CookieCasino Преглед 2024 - Bonuses

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Различни бонуси се достапни во Cookie Casino за да се привлечат нови играчи и да се заинтересираат старите. Бонусите се одличен начин играчите да го зголемат балансот и да испробаат повеќе игри од вообичаеното.

Cookie Casino има голем број на бонуси на кои играчите може да се радуваат. Во овој момент, ова се достапни бонуси:

Бонус за прв депозит – ова е 100% бонус за депозит за натпревар до 100 долари и 120 бесплатни вртења на Книгата на мртвите.

Бонус за втор депозит - ова е бонус за депозит од 50% до 100 долари и 100 бесплатни вртења на Legacy of Dead.

Вторник бонус за бесплатни вртења – Ова е бонус што им овозможува на играчите да добијат 30 бесплатни вртења кога ќе направат минимален депозит од 20 долари во вторник.

Бонус за повторно вчитување недела – ова е бонус од 50% до 100 долари и 50 бесплатни вртења на видео слот играта Honey Honey Honey.

Бонус за лојалност

Редовните играчи во Cookie Casino можат да ја искористат ВИП програмата. Играчите ќе добиваат поени за колачиња секогаш кога ќе стават облог со вистински пари.

Откако ќе го направат својот прв депозит, играчите стандардно учествуваат во ВИП-програмата, а поени за колачиња се кредитираат како 1 поен за секои 12,5 долари влогови. Откако играчите ќе соберат поени, тие можат да ги разменат и стапката е 1 $ за 100 поени за колачиња.

Во ВИП програмата има 30 нивоа и тие се следните:

 • Ниво 1 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 1 и 24 CP, и тие можат да имаат корист од бонусот за добредојде.
 • Ниво 2 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 25 и 49 КП и можат да заработат 10 бесплатни вртења на Златната був на Атена.
 • Ниво 3 - Играчите треба да соберат помеѓу 50 и 99 CP и можат да заработат 15 бесплатни вртења на Rook's Revenge.
 • Ниво 4 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 100 и 199 CP и можат да заработат 25 бесплатни вртења на Book of Aztec.
 • Ниво 5 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 200 и 349 CP и можат да заработат 50 бесплатни вртења на Yak, Yeti и Roll.
 • Ниво 6 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 350 и 499 CP и можат да заработат 80 бесплатни вртења на Ogre Empire.
 • Ниво 7 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 500 и 599 CP и можат да заработат 100 бесплатни вртења на Fire и Steel.
 • Ниво 8 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 600 и 1099 CP и можат да заработат 120 бесплатни вртења на The Angler.
 • Ниво 9 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 1.100 и 1.499 CP и можат да заработат 150 бесплатни вртења на Dragon и Phoenix.
 • Ниво 10 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 1.500 и 1.999 CP и можат да заработат 10 долари.
 • Ниво 11 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 2.000 и 3.999 CP и можат да заработат 20 долари.
 • Ниво 12 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 4.000 и 7.999 CP и можат да заработат 50 долари.
 • Ниво 13 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 8.000 и 14.999 CP и можат да заработат 100 долари.
 • Ниво 14 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 15.000 и 24.999 CP, и можат да заработат 200 долари.
 • Ниво 15 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 25.000 и 49.999 CP и можат да заработат 250 долари.
 • Ниво 16 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 50.000 и 74.999 CP и можат да заработат 400 долари.
 • Ниво 17 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 75.000 и 99.999 CP и можат да заработат 550 долари.
 • Ниво 18 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 100.000 и 149.999 CP, и можат да заработат 650 долари.
 • Ниво 19 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 150.000 и 199.999 CP, и можат да заработат 850 долари.
 • Ниво 20 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 200.000 и 249.999 CP и можат да заработат 1.000 долари.
 • Ниво 21 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 250.000 и 299.999 CP и можат да заработат 1.250 долари.
 • Ниво 22 – Играчите треба да акумулираат помеѓу 300.000 и 349.999 CP, и можат да заработат 1.500 долари.
 • Ниво 23 – Играчите треба да акумулираат помеѓу 350.000 и 399.999 CP, и можат да заработат 2.000 долари.
 • Ниво 24 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 400.000 и 449.999 CP, и можат да заработат 2.500 долари.
 • Ниво 25 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 450.000 и 499.999 CP, и можат да заработат 3.000 долари.
 • Ниво 26 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 500.000 и 749.999 CP, и можат да заработат 5.000 долари.
 • Ниво 27 – Играчите треба да акумулираат помеѓу 750.000 и 1.499.999 CP, и можат да заработат 10.000 долари.
 • Ниво 28 - Играчите треба да акумулираат помеѓу 1.500.000 и 1.999.999 CP, и можат да заработат 15.000 долари.
 • Ниво 29 – Играчите треба да акумулираат помеѓу 2.000.000 и 4.999.999 CP, и можат да заработат 25.000 долари.
 • Ниво 30 – Играчите треба да акумулираат повеќе од 5.000.000 CP и можат да заработат 100.000 УСД.

ВИП-програмата во Cookie Casino беше дизајнирана за играчи со високи влогови, за да можат да ги фокусираат своите активности за игри токму на ова казино.

