CookieCasino Преглед 2024

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Различни бонуси се достапни во Cookie Casino за да се привлечат нови играчи и да се заинтересираат старите. Бонусите се одличен начин играчите да го зголемат балансот и да испробаат повеќе игри од вообичаеното.

Комплетна листа со бонуси од CookieCasino
Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Cookie Casino има богато портфолио кое може да се пофали со различни игри. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите игри за нивните играчи.

Речиси сите игри во казиното се достапни во забавен режим, така што играчите можат да ги испробаат игрите и да видат што имаат да понудат.

Software

Cookie Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да им донесе игри со добар квалитет на своите играчи.

Играчите можат да очекуваат да најдат огромен број онлајн видео слот игри и игри на маса во казиното.

А најголемиот додаток за некои е делот за казино во живо каде играчите можат да ги најдат своите омилени игри и да играат неколку рунди со дилер во живо. Некои од давателите на софтвер што го напојуваат казиното ги вклучуваат следните:

  • NetEnt
  • Еволуција
  • Microgaming
  • Play'n GO
  • Playtech
  • NextGen
  • Betsoft
  • Каламба
  • СГ
  • BitTimeGaming
Payments

Payments

Во Cookie Casino се достапни различни начини на плаќање кои играчите можат да ги користат за депонирање средства и повлекување на нивните добивки. Neteller и Skrill се најпопуларните е-паричници кои нудат брзи и сигурни трансфери, а добрата вест е што и двата се достапни овде.

Deposits

За да играат игри за вистински пари во Cookie Casino, играчите треба прво да направат депозит.

Сè што треба да направат е да се упатат до Касиерката и да го изберат делот Депозит и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Внесете го износот и потврдете го трансферот.

Средствата треба да ја одразуваат сметката на играчот речиси веднаш. Играчите кои ќе го направат својот прв депозит на нивната нова сметка имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо.

VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето е возбудлив дел, па поради таа причина, Cookie Casino ја поедностави процедурата за играчите да можат да ги добијат своите добивки што е можно поскоро.

Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Cookie Casino прифаќа играчи од целиот свет, но за жал, на некои играчи не им е дозволено да креираат сметка. Главната причина за ова е затоа што тие живеат во земја каде што коцкањето е забрането со закон или казиното ги нема потребните лиценци за работа во нивната земја на живеење.

+158
+156
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Cookie Casino прифаќа играчи од различни делови на светот и поради таа причина, нивната веб-страница треба да биде достапна на многу јазици. Во овој момент, нивната веб-страница може да се преведе на англиски, полски, германски, фински, норвешки и француски јазик.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за игри на среќа на Малта: Обезбедување безбедно и фер искуство со коцкање

Лиценцирање и регулирање од страна на органот за игри на Малта

Споменатото казино е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта (MGA), кој служи како орган за коцкање кој го надгледува нивното работење. Ова регулаторно тело гарантира дека казиното работи во согласност со строгите стандарди, обезбедувајќи им на играчите безбедно и фер искуство со коцкање.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност за заштита на играчите

За да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции од љубопитните очи, казиното користи силни мерки за шифрирање и сајбер безбедност. Тие користат напредна SSL технологија за шифрирање за да ги заштитат чувствителните информации, осигурувајќи дека тие остануваат доверливи и безбедни.

Ревизии од трета страна и сертификати за правичност и безбедност

Казиното е подложено на редовни ревизии или сертификати од трета страна за да се потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа. Овие ревизии ги спроведуваат реномирани организации за да обезбедат транспарентност, доверливост и интегритет во сите аспекти на нивното работење.

Транспарентни политики за собирање, складирање и употреба на податоци од играчот

Споменатото казино има јасни политики во однос на податоците за играчите. Тие ги собираат само потребните информации за креирање сметка, трансакции и законски обврски. Собраните податоци се безбедно складирани со користење на протоколи за индустриски стандардни. Казиното е транспарентно за тоа како ги користат информациите за играчите додека се придржуваат до строгите прописи за приватност.

Соработка со реномирани организации во индустријата за игри

Покажувајќи ја својата посветеност на интегритет, споменатото казино воспостави соработки или партнерства со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја нагласуваат нивната посветеност на одржување на високите стандарди на работење додека промовираат одговорни практики на коцкање.

