CrazyFox

Age Limit
CrazyFox
CrazyFox is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Crazy Fox е казино кое беше лансирано во 2020 година, и иако е еден од најмладите новодојденци на сцената на онлајн коцкањето, овој оператор постигна огромен успех. Со Crazy Fox управува N1 Interactive, кое е добро познато име меѓу коцкарите и компанијата стои зад неколку други подеднакво успешни онлајн казина.

/crazyfox/about/

Games

Crazy Fox е преполн со различни игри што играчите можат да ги најдат секогаш кога сакаат да поминат некое време на коцкање. Вистината на предметот е дека казино-индустријата напредува и има тони нови оператори и се објавуваат се повеќе онлајн казино игри, така што играчите никогаш нема да се чувствуваат без избор.

Withdrawals

Повлекувањето во Crazy Fox Casino е едноставен процес. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и од делот Повлекување, треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат. Многу е важно да се користи истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за депонирање на прво место.

Bonuses

Во овој момент, Crazy Fox Casino не нуди понуда за добредојде, наместо тоа, играчите можат да бараат понуда за враќање на готовина секој ден врз основа на износот што го изгубиле кога играат слотови. Ова се прави како постојана промоција за наградување на играчите секој ден, а не само еднаш со понудата за добредојде.

Payments

Crazy Fox има различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депозити и повлекувања. Некои од најпопуларните начини на плаќање вклучуваат Skrill и Neteller и добрата вест е што тие се достапни овде. Во овој момент, Paypal не е наведен како достапен начин на плаќање, но доколку тоа се промени играчите ќе бидат известени.

Account

Играчите кои сакаат да се коцкаат за вистински пари во Crazy Fox Casino, прво треба да создадат сметка. Казиното прифаќа играчи само од оние земји каде што онлајн коцкањето е легално. Креирањето сметка е едноставен процес и сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето Приклучи се сега и да ги пополнат потребните информации.

Languages

Еден од најкористените јазици на Crazy Fox е англискиот, во секој случај, достапни се различни јазици за играчите да можат да го најдат оној со кој се чувствуваат удобно. Во овој момент, ова се јазиците што се достапни англиски, германски, унгарски, норвешки, француски, фински, полски, португалски, шпански, естонски, бугарски, хрватски, грчки, казахстански, јапонски, корејски, кинески, руски и словенечки.

Countries

За жал, не секој може да создаде сметка во Crazy Fox. Играчите кои живеат во една од ограничените земји наведени подолу, нема да можат да креираат сметка и да играат за вистински пари:

 • Авганистан
 • Ангвила
 • Австралија
 • Белгија
 • Чешка република
 • Естонија
 • Франција
 • Француска Гвајана
 • Француска Полинезија
 • Германија
 • Гибралтар
 • Грција
 • Гвадалупе
 • Иран
 • Израел
 • Италија
 • Џерси
 • Литванија
 • Мартиник
 • Мајот
 • Нова Каледонија
 • Порторико
 • Романија
 • Русија
 • Реунион
 • Свети Мартин
 • Словачка
 • Словенија
 • Шпанија
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Турција
 • Украина
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави 
 • Волис и Футуна

Mobile

Crazy Fox има мобилна платформа која им овозможува на играчите пристап до нивните сметки во движење. Мобилното казино изгледа слично на десктоп верзијата со некои мали разлики. Хамбургерот лево крие врски до важни делови од казино. Играчите имаат можност да ја преземат мобилната апликација или да пристапат до казиното користејќи прелистувач.

Live Casino

Вреди да се посети делот за дилер во живо во Crazy Fox. Достапни се многу различни игри, така што играчите секогаш можат да најдат нешто да играат. Изборот на игри е огромен и играчите можат да најдат некои од најдобрите варијации овде.

Promotions & Offers

Crazy Fox подготви тони различни промоции и понуди за своите клиенти. Тие се целосно свесни дека единствениот начин да се привлечат нови играчи е да се воведат бонуси што ќе ги вратат за повеќе. Најпрво, играчите можат да ја искористат дарежливата понуда за добредојде, а подоцна може да почнат да истражуваат какви други бонуси има подготвено казиното за нив.

Responsible Gaming

Играчите кои почнуваат да се соочуваат со проблеми предизвикани од нивното однесување на коцкање треба да преземат итни чекори. Мал процент од луѓето ќе развијат зависност, за жал, и треба да размислат веднаш да добијат помош. Има многу различни организации со кои можат да контактираат за насоки и совети како што се анонимни коцкари, GamCare и терапија за коцкање.

Software

Crazy Fox соработуваше со десетици најпознати провајдери за да им ги донесе најдобрите игри на своите играчи. Така, тие можат да најдат игри од некои од следниве добавувачи на софтвер овде:

 • 1x2 Игри
 • Аматик индустрии
 • Игри во подем
 • Elk Studios
 • Ендорфина
 • Нолимит Сити
 • Play'n GO
 • Playtech
 • Прагматична игра
 • Quickspin

Support

Казиното Crazy Fox е секогаш достапно за нивните играчи. Постојат неколку различни начини на кои клиентите можат да стапат во контакт со клиентски агент. Најзгодниот начин е преку функцијата Разговор во живо која е достапна 24/7 за удобност на играчот. Играчите исто така можат да се јават во казиното на +4420-380-794-30 или да испратат е-пошта на support@crazyfox.com.

Deposits

За да играат за вистински пари во казиното Crazy Fox, играчите треба прво да направат депозит. Играчите ќе мора да се логираат на нивната сметка и казиното веднаш ќе ги информира за дневниот договор за враќање на готовина до 20%. За да направат депозит, играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит, да го изберат начинот на плаќање и да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да го потврдат трансферот.

Security

Crazy Fox Casino се грижи неговите играчи да бидат безбедни и сигурни во секое време кога играат. Од таа причина, тие ја искористија најновата технологија за шифрирање за да ги заштитат личните и финансиските детали на играчите. Од друга страна, Crazy Fox е угледно казино кое долго време е на пазарот, што доволно говори за тоа.

FAQ

Која е старосната граница во казиното Crazy Fox?

Казиното прифаќа само играчи кои се полнолетни за коцкање. Во некои јурисдикции, законската возраст е 18 и повеќе, додека во други е 21 и повеќе. Одговорност на играчот е да ги знае законските барања во земјата каде што живеат.

Total score6.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словенски
Тагалог
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (2)
Без обложувачки бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (8)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Аргентина
Белизе
Бразил
Венецуела
Гватемала
Германија
Еквадор
Канада
Колумбија
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Унгарија
Уругвај
Финска
Хондурас
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Golden Wealth Baccarat
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
Google Pay
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (34)