CrazyFox - About

Age Limit
CrazyFox
CrazyFox is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Crazy Fox е казино кое беше лансирано во 2020 година, и иако е еден од најмладите новодојденци на сцената на онлајн коцкањето, овој оператор постигна огромен успех. Со Crazy Fox управува N1 Interactive, кое е добро познато име меѓу коцкарите и компанијата стои зад неколку други подеднакво успешни онлајн казина.

Сопственик и извршен директор

Crazy Fox е во сопственост и управуван од N1 Interactive Ltd.

Број на лиценца

Crazyfox.com е лиценциран и регулиран од страна на органот за игри на Малта според лиценците: MGA/B2C/394/2017 (издаден на 01.08.2018).

Каде се базира Crazy Fox?

Crazy Fox Casino има седиште на следната адреса 206, Wisely House, Old Bakery Street, Valletta VLT1451, Малта.

Total score6.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словенски
Тагалог
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (2)
Без обложувачки бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (8)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Аргентина
Белизе
Бразил
Венецуела
Гватемала
Германија
Еквадор
Канада
Колумбија
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Унгарија
Уругвај
Финска
Хондурас
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Golden Wealth Baccarat
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
Google Pay
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (34)