Позитивни повратни информации за доверливост од вистински играчи

Повратните информации од вистински играчи зборуваат високо за доверливоста на споменатото казино. Сведоштвата ја истакнуваат неговата веродостојност во однос на фер игра, брзи исплати, одлична услуга за клиенти, придржување кон прописите поставени од MGA, меѓу другите позитивни атрибути кои придонесуваат за градење доверба во заедницата за онлајн игри.

Ефективен процес на решавање спорови за загриженоста на играчите

Во случај на загриженост или проблеми, споменатото казино има добро дефиниран процес за решавање спорови. Тие имаат приоритет навремено и правично решавање на проблемите на играчите, осигурувајќи дека играчите се чувствуваат слушнати и нивните прашања се решени на нивно задоволство.

Достапна поддршка за корисници за грижи за доверба и безбедност

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката за корисници на споменатото казино за какви било грижи за доверба и безбедност. Казиното обезбедува повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот тим за поддршка на клиентите е познат по тоа што реагира, обезбедува навремена помош за решавање на какви било прашања или прашања покренати од играчите.

Заклучок: Доверливо име во онлајн игрите

Со лиценцирање од страна на органот за игри на Малта, силни безбедносни мерки, практики за фер игри потврдени преку ревизии од трети страни, транспарентни политики за податоци, соработки со реномирани организации во индустријата, позитивни повратни информации од вистински играчи за доверливост, ефективен процес за решавање спорови и достапни поддршка на клиентите; ова казино споменато се етаблира како име за доверба во светот на онлајн игрите. Играчите можат да имаат доверба во нивната посветеност да обезбедат безбедно и пријатно искуство со коцкање, притоа давајќи приоритет на заштитата и задоволството на играчите.

Security

Cookie Casino нуди сигурна и сигурна средина за своите играчи. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање SSL за да се осигураат дека играчите се заштитени во секое време.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем со кој се соочуваат некои играчи. Поривот за неконтролирано коцкање може да има сериозна штета на животот на играчот.

Причината зошто коцкањето може да стане зависност е тоа што го стимулира системот за наградување на мозокот исто како и секоја друга зависност. Секој кој се занимава со зависност од коцкање треба да стапи во контакт со една од следниве организации:

About

About

CookieCasino е возбудливо казино кое нуди одличен избор на игри, безбедни опции за плаќање и професионална поддршка на клиентите. Сајтот работи од 2020 , и има изградено солидна репутација дека е доверлив и доверлив провајдер.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Тихик Сејмелистан, , Еквадор, Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд,Маруба, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, РуандараЛебан , Бурунди, Бахамите, Централноафриканската Република, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторска Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Котедона, Слоновата Коска, Соломонови Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Норвешка, островот Маршриал Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Нигерија, Тобабим, ,Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Алипјана, Австралија, Август ,Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Бразил, Иран, Тунис, Малдиви, Маурициус, Ерменија, Вануа Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

Cookie Casino има обучено агенти за поддршка на клиенти кои се достапни 24/7 за удобност на играчите. Најзгодниот начин да стапите во контакт со агент за клиенти е преку функцијата за разговор во живо, но играчите исто така можат да испратат е-пошта на support@cookiecasino.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Играњето игри во Cookie Casino е многу интуитивно, но играчите секогаш можат да научат нешто ново. Од таа причина, ќе разгледаме неколку совети и трикови за тоа како да играте нови игри во Cookie Casino.

Promotions & Offers

Cookie Casino нуди бонус за добредојде што ќе го зголеми салдото на играчот со дополнителни 200 долари и 220 бесплатни вртења.

Откако играчите ќе го обложат бонусот за добредојде, тие можат да бараат различни промоции што ги нуди казиното.

FAQ

Какви видови игри нуди CookieCasino? CookieCasino нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во популарните слот-игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и во живо казино игри со вистински дилери.

Како CookieCasino дава приоритет на безбедноста на играчите? Во CookieCasino, вашата безбедност е нивен главен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци.