Бонус за повторно вчитување

Во овој момент, Cookie Casino нуди два бонуси за повторно вчитување, еден во вторник и друг во недела. Овие бонуси ќе ги доделуваат играчите само со бесплатни вртења, а во моментов, тие не нудат бонуси за бесплатни пари.

Мора да признаеме дека овие бонуси се одлични за играчите кои уживаат да играат автомати. А од друга страна, тие можат да бидат одлични за играчи кои сакаат игри на маса, за да можат да одморат и да пробаат нешто невообичаено.

Секој бонус за повторно вчитување ги наградува играчите со 50 бесплатни вртења и тие се додаваат како збир од 25 бесплатни вртења дневно за 2 дена.

За да ги добијат бесплатните вртења, играчите мора да го обложуваат износот на депозитот еднаш, а за да ги повлечат добивките од бесплатните вртења, играчите треба да го обложат износот 40 пати.

Бонус за натпревар

Cookie Casino им овозможува на своите играчи да ја зголемат својата рамнотежа и да играат уште повеќе игри. Првиот пат кога играчот ќе депонира на својата сметка, ќе добие 100% бонус за натпревар и 120 бесплатни вртења на Book of Dead. За да ја побараат оваа понуда, играчите треба да го користат промотивниот код CAKE кога депонираат средства на нивните сметки.

Вториот пат кога ќе направат депозит, играчите треба да го користат промотивниот код SWEET за да добијат 50% бонус за натпревар и 100 бесплатни вртења на Legacy of Dead.

Бонус со висок ролери

ВИП-програмата во Cookie Casino се чини дека е дизајнирана особено за високи ролери. Во моментот кога играчот ќе создаде сметка и ќе го направи својот депозит во казиното, тој автоматски учествува во програмата.

Со секој облог со вистински пари, играчите ќе почнат да заработуваат Comp Points и им се припишува 1 поен за секој обложен 12,5 $.

Бонус за регистрација

Играчите кои се регистрираат за нова сметка, имаат можност да добијат многу дарежлива понуда за добредојде. Бонусот за добредојде се пренесува преку првите два депозити што ги прави играчот.

Cookie Casino ќе го удвои првиот депозит на играчот со 100% до 100 долари. Згора на тоа, играчите ќе добијат и 120 бесплатни вртења на Книгата на мртвите. За да ја побараат оваа понуда, играчите треба да го користат промотивниот код CAKE.

Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие депозит од 50% до 100 долари. Играчите ќе добијат и 100 бесплатни вртења на Legacy of Dead. За да ја побараат оваа понуда, играчите треба да го користат промотивниот код SWEET.

За да можат да направат повлекување на нивните добивки, играчите треба да ги исполнат условите за обложување кои се 40 пати за понудата за добредојде.

Мора да се почитуваат некои посебни услови кога се игра со бонус средства. На играчите им предлагаме да ги поминат Условите и правилата пред да прифатат бонус бидејќи секој бонус доаѓа со свои правила.

Ќе ги разгледаме условите и условите за понудата за добредојде во Cookie Casino:

Кога играте со бонус средства, влогот ќе се одземе од салдото на играчот пред да ги искористите средствата од бонус.

Максималниот износ што играчите можат да се обложуваат кога играат со бонус средства е ограничен на 5 долари.

За да го побараат бонусот за добредојде, играчите треба да депонираат најмалку 20 долари.

Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати, а играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Бонус код

Cookie Casino нуди неколку различни бонуси за кои е потребен бонус код за да се активираат. Во овој момент, ова се бонус кодовите достапни во Cookie Casino:

ТОРТА – ова е бонус кодот што играчите можат да го користат кога ќе го направат својот прв депозит. На овој начин тие ќе добијат 100% бонус за депозит за совпаѓање до $100 и 120 бесплатни вртења.

СЛАТКО – ова е бонус кодот што играчите можат да го користат кога ќе го направат својот втор депозит. На овој начин тие ќе добијат 50% до 100 долари и 100 бесплатни вртења.

ШЕЌЕР – ова е бонус кодот што играчите можат да го користат кога сакаат да го побараат бонусот за повторно вчитување во недела. На овој начин тие ќе добијат 50% бонус за депозит до $100 и 50 бесплатни вртења.

Повлекување бонус

Речиси секој бонус доаѓа со барања за обложување, така е и понудата за добредојде во Cookie Casino. Играчите треба да се обложуваат преку износот на бонусот 40 пати пред да можат да побараат повлекување.

Онлајн видео слотовите ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, додека другите игри може да придонесат во помал процент.

Играчите имаат 30 дена да ги исполнат условите за обложување, а доколку не го сторат тоа, ризикуваат да им бидат одземени средствата.

Играчите треба да поминат низ процедурата за верификација пред да можат да побараат повлекување.

За да го побараат бонусот за депозит, играчите треба да направат минимален депозит од најмалку 20 долари.

Максималниот износ што играчите можат да го добијат од понудата за добредојде е ограничен на $10.000. Секоја поголема сума ќе биде одземена пред да побарате повлекување.

Кога играте со бонус средства, прво се играат вистинските пари, а потоа бонусните.

Играчите можат да побараат повлекување пред да ги исполнат условите за обложување, но ризикуваат да им бидат одземени средствата.

Играчите можат да бараат само еден бонус во исто време, а сите бонуси за депозит и бесплатни вртења треба да се обложуваат 40 пати.