CookieCasino Преглед 2024 - Countries

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

Cookie Casino прифаќа играчи од целиот свет, но за жал, на некои играчи не им е дозволено да креираат сметка. Главната причина за ова е затоа што тие живеат во земја каде што коцкањето е забрането со закон или казиното ги нема потребните лиценци за работа во нивната земја на живеење.

Добрата вест е што списокот на ограничени земји не е толку голем и ги вклучува само следниве земји: Белгија, Обединетото Кралство, Австралија, Франција, САД, Португалија, Израел, Литванија, Чешка, Естонија, Белорусија, Латвија, Обединети Кралство, Турција, Шпанија и Словачка.