Кои опции за плаќање се достапни во CookieCasino? CookieCasino нуди низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да користите популарни методи како што се кредитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, како и банкарски трансфери. Тие исто така прифаќаат криптовалути како Биткоин за дополнителна флексибилност.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во CookieCasino? Апсолутно! Како нов играч во CookieCasino, ќе ве почестат возбудлив пакет за добредојде кој вклучува дарежливи бонуси на вашите први две депозити. Плус, ќе добивате и бесплатни вртења на избрани слот игри за да го започнете вашето искуство со игри.

Колку е одговорна поддршката за корисници на CookieCasino? CookieCasino се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите. Нивниот пријателски и информиран тим за поддршка е достапен 24/7 преку разговор во живо или е-пошта за да ви помогне со какви било прашања или грижи што можеби ги имате. Тие се стремат да обезбедат брзи времиња за одговор за да можете да се вратите во уживањето во вашето искуство со игри без никакви прекини.

Може ли да играм на мојот мобилен уред во CookieCasino? Апсолутно! Со мобилниот оптимизиран веб-сајт на CookieCasino, можете да уживате во сите ваши омилени игри во движење. Без разлика дали имате уред со iOS или Android, едноставно пристапете до казиното преку вашиот мобилен прелистувач и започнете да играте веднаш без потреба од преземање.

Дали има програма за лојалност во CookieCasino? Да, CookieCasino ги наградува своите лојални играчи преку нивната возбудлива ВИП програма. Додека ги играте вашите омилени игри, ќе заработувате поени за лојалност кои може да се заменат за различни награди и бонуси. Колку повеќе играте, толку вашето ВИП ниво ќе стане повисоко, отклучувајќи уште повеќе ексклузивни поволности и поволности.

Колку време е потребно за да се обработат повлекувањата во CookieCasino? CookieCasino има за цел да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо. Откако вашето барање ќе биде одобрено, времето за обработка може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање. Електронските паричници обично нудат најбрзи повлекувања, а средствата се кредитираат во рок од неколку часа. Банкарските трансфери и плаќањата со картички може да потраат малку подолго поради стандардните банкарски процедури.

Дали CookieCasino е лиценциран и регулиран? Апсолутно! CookieCasino е целосно лиценциран и регулиран од угледни органи, како што е органот за игри на Малта. Ова осигурува дека тие работат на фер и транспарентен начин, придржувајќи се до строгите прописи за да обезбедат безбедна и сигурна средина за игри за сите играчи.

Може ли да поставам ограничувања на мојата коцкарска активност во CookieCasino? Дефинитивно! Во CookieCasino, одговорното коцкање се сфаќа сериозно. Тие обезбедуваат различни алатки кои ви дозволуваат да поставите ограничувања на вашите депозити, загуби или активност на обложување. Можете лесно да пристапите до овие опции во поставките на вашата сметка за да се осигурате дека ќе останете под контрола на вашите навики за коцкање.

Live Casino

Live Casino

Игрите со дилерите во живо се играат со вистински дилер во реално време, наместо со компјутер. Правилата на играта се речиси идентични, но околината е сосема поинаква и тоа е она што ги привлекува повеќето играчи.

Mobile

Mobile

Платформата на Cookie Casino е целосно оптимизирана за мобилни телефони и работи на сите мобилни гаџети како таблети, паметни телефони и iPad. Во овој момент, казиното нема мобилна апликација, но играчите можат да пристапат до казиното користејќи го нивниот прелистувач.

Affiliate Program

Affiliate Program

За да се приклучат на affiliate програмата, сè што треба да направат партнерите е да кликнат на копчето Приклучи се сега и да ги пополнат потребните информации. Откако сметката ќе биде прегледана и одобрена, партнерите можат да се логираат на нивната сметка и да добијат единствени врски, логоа и банери за следење.

Валути

Валути

Покрај повеќејазичната платформа, Cookie Casino поддржува различни валути за играчите да имаат можност да се коцкаат во валута со која се запознаени. Валутните опции достапни во ова казино вклучуваат евро (евра), американски долар (USD), канадски долар (CAD), норвешка круни (NOK), полска злота (PLN), и новозеландски долар (NZD).

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy