CookieCasino Преглед на казино - Responsible Gaming

CookieCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
/10
БонусДо $200 + 220 бесплатни вртења
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП награди
Казино гребнатинки
Понудени награди по случаен избор
CookieCasino
До $200 + 220 бесплатни вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем со кој се соочуваат некои играчи. Поривот за неконтролирано коцкање може да има сериозна штета на животот на играчот.

Причината зошто коцкањето може да стане зависност е тоа што го стимулира системот за наградување на мозокот исто како и секоја друга зависност. Секој кој се занимава со зависност од коцкање треба да стапи во контакт со една од следниве организации:

На играчите им предлагаме да ја искористат функцијата Лични ограничувања во моментот кога ќе ја креираат својата сметка. На овој начин, играчите ќе имаат поголема контрола над своето коцкање. Играчите можат да постават ограничувања на износот што го депонираат, губат и обложуваат.

Намалувањето на лимитот ќе стапи на сила веднаш, додека зголемување може да се случи само по потврда на е-пошта. Ги советуваме играчите да контактираат со Поддршката за корисници доколку сакаат да дознаат повеќе за ограничувањата што можат да ги применат.

 • Ограничување на депозит - играчите можат да постават ограничување на нивниот депозит за еден ден, една недела или еден месец.
 • Ограничување на загубата - играчите можат да постават ограничување на нивните загуби во казиното за еден ден, една недела или еден месец.
 • Ограничување на обложување - играчите можат да постават ограничување на износот што го обложуваат за еден ден, една недела или еден месец.
 • Ограничување на сесијата – играчите можат да постават ограничување на времето што го поминуваат играјќи игра.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување ќе им помогне на играчите да добијат дополнителен увид во тоа дали се одговорни коцкари или не. Играчите треба искрено да одговорат на секое прашање.

 • Дали сметате дека постојано размислувате за коцкање?
 • Дали ја зголемувате големината на вашиот облог за да ја тестирате вашата среќа?
 • Дали се чувствувате раздразливо кога се обидувате да се откажете или да го намалите коцкањето?
 • Дали мислите дека треба да се коцкате кога се чувствувате емотивно?
 • Дали се коцкате за да избегате од лични проблеми?
 • Дали мислите дека треба да се коцкате уште малку по изгубена сесија?
 • Дали лажете за времето што го поминувате на коцкање?
 • Дали некогаш сте позајмиле пари за коцкање?
 • Дали некогаш сте имале лични проблеми поради вашите навики за коцкање?
 • Дали некогаш сте биле во финансиски тешкотии поради навиките за коцкање?

Самоисклучување

Играчите можат самостојно да се исклучат од коцкање, а казиното ќе ги преземе сите мерки за да го блокира нивниот пристап до нивната сметка и да се погрижи да не добиваат промотивни е-пошта.

Најдоброто нешто што играчот треба да го направи овде е да ја контактира поддршката за корисници и тие ќе му помогнат да ја донесат вистинската одлука.

Постојат два вида на само-исклучување, трајно и привремено. Кога играчот ќе избере да се исклучи себеси од коцкање, трајно, тој нема да може да ја отвори својата сметка повторно во иднина.

Проблем со коцкање

Играчите кои се занимаваат со проблеми со коцкањето треба да преземат итна акција. Има многу различни организации со кои можат да контактираат за насоки и совети. Некои од најпопуларните организации ги вклучуваат следните:

Коцкањето секогаш треба да биде насочено кон забава, а играчите кои се обидуваат да го злоупотребуваат коцкањето се тие што се справуваат со зависноста од коцкање. Коцкањето не треба да се гледа како начин да се заработи приход.

Проверка на реалноста

Многу е лесно да се фатите кога се забавувате. Затоа, на играчите им се препорачува да направат проверка на реалноста. Софтверот ќе испраќа известувања кога ќе поминат одреден период играјќи во казино.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот