ComeOn Преглед 2024 - FAQ

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за казиното ComeOn во нашите ЧПП.

Што се случува кога играта ќе ми замрзне?

Можно е играта да замрзне додека сеуште играте. Сепак, нема простор за паника. Проверете ја вашата интернет конекција или ова може да е резултат на дефект во софтверот. Без оглед на причината, играта ќе се заврши правилно во позадина. Сè што ви преостанува е да ја започнете играта повторно и сè ќе продолжи како и обично.

Колку е случајно ComeOn казиното?

Казиното користи генератор на случаен број кој е одобрен и тестиран од две независни трети страни кои гарантираат фер искуство во казиното. Тие вклучуваат Технички системи за тестирање во Канада и iTech Labs во Австралија. Сите провајдери на софтвер што ги користи казиното доаѓаат со сертификати за случајност, вклучувајќи: · Net Entertainment · ОС игри · Microgaming, кој е одобрен од eCOGRA.

Може ли да добијам помош во случај моето коцкање да излезе од контрола?

Ако мислите дека вашите навики за играње се загрижувачки, тогаш треба да ги контактирате овие независни организации кои можат да ви помогнат: · www.gamecare.org.uk · www.gamblersanonymous.org/ga/addresses · www.gamblingtherapy.org

Дали казиното нуди ограничувања за одговорно играње?

Постојат два различни типа на одговорни ограничувања што казиното може да им ги понуди на своите играчи:

Ограничувања за трошење – кога ќе поставите ограничување за трошење на вашата сметка, тоа ќе стапи на сила веднаш. Казиното се навраќа на историјата на вашата сметка и пресметува колку сте депонирале и колку сте заработиле со повлекувања. Можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања. Само за аргумент, да речеме дека сте направиле неделна граница на трошење од 200 долари.

· Ако немате депозити во текот на тековната недела, можете лесно да направите депозит од $200.

· Ако имате вкупен износ на депозит од $100 во текот на тековната недела, можете лесно да направите депозит од $100 ако сакате за таа недела.

· Ако сте направиле депозит од 200 долари, а во исто време сте извршиле повлекување од 200 долари, тогаш вашиот нето износ на депозит ќе биде нула и ќе ви биде дозволено да вложите 200 долари за таа недела.

Направив дневен лимит од 100 долари и направив депозит од 50 долари денес во 15 часот. Кога ќе можам да направам уште еден депозит од 100 долари?

Ќе ви биде дозволено да направите уште еден депозит од 50 долари во текот на истиот ден, но ќе треба да почекате 24 часа за да можете да направите уште еден депозит од 100 долари. Во овој случај тоа ќе биде 15 часот следниот ден.

Дали е можно да го сменам лимитот за трошење?

Можно е да го зголемите и намалите лимитот на трошење кога сакате. Треба само да отидете на страницата со ограничувања на вашата сметка и да го изберете копчето за промена веднаш до постојниот лимит за депозит. Треба да запомните дека секој пат кога сакате да ја намалите вашата граница, промената ќе стапи на сила веднаш. Сепак, тоа не е случај кога сакате да ја зголемите вашата граница. Ќе поминат до 24 часа пред да стапат на сила промените.

Што е обложување за влогови?

Влогот за враќање е на некој начин облог со осигурување. Ќе се обидеме да го направиме ова едноставно. Кога ќе го ставите вашиот облог и вашиот облог ќе победи, тогаш ќе ги добиете добивките како и обично. Но, во случај да се обложите и изгубите, тогаш наведената сума на Влогот-Враќање-облог ќе се кредитира назад на вашата сметка во истата форма со која сте го ставиле. Ако го ставивте облогот со готовина, ќе добиете готовина, ако го ставивте облогот со бонус средства, ќе ги вратите средствата од бонус.

Како да го активирате Stake-Back-Bet?

Многу е лесно да го активирате вашиот Stake-Back-Bet:

· Додадете валиден избор на вашата уплатница.

