CookieCasino Преглед 2024 - Live Casino

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за добредојде до $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Игрите со дилерите во живо се играат со вистински дилер во реално време, наместо со компјутер. Правилата на играта се речиси идентични, но околината е сосема поинаква и тоа е она што ги привлекува повеќето играчи.

Играњето игри во казино во живо има многу предности и секој играч треба да им даде шанса на тие игри.

Казино игрите во живо ќе им овозможат на играчите да уживаат во искуството на играње со вистински дилер од удобноста на нивните домови. Ова е една од најголемите предности што ги имаат овие игри бидејќи играчите ќе имаат чувство дека се во казиното.

Казиното со дилер во живо е секогаш достапно, без разлика на времето и местото. Сè што им треба на играчите е нивниот рачен уред за пристап до нивната сметка.

Во копнено казино, нема секогаш слободно место на масите, бидејќи понекогаш има многу играчи. Кога играат игри со дилер во живо, играчите не мора да чекаат да дојде редот, тие секогаш можат да се придружат на маса.

Блек Џек во живо

Играњето блек џек со дилер во живо ќе им овозможи на играчите да имаат искуство да играат вистинска блек џек игра што се одвива во казино и со вистински дилер. Правилата на играта се исти, а играчите треба да добијат рака со вкупно 21 за да победат во рундата.

Достапни се многу различни опции кои им овозможуваат на играчите да ги подобрат своите раце како што се удирање, стоење, удвојување и разделување, само за да именуваат некои. На играчите им предлагаме да ги научат основните правила пред да одлучат да играат Блек Џек во живо, а сите правила и стратегии може да се најдат на следниот линк.

Cookie Casino додаде многу различни варијации на Блек Џек во своето портфолио, но ова се некои од најпопуларните наслови:

 • Блек Џек Multihand 7 седишта
 • Блек Џек Multihand 7 седишта ВИП
 • Блек Џек
 • Блек Џек MultiHand ВИП
 • Блек Џек Повеќе рака
 • Блек Џек Кралските парови
 • Блек Џек 12
 • Блек Џек 14
 • Блек Џек 15
 • Блек Џек 16

Рулет во живо

Рулетот во живо, за разлика од онлајн рулетот, е хостиран од дилери во живо, што додава социјален елемент во играта. Сите облози и игра се направени во реално време од студио или во некои случаи од вистинско копно казино.

Постојат повеќе варијанти на играта, но основните правила се исти. Различни облози може да се стават кога играат рулет, а играчите треба да ја научат разликата помеѓу тие облози бидејќи некои од нив нудат подобри шанси за победа, додека други не.

Сите кои сакаат да читаат за правилата за рулет и различните стратегии за оваа игра можат да ја следат оваа врска.

Некои од најпопуларните игри со рулет во живо што може да се најдат во Cookie Casino ги вклучуваат следните:

 • Мега рулет
 • Рулет 2
 • Рулет 4 - руски
 • Рулет 3 - Макао
 • Рулет 5 - германски
 • Рулет со брзина во живо
 • Индиски рулет
 • 24/7 рулет во живо
 • Американски рулет
 • Казино рулет

Бакара во живо

Live Baccarat се игра речиси на ист начин како и стандардниот Baccarat. Играчите треба да добијат рака со вкупно 8 или 9 за да го победат дилерот и нема ништо што може да се направи додека ја играат играта.

Она што играчите треба да го направат е да одлучат за износот што сакаат да го обложат и да го стават својот облог, а потоа играта следи некои строги правила. Ова е игра на среќа каде играчите немаат никакво одлучување за да можат да седат и да се релаксираат. За да прочитате за правилата на играта, играчите можат да го следат овој линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на Baccarat во живо што може да се најдат во Cookie Casino:

 • Салон Prive Baccarat Е
 • Златен богатство Baccarat
 • Speed Baccarat N

Покер во живо

Покер во живо е уште една игра што играчите можат да ја најдат во делот за дилер во живо во Cookie Casino. Ова е возбудлива игра и правилата не се разликуваат од традиционалната варијанта. Како и да е, играчите треба да поминат извесно време на учење на тие правила пред да одлучат да играат за вистински пари.

Постојат многу варијанти на покер во живо, но ова се некои од најпопуларните:

 • Казино Холдем покер
 • Кинески покер
 • Тексас Холдем покер
 • Бадуги покер
 • Покер за извлекување со пет карти
 • Омаха Хи-Ло покер
 • Паи Гоу покер

Игри во живо

Сите игри во живо во Cookie Casino се напојувани од Evolution Gaming и Pragmatic Play, кои се едни од најпопуларните софтверски компании. Тие точно знаат како да создадат реално искуство за играње и поради таа причина, уживаат добра репутација меѓу играчите. Некои од најпопуларните игри во живо вклучуваат:

 • Монопол.
 • Игра на зарове.
 • Бакара.
 • Има или нема договор.
 • Фаќач на соништа.
 • Молња коцки

Казино игрите во живо се многу слични на класичните онлајн игри. Правилата се скоро исти со една голема разлика игрите ги водат вистински дилери во живо. На пример, кога играат рулет во живо, играчите можат да видат како дилерот ја испушта белата топка на тркалото на рулетот и ќе бидат сведоци на моментот кога топката ќе падне во еден од џебовите.