CrazyFox Преглед 2024 - FAQ

CrazyFoxResponsible Gambling
CASINORANK
6.92/10
БонусБонус за враќање на готовина 20%
Бонус за враќање на готовина
Повеќејазично казино
Мазен интерфејс
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за враќање на готовина
Повеќејазично казино
Мазен интерфејс
CrazyFox is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Лојалните клиенти на CrazyFox наидуваат на неколку прашања одвреме-навреме. Прочитајте ги најчесто поставуваните прашања додека играте во казино. #

Која е старосната граница во казиното Crazy Fox?

Казиното прифаќа само играчи кои се полнолетни за коцкање. Во некои јурисдикции, законската возраст е 18 и повеќе, додека во други е 21 и повеќе. Одговорност на играчот е да ги знае законските барања во земјата каде што живеат.

Како да започнете да играте слотови?

Во Crazy Fox, играчите ќе го најдат најдобриот избор на видео слот игри од различни провајдери. Играњето слотови е многу едноставно, а играчите дури имаат можност да ги испробаат игрите во забавен режим. Ова е одличен начин да видите што има да понуди играта без да мора да направите депозит. Правилата на играта се многу едноставни и играчите ќе мора најмногу да се потпрат на својата среќа откако ќе кликнат на копчето за центрифугирање. Игрите со видео слот имаат интуитивен интерфејс, така што играчите можат да најдат сè што е потребно за да почнат да играат во моментот кога ќе ја отворат играта.

Дали треба да ја преземам апликацијата за да играм во казиното?

Играчите кои сакаат да играат во движење можат да пристапат до казиното користејќи прелистувач. Тие не мора да ја преземат апликацијата ако не сакаат. Crazy Fox е казино погодно за мобилни телефони, така што играчите ќе го имаат истото искуство како да играат на десктоп.

Како да стапите во контакт со поддршката за корисници?

Crazy Fox е секогаш достапен за нивните играчи. Постојат неколку различни начини на кои играчот може да стапи во контакт со агент за клиенти. Еден од најзгодните начини е преку функцијата Разговор во живо која е достапна 24/7. Играчите можат да се јават и во казиното на +442038079430, но треба да имаат на ум дека може да се применат меѓународни такси.

Како можам да поднесам жалба?

Играчите кои сакаат да поднесат жалба може да контактираат со давателот на алтернативно решавање спорови со пополнување формулар. Овој формулар може да се најде на веб-страницата на казиното или може да побараат верзија испратена по е-пошта.

Колку често казиното додава нови слотови?

Во овој момент, достапни се повеќе од 1000 видео слот игри и казиното постојано додава нови наслови во своето портфолио. Обично, ако има додадена нова игра, тогаш таа прво ќе се прикаже. И уште повеќе, обично кога казиното додава нова игра, тие ќе ги наградуваат играчите и со неколку бесплатни вртења за да можат да ја испробаат играта.

Како функционира враќањето на готовина?

Играчите ќе добиваат поврат на готовина од 20% секогаш кога ќе депонираат на нивната сметка. Не треба да се каже дека колку повеќе играчот депонира, толку повеќе ќе добие. Играчите имаат право да добиваат поврат на готовина дневно ако направат барем еден депозит. Кешбек се кредитира само ако загубите на играчот за претходниот ден се повеќе од 20 долари. Играчите можат да го активираат својот кешбек во рок од 3 дена откако ќе го добијат, а истиот ќе важи 7 дена по неговото активирање. Нема ограничувања за максималниот износ што играчите можат да го добијат.

Може ли да освојам вистински пари со онлајн слотови?

Да, можно е да освоите вистински пари кога играте онлајн видео слот игри. Crazy Fox нуди некои од најдобрите слотови, така што играчите никогаш нема да се чувствуваат без избор. Уште повеќе, тие можат да се обидат да ги играат игрите без ризик во забавен режим. На овој начин тие можат да видат какви карактеристики нуди играта и да ги практикуваат правилата.

Како можам да депонирам?

Играчите можат да депонираат на нивната сметка во неколку едноставни чекори. Crazy Fox додаде многу различни начини на плаќање за играчите да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. За да депонираат средства, играчите треба да се логираат на нивната сметка и да се упатат до Касиерот. Изберете го делот Депозит таму и кликнете на начинот на плаќање што го сметаат за најсоодветен, внесете го износот што сакаат да го депонираат и потврдете го трансферот. Средствата треба да ја одразуваат сметката на играчот речиси веднаш. До секој начин на плаќање, играчите можат да ги најдат минималните и максималните износи што можат да ги депонираат.

Дали слотови за вистински пари се безбедни?

Сите игри во Crazy Fox Casino се безбедни, така што играчите можат да се чувствуваат удобно кога играат. Казиното се грижи за своите играчи и тие ги надминуваат неговите можности за да ги чуваат деталите на играчите безбедни во секое време.

Кои валути се достапни во Crazy Fox?

Во овој момент, ова се достапните валути во казиното: американски долар (USD), Норвешка круна (NOK), полска злота (PLN), канадски долар (CAD), евро (EUR), Јужноафрикански ранд (ZAR), Нов Зеландски долар (NZD) и јапонски јен (JPY).

Казиното користи ЕУР како своја внатрешна оперативна валута, така што играчите кои сакаат да користат друга валута ќе мора да платат за конверзија на валутата.

Може ли да ја сменам валутата?

Crazy Fox им дозволува на играчите да ја менуваат валутата во која депонираат, за разлика од другите казина. За да го направат тоа, тие едноставно треба да го одберат типот на валута што сакаат да ја користат кога прават депозит.

Како да се регистрирате за сметка?

За да можат да играат во казино, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес и ќе им требаат само неколку минути за да го направат тоа. За да се регистрирате за сметка, играчите треба да се упатат на официјалната веб-страница на казиното и да кликнете на копчето Приклучи се сега и да внесат некои лични податоци. На играчите им се препорачува двојно да ги проверат своите податоци бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

Кои се минималните и максималните износи за повлекување?

За да ги проверите минималните и максималните износи што играчите можат да ги подигнат, најдоброто нешто што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да го изберете делот Повлекување, до секој начин на плаќање ќе ги видат минималните и максималните ограничувања за повлекувања.

Колку сметки можам да создадам во казиното?

Crazy Fox им дозволува на играчите да креираат само една сметка. Играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на промоциите ги прекршуваат условите и условите на казиното и ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Колку долго трае процесот на верификација?

Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, тие ќе ги направат сите потребни прегледи и ќе ја потврдат сметката. Како по правило, ова не треба да трае повеќе од 48 часа.

Што треба да направам ако играта замрзне за време на играта?

На играчите им се препорачува повторно да ја вчитаат страницата ако играта се замрзне додека играат. Тие не треба да се грижат за губење на какви било податоци, бидејќи играта ќе продолжи таму каде што застана. Ако тоа не помогне, играчите треба да контактираат со поддршката за корисници и тие треба да го разгледаат проблемот.

Дали Crazy Fox нуди бонус за добредојде?

Crazy Fox не нуди бонус за добредојде во овој момент. Но, ова не треба да ги одложува играчите бидејќи тие можат да најдат нешто уште подобро овде. Имено, тие ќе уживаат во постојан бонус благодарение на враќањето на готовина од 20%.

Може ли да играм на мојот мобилен?

Да, Crazy Fox има мобилна платформа која им овозможува на играчите да се логираат на нивните сметки кога сакаат и да играат некои од нивните омилени игри. Тие дури и не мора да преземаат апликација, наместо тоа, можат да пристапат до казиното користејќи прелистувач.

Кои е-паричници ги поддржува казиното?

Е-паричниците се еден од најкористените начини на плаќање во онлајн казино. Во овој момент, играчите можат да депонираат и повлекуваат средства користејќи Skrill, Neteller, WebMoney, NeoSurf и ecoPayz.

Дали Crazy Fox е легално казино?

Да, казиното ги има сите потребни лиценци за работа. Тоа значи дека тие нудат сигурна и сигурна средина за своите играчи. Нивните игри се ревидирани од агенции од трети страни, така што играчите можат да бидат сигурни дека ќе уживаат во фер игри.

Може ли да играм бинго игри во казино?

Во овој момент, Crazy Fox нема никакви Бинго игри во нивното портфолио за игри. Кога ќе се промени ова, играчите ќе бидат известени.

Дали ми треба промотивен код?

На играчите не им требаат никакви промотивни кодови за да побараат бонус во казиното. Дневниот поврат на готовина се додава автоматски на секој подобен член.

