CasinoCasino Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Постојат неколку начини за повлекување што се достапни во CasinoCasino: · банкарски трансфер · Neteller · Виза · Skrill

Времето на повлекување е различно за секој метод. Кога користите е-паричници, периодот на повлекување е 24 часа. За кредитни и дебитни картички, периодот на повлекување е некаде помеѓу 3 и 5 дена. За банкарски трансфер, периодот на повлекување е од 3 до 7 дена. Периодот на чекање за сите трансакции е 24 часа.

Како да направите повлекување?

За да направите повлекување, треба да се најавите на вашата сметка. Потоа треба да го изберете начинот на повлекување и да поднесете барање. Секое барање за повлекување се исполнува во рок од 24 часа од понеделник до петок.

Нема доплата кога правите депозит или повлекување. Ние само ги советуваме играчите да се воздржат од чести и мали плаќања бидејќи може да подлежат на одредени такси за обработка.

Ако вашето повлекување не е успешно, тоа може да се случи поради неколку причини: · Имате активен бонус на вашата сметка. Ова значи дека не сте ги исполниле условите за обложување од вашиот бонус · Немате доволно средства. За да направите повлекување, треба да имате одредена сума на добивки. Минималниот износ за повлекување е јасно наведен. Исто така, не можете да повлекувате од вашите бонус средства, само од вашиот готовински фонд. · Користите различен метод за повлекување. Повеќето казина бараат да го користите истиот метод за депозити, а подоцна и за повлекување. Во случај вашиот начин на повлекување да не е достапен, тогаш треба да ја изберете опцијата Банкарски трансфер.

Кога ќе ги испробате сите овие опции и проблемот сè уште опстојува, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ве водат низ процесот.

Total score8.0
Добрите
+ Бонус за враќање на готовина
+ Широк асортиман на slingo
+ Секогаш 10% враќање на готовина

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (16)