· Понекогаш може да потрае подолго за да се појави облогот во паѓачкото мени.

· Штом ќе се случи, кликнете „Постави облог“ и надевајте се на најдоброто.

Може ли да користам само дел од сумата на Stake-Back-Bet?

Да, не мора да ја искористите целата сума, но запомнете дека преостанатиот износ ќе ви биде одземен.

Како можам да го користам мојот Stake-Back-Bet?

Овој облог е отворен за сите спортови и типови на облози, освен ако не е поинаку наведено во Условите и правилата.

Дали Stake-Back-Bet има датум на истекување?

Да, овој облог има рок на траење и најдоброто нешто што треба да направите е да ја проверите вашата е-пошта што сте ја добиле од казиното, бидејќи таму е јасно наведен датумот.

Може ли да го заменам Stake-Back-Bet за други бонуси или за готовина?

Не, не можеш. Влогот-Враќање-облог е вашиот бонус.

Може ли да откажам бонус?

Можете да ги откажете вашите бонуси кога сакате. Кликнете на Мои бонуси во лентата за играчи на врвот на страницата и потоа кликнете на Активни бонуси. Овде можете да откажете бонус, но запомнете дека ако имате бонус пари на вашата сметка тие ќе бидат отстранети. Во случај да не сте сигурни што да правите, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви објаснат како функционираат работите.

Може ли да го проверам напредокот на мојот бонус?

Да, можно е да се провери напредокот на бонусот. Кликнете на Мои бонуси и потоа кликнете на Активен бонус. Индикаторот ви покажува колку проценти од барањата за обложување се завршени.

Кои се барањата за обложување?

Барањата за обложување се однесуваат на тоа колку пати треба да го добиете вашиот депозит плус сума на бонус пред да можете да ги повлечете вашите добивки. На пример, ако направите депозит од 100 долари, тогаш ќе добиете уште 100 долари во бонус пари. Ова ќе ви остави 200 долари за играње. Ако барањата за обложување се да речеме 5 пати, тоа значи дека треба да ги обложите парите за бонус 5 пати, 100 $ x 5 = 500 $.

Како можам да го активирам мојот бонус?

Откако ќе се најавите на вашата сметка, кликнете на Бонусите во лентата за играчи на врвот на страницата и потоа кликнете на Достапни бонуси. Овде можете да ги видите сите детали како кои игри се вклучени, колкав е минималниот депозит и какви се барањата за обложување, само за да наведете некои.

Зошто не можам да изберам бонус за депозит?

Ако изберете бонус првиот пат кога сте направиле депозит и не сте го завршиле бонусот навремено, вашиот бонус повеќе нема да се прикажува.

Кое е значењето на „Грешка 2“ додека играте слотови?

Ова е грешка што обично се појавува на слотови на Microgaming и е релативно безопасна. Ова бара казиното рачно да ја расчисти заглавената игра, а тие го прават тоа прво наутро. Така, додека чекате, можете да продолжите да играте други игри.

Дали е достапно мобилно казино?

Да, можете да ги играте омилените игри на вашиот рачен уред сè додека имате добра интернет конекција.

Дали треба да ја преземам апликацијата?

Можете лесно да ги играте игрите на вашиот прелистувач ако не сакате да ја преземете апликацијата.

Кои се придобивките од функцијата за готовина?

Функцијата за извлекување пари ви овозможува да го повлечете вашиот облог дури и пред да заврши играта. На овој начин можете да ги минимизирате вашите загуби. За да ја искористите функцијата, треба да го посетите листот „Мои облози“ и ќе го видите копчето Cash Out за секој отворен облог.

Имам проблем да играм Microgaming слотови на Safari. Што да правам?

Ако примите порака за грешка кога играте игри на Microgaming на вашиот компјутер, тоа може да се должи на фактот што некои од поставките за зачувување на колачињата се исклучени.