Може ли да барам бесплатни вртења во казиното?

Во овој момент, Crazy Fox нема никаква промоција за бесплатни вртења. Доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Може ли да го повлечам бонусот за враќање на готовина?

Не, играчите треба да ги исполнат барањата за обложување на бонусот за враќање на готовина пред да можат да ги повлечат своите добивки. Добрата вест е дека барањата за обложување се само 3 пати, што не е многу.

Дали некои начини на плаќање се исклучени од понудата за бонуси?

Играчите можат да користат кој било начин на плаќање достапен на веб-локацијата бидејќи ниту еден од нив не е исклучен од понудата.

Може ли да ги играм сите игри кога се обложувам бонусот за враќање на готовина?

На играчите им е дозволено да играат која било игра што ја сакаат, но треба да запомнат дека некои игри се ограничени на одредени региони.

Направив депозит, но мојата уплата беше одбиена. Зошто е тоа така?

Можно е да се направи едноставна грешка како печатна грешка за плаќање да биде одбиено. Играчите треба да бидат многу внимателни кога ги внесуваат деталите за нивната картичка. Ако тоа не е проблемот, тогаш тие треба да ја контактираат поддршката за корисници и тие треба да го разгледаат проблемот

Дали има максимален износ за повлекување?

Да, на играчите им е дозволено да повлечат не повеќе од 5.000 долари за една недела и 30.000 долари за еден месец. Нема ограничувања кога станува збор за депозити, во секој случај играчите можат да постават ограничувања на износот што го депонираат за да останат под контрола на нивното коцкање.

Како да добивате промотивни понуди за е-пошта?

Играчите треба да го штиклираат полето „Примај промоции за е-пошта“ кога се регистрираат за сметка.

Може ли да играм игри бесплатно?

Да, скоро сите игри во казиното се достапни во забавен режим, така што играчите можат да ги пробаат бесплатно. Казиното ќе ги награди со виртуелни пари кои ќе можат да ги користат за да играат која било игра што ја сакаат. Ова е одличен начин да ги научите правилата на одредена игра или да вежбате дадена стратегија.

Може ли да играм лотарија во казиното Crazy Fox?

Лотаријата е втората забавна функција во казиното. Имено, со секој уплатен играч ќе добиваат лозови. Цената на лотаријата ќе зависи од износот што играчот ќе го депонира. Казиното има посветена страница за лотарија каде што можат да ги најдат сите потребни информации. Играчите можат да најдат информации за тоа кога е извлечена секоја лотарија за да можат лесно да следат. Нема ограничување колку пати играчот може да победи во едно реми. Сите награди се направени од вистински пари и не подлежат на барања за обложување.

Кои прогресивни џекпот се достапни во казиното?

Во казиното се достапни повеќе од 200 различни игри со џекпот. Играчите можат да уживаат во игри како Божествена среќа, Гладијатор и Среќа на леприко.

Може ли да играм игри со дилер во живо во казиното?

Да, Crazy Fox има цел дел посветен на игрите во казино во живо. Играчите можат да ги најдат сите класични игри како Блек Џек, Рулет и Покер, само за да именуваат некои.

Може ли да направам депозит користејќи криптовалута?

Во овој момент, нема достапни криптовалути во казиното.

Кои земји се ограничени од Crazy Fox?

Списокот на ограничени земји за казиното не е толку долг и ги вклучува следните: Ангвила, Австралија, Авганистан, Белгија, Чешка, Литванија, Естонија, Израел, Франција и нејзините прекуокеански територии (Гваделупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Мајот, Сент Мартин, Француска Полинезија, Волис и Футуна, Нова Каледонија), Грција, Италија, Иран, Словачка, Словенија, Шпанија, Турција, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Гибралтар, Џерси, Грција, Украина и Руската Федерација. Играчите кои живеат во една од овие земји нема да можат да креираат сметка и да играат за вистински пари во Crazy Fox Casino.

Кои јазици ги нуди казиното?

Главниот јазик на страницата за казино е англискиот, но има и други достапни јазици. Во моментов, играчите можат да ја преведат страницата на англиски, германски, унгарски, норвешки, француски, фински, полски, португалски, шпански, естонски, бугарски, хрватски, грчки, казахстански, јапонски, корејски, кинески, руски и словенечки.