуси. Системот за бонуси во ова казино е веројатно еден од најдобрите таму. Кога ќе уплатите, средствата ќе одат во вашиот паричник за готовина, а кога ќе активирате бонус, средствата ќе одат во вашиот паричник за бонус. Кога ќе почнете да играте, вашите облози прво ќе бидат земени од вашиот паричник. Ова е добро затоа што ако изгубите, можете да продолжите да играте со парите од бонус, но ако победите, можете да го откажете бонусот. Ова значи дека нема да има никакви барања за обложување што треба да ги исполните.

Дали бонусот има барања за обложување во CasinoCasino?

Да, има услов за обложување од 40 x за секој бонус. Условите за обложување треба да се исполнат во рок од 30 дена. За доброто на аргументот, да речеме дека ќе направите депозит од 10 евра, потоа ќе треба да обложите 400 евра во рок од 30 дена. Не можете да направите повлекување пред да ги исполните условите за обложување. Секогаш постои можност да го откажете бонусот, но тоа ќе резултира со губење на бонусните средства.

Кои игри можам да ги играм со бонус пари?

Можете да играте која било игра што ја сакате со вашите бонус пари, освен за игрите во казино во живо. Треба да запомните дека не секој натпревар ќе се смета исто за барањата за обложување. Обложувањата што ги правите на слотови ќе се бројат 100% на барањата за обложување. Сепак, следните игри се исклучени за барања за обложување: Blood Suckers, Burning Desire, Dragon Island, Dead or Alive, Egyptian Heroes, Jackpot Jester 50k, Jungle Spirit, Jackpot Jester Wild Nudge, Kings of Chicago, Reel Steal, Retro Reels Extreme Heat, Вчитани, Супер монополски пари, Тајната на камењата, Симсалабим, Пирамида: Потрага по бесмртност, 1429 Unchartered Seas и The Wish Master.

Дали моите лични податоци се безбедни?

Сите ваши податоци се чуваат приватни благодарение на највисокото ниво на шифрирање во казиното. Сите ваши лични информации се зачувуваат на безбедни сервери до кои пристапуваат само доверливи членови на казиното. Казиното никогаш нема да ги сподели или продаде вашите лични податоци на трети страни.

Дали казиното користи колачиња?

Казиното користи колачиња само за една работа, за да продолжи да го подобрува казиното. Овие колачиња ќе регистрираат само информации за вашата активност. Треба да знаете дека други веб-локации на трети страни кои се поврзуваат со CasinoCasino за рекламни цели, исто така, може да користат колачиња.

Зошто морам да ги вклучам моите лични податоци?

Ако сакате целосно да ги искористите предностите на CasinoCasino, тогаш мора да ги вклучите вашите лични податоци кога ќе се регистрирате. Ова е начин да докажете дека сте полнолетни за коцкање, на пример.