CookieCasino Преглед 2024 - Games

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Games

Games

Cookie Casino има богато портфолио кое може да се пофали со различни игри. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите игри за нивните играчи.

Речиси сите игри во казиното се достапни во забавен режим, така што играчите можат да ги испробаат игрите и да видат што имаат да понудат.

Погледнете некои од најпопуларните казино игри на CookieCasino денес!

Бакара

Baccarat е популарна игра со карти која се игра помеѓу играч и банкар.

Правилата на играта се многу едноставни и откако играчот ќе ги научи, нема да има проблем да се прилагоди на која било варијанта достапна во казиното.

Автомобилите имаат различни вредности за играта, асовите имаат вредност од 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност и 10-ките и картите со лице имаат вредност од 0.

Идејата на играта е да се добие рака која е поблиску до 9 за да победи. Играчите кои сакаат да ги читаат правилата на играта можат да го следат овој линк.

Постојат многу различни варијанти на Baccarat, а некои од најпопуларните во Cookie Casino ги вклучуваат следните:

 • Speed Baccarat H
 • Speed Baccarat I
 • Speed Baccarat G
 • Speed Baccarat F
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat D
 • Молња Бакара
 • Бакара Ц
 • Стискање на бакара
 • Бакара контролирано стискање

слотови

Играчите можат да најдат огромен избор на онлајн видео слот игри во Cookie Casino.

Има игри од некои од најдобрите софтверски провајдери кои нудат врвни игри со фантастична графика и анимација. Некои од најпопуларните наслови ги вклучуваат следните:

 • Мртов или жив.
 • Книга на Ра.
 • Долина на боговите.
 • Ѕвездена експлозија.
 • Волк злато.
 • Книга на среќата

Онлајн видео слот игрите се многу лесни за играње. Интерфејсот на играта е многу интуитивен, така што дури и почетниците ќе успеат да ја играат играта без никакви тешкотии.

Уште повеќе, на играчите им е дозволено да играат слотови во забавен режим и да ги тестираат игрите без да ги ризикуваат своите пари. Како и да е, играчите кои сакаат да читаат за правилата за играње онлајн видео слот игри можат да ја следат оваа врска.

покер

Cookie Casino нуди покер наслови со повеќе раце и со една рака во кои играчите можат да уживаат.

Покерот е многу популарна игра која доаѓа во многу различни форми и облици, но играчите кои ги совладаат основните правила на играта нема да имаат проблем да се прилагодат на која било игра што е таму.

Како и да е, играчите треба да поминат малку време за да ги учат правилата на играта бидејќи не сакаат да изгубат карта што може да биде од големо значење за нивните раце. За да ги прочитате правилата, играчите можат да ја следат оваа врска.

Како што рековме претходно, има тони различни варијанти на покер, а некои од најпопуларните што играчите можат да ги најдат во Cookie Casino се:

 • Страна залог Сити
 • Тексас Холдем бонус
 • Казино Холдем
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер
 • Американско злато за покер
 • Американски покер II
 • Американски покер В
 • Карибите на плажа покер
 • Џокер покер

Блек Џек

Блек Џек е прилично едноставна игра каде што играчите треба да имаат рака што е поблиску до 21 за да го добијат кругот. Нивната рака треба да биде повисока од раката на дилерот и без да пропадне.

Играта започнува со ставање облози и откако тоа ќе се заврши, играчот ќе добие две карти исто како и дилерот. Блек Џек се игра само против дилерот, а не и против другите играчи на масата, па затоа картите на играчот се обете свртени.

Играчот има различни опции за подобрување на својата рака штом ќе ги види своите првични картички. Затоа, од таа причина им предлагаме да ги прочитаат правилата на следниот линк.

Постојат многу варијанти на Блек Џек достапни во Cookie Casino, а некои од најпопуларните го вклучуваат следново:

 • Блек Џек Класик 48
 • Блек Џек Класик 49
 • Блек Џек Класик 50
 • Блек Џек Класик 51
 • Блек Џек Класик 52
 • Блек Џек Класик 53
 • Блек Џек Класик 54
 • Блек Џек Класик 55

Рулет

Рулетот е едноставна, но возбудлива игра. На прв поглед, може да изгледа како сложена игра, но штом играчите ќе ги научат основните правила, оваа игра ќе им биде многу лесна за играње.

Играчите треба да изберат чипови од одредена деноминација и да го стават својот облог на масата. Крупието ќе го заврти тркалото и ќе ја фрли белата топка на тркалото.

Топката ќе застане во џеб кој има одреден број и боја, и ако некој играч точно предвидел на кој број ќе слета топката, тие ќе ја добијат рундата.

Играчите треба да поминат извесно време за да ги учат различните облози што можат да ги стават и какви шанси за победа нудат за да ги подобрат своите шанси за победа. За да прочитате за правилата за рулет, играчите можат да ја следат оваа врска.

Постојат различни варијанти на рулет достапни и повеќето од нив може да се најдат во Cookie Casino. Некои од најпопуларните ги вклучуваат следните наслови:

 • Лукс рулет
 • Кралската круна европски рулет
 • Глобус рулет
 • Виртуелен рулет
 • Европски рулет Про
 • Златен рулет
 • Европски рулет
 • Казино рулет
 • Авто-рулет ВИП
 • Рулет франкофон

Прогресивни игри со џекпот

Прогресивните џекпот се сосема нова категорија во Cookie Casino. Играчите ги сакаат овие игри затоа што нудат шанса да освојат суми што се вртат со глава, а најдоброто нешто е што можете да го направите тоа со еден клик.

Како и да е, овие игри не се достапни за никого затоа што за да се квалификуваат за наградата, играчите треба да се обложуваат на максималниот износ.

Во овој момент, има повеќе од 100 прогресивни џекпот слотови во Cookie Casino и некои од најпопуларните се:

 • Супер брзо жешко жешко.
 • Линии за напојување на виножито Џекпот.
 • Лепливи бандити: диво враќање.
 • Прстен на среќата.
 • Прстенот на волшебникот.

Игра на зарове

Craps е многу популарна игра каде идејата е да се предвиди исходот од фрлањето на коцки.

Играчите кои сакаат игри со брзо темпо избираат глупости, а уште повеќе, играта нуди солидни исплати. На прв поглед, глупостите може да изгледаат како комплицирана игра, но не е еднаш играчот да ги научи основните правила.

Тркало на среќата

Тркалото на среќата е базирано на хит американско ТВ шоу каде водителот го врти тркалото и доделува награди. Играта не бара вештина што ја прави многу порелаксирачка во споредба со другите казино игри.

Паи Гоу

Pai Gow се игра со збир на домино и е една од најуникатните игри што играчите можат да ги најдат на интернет. Играта нуди различни видови облози што ја прави повозбудлива.

Сик Бо

Sic Bo е стара игра која потекнува од Кина, а сè уште е популарна меѓу играчите. Играта се игра со 3 коцки, и е многу слична на зарове.