Може ли да го измерам времето што го поминувам играјќи игри?

Да, можете да го измерите времето што го поминувате играјќи игри и ќе добиете потсетник за одреден временски период. Можете да ја вклучите функцијата за проверка на реалноста и ќе можете да ги видите и сите победи и порази.

Кои се некои од најважните правила за казино?

Во казиното ComeOn можете да играте и за вистински пари и да ја играте демо верзијата на игрите, која не бара депозити. Би ве советувале да почнете да играте со забавни пари, на тој начин да се запознаете со игрите и да видите како функционираат.

Зошто слотовите не се исплаќаат?

Резултатот од секоја игра со слот е случаен и казиното нема никаква врска со исходот. Разбираме дека може да биде фрустрирачки особено ако сте во несреќна серија. Ако мислите дека тоа е така, тогаш ве советуваме да примените неколку стратегии за да можете барем да ја контролирате играта.

Има многу стратегии за обложување со слотови, а онаа што ја фаворизираме е да ставате облози што не се повисоки од 2% од вредноста на вашиот депозит на време. Да речеме дека сте направиле депозит од 50 долари, тогаш вашите облози не треба да бидат повисоки од 1 долар по спин. На овој начин вашите средства ќе траат подолго, ќе добивате повеќе вртења и со тоа повеќе шанси за победнички круг.

Друга многу важна работа што треба да се запамети е дека не секоја исплата на слот игра функционира на ист начин. Игрите со видео слот се поделени во три главни категории:

· Ниско испарливи слотови - овие игри нудат помали, но чести исплати.

· Високо испарливи игри – овие игри нудат поголеми, но не толку чести исплати.

· Средно испарливи игри – овие игри се нешто помеѓу двете споменати погоре.

На долг рок, исплатите се многу слични, но за пократок временски период, дефинитивно можете да ја видите разликата. Ако не сте сигурни кои игри спаѓаат во која категорија, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие со задоволство ќе ги споделат тие информации со вас.

Дали има максимално ограничување за влог на спортски облог и што е тоа?

Секоја игра има минимални и максимални граници. Ако не сте задоволни со некои од овие ограничувања, на пример, можете да побарате поголема сума за облог за уплатницата. Ова е како можете да го направите тоа:

· Притиснете го копчето „Max Bet“

· Додадете поголема сума од дадениот максимален облог

· Кликнете на Потврди облози

· Ќе бидат потребни неколку минути за да се разгледа вашето барање.

· Ако вашиот облог е одобрен, ќе добиете ID на облогот

Може ли да побарам игра што казиното не ја нуди?

Ако го користите копчето за пребарување, можете да ја лоцирате секоја игра што ја барате. Во случај казиното да ја нема играта, тие можат да побараат од трговците да ја додадат играта што ја побаравте. За да го направите тоа, треба да контактирате со агентите за поддршка и да им ги дадете следните информации:

· Датум и време на настанот

· Име на настанот

· Тимови

· Тип на облог

Може ли да ја преземам мобилната апликација на мојот уред со Android?

Google не поддржува онлајн коцкање, па поради таа причина не можете да ја најдете апликацијата во Play Store. Сè уште можете да ја преземете датотеката APK и да уживате во сите поволности што ги нуди казиното.

Како функционира бонусот?

Без разлика каков вид на бонус сакате да добиете во казиното ComeOn, прво треба да го побарате. Во делот „Достапен бонус“ можете да ги најдете сите достапни бонуси и барањата за обложување со кои тие доаѓаат.

Колку време е потребно за да се подмири облогот во живо?

Во казиното ComeOn тие работат навистина напорно за да ги подмират вашите облози навремено. Понекогаш може да потрае и до 15 минути за да го направите тоа. Ве советуваме да почекате пред да контактирате со поддршката за корисници.

Што е облог HT-FT?

HT-FT или попознат како облог на полувреме за полно работно време, имате можност да се обложите и на резултатот на полувремето и на резултатот за цело време. Но запомнете, за да победите, треба правилно да ги предвидите двата исхода. Бидејќи ова е доста предизвикувачки облог, тоа значи дека шансите се навистина високи.

Добрата вест овде е што не ја предвидувате количината на голови, туку дали ќе биде нерешено или кој тим ќе води. Ова се следните опции за обложување во HT-FT облог:

· 1/1 – тоа значи дека домашната екипа ќе биде во водство и на полувремето и по завршувањето на натпреварот.

· 1/X – тоа значи дека домашната екипа ќе биде во водство на полувремето, но натпреварот ќе заврши нерешено.

· 1/2 – тоа значи дека домашната екипа ќе биде во водство на полувремето, но гостинската екипа ќе го добие натпреварот.

· 2/1- тоа значи дека гостинската екипа ќе биде во водство на полувремето, но домашната екипа ќе го добие целиот натпревар.

· 2/X- тоа значи дека гостинската екипа ќе биде во водство на полувремето, но натпреварот ќе заврши нерешено.

· 2/2- тоа значи дека гостинската екипа ќе биде во водство на полувремето и ќе го добие целиот натпревар.

· X/1- тоа значи дека натпреварот ќе биде нерешен на полувремето, но домашната екипа ќе го добие натпреварот со полно работно време.

· X/X-тоа значи дека натпреварот ќе биде нерешен на полувремето и ќе заврши нерешено.

· X/2-тоа значи дека натпреварот ќе биде нерешен на полувремето, но ќе заврши со победа на гостинската екипа.

Имам проблем да изберам бонус за депозит. Што да правам?

Кога ќе изберете бонус со вашиот депозит, но не го комплетирате депозитот, тогаш овој бонус повеќе нема да се прикажува. Можете да го најдете во незавршените депозити, само треба да отидете во „Моја сметка“ и да кликнете на „Откажи депозит што чека“.

Може ли да се откажам од добивање билтени?

Во казиното ComeOn тие сакаат да испратат понуди до своите клиенти кои тие навистина ќе ги ценат. Во случај да сфатите дека добивате премногу, тогаш лесно можете да го промените тоа. Одете во „Моја сметка“, а потоа во „Поставки за сметка“ и изберете ги темите што ве интересираат. Оние што ќе ги изберете ќе бидат прикажани зелено. Може да потрае до 48 часа за да се обработи барањето.

Направив депозит користејќи PaySafeCard, но не можам да го видам на моето салдо?

Секој пат кога ќе уплатите со помош на Paysafe картичка, може да биде потребно одредено време за да се префрлат средствата на вашата сметка. Ако вашиот депозит не стигне до вашата сметка за 30 минути, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници.

Може ли повторно да ја отворам мојата сметка?

Сè зависи од тоа зошто на прво место сте ја затвориле вашата сметка. Ова значи дека можете да играте веднаш или можеби ќе биде потребен одреден период за разладување. Обидете се да се најавите со вашето корисничко име и лозинка и да видите дали опцијата за повторно отворање е достапна, ако не е, можете да контактирате со поддршката за корисници за помош.

Не се сеќавам на моите детали за најавување. Што да правам?

Во случај да сте ја заборавиле лозинката, треба да ја користите врската Заборавена лозинка на горниот дел од страницата на работната површина. Ако ова не помогне, сè уште постои надеж за враќање на вашите информации за најавување. Треба да контактирате со поддршката за корисници и да им ги дадете следните информации: вашето полно име, адреса, датум на раѓање и телефонски број. Откако казиното ќе ги добие следните информации, ќе може да генерира нова лозинка за вас која ќе ја добиете во вашето сандаче.

Што да направите кога играта не се вчитува?

Главната причина зошто играта не се вчитува е лошата интернет конекција во повеќето случаи. Друга работа што треба да направите е да ги исчистите сите колачиња и податоци од кешот или да пробате друг прелистувач и да видите дали ќе добиете подобри резултати. Ако некоја од овие работи не работи, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Добивам код за грешка кога се обидувам да се регистрирам. Како можам да го поправам ова?

Ако добивате код за грешка секој пат кога се обидувате да се најавите, треба да контактирате со поддршката за корисници и да ја запишете шифрата.

Како да го потврдам мојот телефонски број?

Одете во „Моја сметка“ и потоа „Поставки за сметката“ и кликнете на Добијте код. Ќе добиете шифра за потврда на регистрираниот број и треба да ја внесете шифрата во рок од 2 минути. Во случај да не добиете код, треба да се одјавите од вашата сметка, потоа повторно да се најавите и да започнете од почеток.

Верувам дека нешто не е во ред со мојот прелистувач. Што да правам?

Треба редовно да го ажурирате прелистувачот за да работи совршено. Во спротивно нема да можете да отворите некои игри и може да имате некои функционални и графички проблеми.

Дали плаќањата во ComeOn се обезбедени?

ComeOn е добро познато онлајн казино затоа што нуди некои од најдобрите игри досега, но главно затоа што е доверливо и безбедно. Сите трансакции и вашите лични информации се шифрирани со користење на SSL технологија.

Како функционира Entropay?

Entropay ви овозможува да купувате онлајн без да ги откриете вашите лични податоци. Треба да отворите сметка каде што ќе ви бидат дадени збир на броеви кои ви се познати само вам, како број на картичка, датум на истекување и CCV кои можете да ги користите кога сакате да платите за нешто или да направите депозит во казиното ComeOn.

Колку време е потребно за да ги добијам моите добивки?

Тимот за плаќање во казиното ComeOn работи навистина напорно за да ги обработи вашите плаќања за помалку од 24 часа. Откако ќе се ослободат вашите средства, сето тоа зависи од начинот на плаќање што го користите.

Како да заработите ComeOn Points?

Постојат неколку лесни начини на кои можете да заработите поени кои подоцна можете да ги користите за да играте некои игри.

· Дневно најавување – секој ден кога се најавувате на вашата сметка ќе добивате 25 поени. Но запомнете дека ќе добивате поени само еднаш дневно.

· Потврда на мобилен број – ќе добиете 500 поени кога ќе го потврдите вашиот мобилен број. Повторно, и ова е еднократна зделка.

· Потврда на е-пошта - ќе добиете 100 поени откако ќе ја потврдите вашата адреса за е-пошта.

· Одобрени документи – Ќе треба да го докажете вашиот идентитет кога играте во ComeOn казиното. Секој одобрен документ ќе ви донесе 1000 поени.

· Депозит – секој пат кога ќе внесете депозит ќе заработувате поени. За секој депозит од 10 долари ќе добиете 50 поени.

· Прво повлекување – ќе добиете 1000 поени по првото успешно повлекување.

· Играње со вистински пари – секогаш кога ставате облог ќе добивате и поени.

Како можам да ги потрошам моите поени?

Продавницата ComeOn е отворена 24/7 и е полна со бонуси и бесплатни вртења за избор. Откако ќе одлучите кој бонус го сакате, можете да кликнете на Купи со поени.

Дали се достапни лотарии за продавници во ОК?

Казиното ComeOn повеќе не нуди лотарии за продавници на играчите во ОК поради новите правила за игри.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, можно е да ја затворите вашата сметка ако повеќе не сакате да ја користите. Само одете во Моја сметка, потоа Поставки за сметка и Управувајте со вашата сметка. Казиното ќе ги цени сите повратни информации и тие навистина сакаат да слушнат од вас зошто сакате да ја затворите вашата сметка. Слободно испратете ги вашите повратни информации за support-gb@comeon.com. Сè уште можете да контактирате со казиното во иднина ако имате какви било прашања, иако повеќе не можете да се најавувате на вашата сметка.