CrazyFox - Withdrawals

Age Limit
CrazyFox
CrazyFox is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Повлекувањето во Crazy Fox Casino е едноставен процес. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и од делот Повлекување, треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат. Многу е важно да се користи истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за депонирање на прво место.

Crazy Fox додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки.

 • Виза е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето за обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена, а минималната сума што играчите можат да ја повлечат е ограничена на 30 долари, а максималната сума што играчите можат да ја повлечат е ограничена на 5.000 долари.
 • Mastercard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето за обработка е помеѓу 1 и 3 работни дена, а минималната сума што играчите можат да ја повлечат е ограничена на 30 долари, а максималната сума што играчите можат да ја повлечат е ограничена на 5.000 долари.
 • Trustly е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • Skrill е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • Neteller е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • Банкарскиот трансфер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • InstaDebit е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го подигнат е ограничен на 45 CAD, а максималниот износ што играчите можат да го подигнат е ограничен на 5.000 CAD.
 • WebMoney е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е инстант и се плаќа 2,5%. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • EcoPayz е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е инстант и се плаќа 2,5%. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.
 • Interact Online е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го подигнат е ограничен на 45 CAD, а максималниот износ што играчите можат да го подигнат е ограничен на 7.500 CAD.
 • Брзиот трансфер преку Skrill е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Времето на обработка е моментално и минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 30 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари.

Постои листа на поддржани земји за Mastercard и тие ги вклучуваат следните: Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Данска, Естонија, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словенија и Швајцарија.

Втората наплата дневно преку Trustly, Neosurf, Ecopayz ќе се врши со провизија од 2,5%

Време на повлекување

Времето на повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчите ќе го изберат да го користат. Некои од нив нудат побрзи исплати додека за други може да потрае и до неколку дена.

 • Виза е начин на плаќање што нуди повлекувања кои траат помеѓу 1 и 3 дена.
 • Mastercard е начин на плаќање кој нуди повлекувања кои траат помеѓу 1 и 3 дена.
 • Trustly е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • Skrill е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • Neteller е начин на плаќање кој нуди инстант повлекувања.
 • Банкарскиот трансфер е начин на плаќање што нуди повлекувања кои траат помеѓу 1 и 3 дена.
 • Софорт е начин на плаќање што нуди повлекувања кои траат помеѓу 1 и 3 дена.
 • InstaDebit е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • WebMoney е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • EcoPayz е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • Interac Online е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.
 • Брзиот трансфер преку Skrill е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања.

Бонус за повлекување

Crazy Fox го пречекува секој нов играч со дарежлива понуда, но тоа не е бонус за добредојде како во другите казина. Наместо тоа, играчите ќе бидат наградени со дневен поврат на готовина во опсег од 10% до 20%. Секој играч може да ја бара оваа понуда со секој депозит што ќе го направи.

Кога играчите ќе направат депозит, казиното ќе им покаже скокачки прозорец со кој ќе ги информира дека можат да бараат бонус. Тие треба да кликнат на Cashback 20% во менито лево. Ќе се отвори нова страница со детални информации. Минималниот процент што играчите можат да го добијат е 10%, кога ќе депонираат 500 долари или помалку. За да се квалификуваат за враќање на готовина од 20%, играчите треба да депонираат најмалку 5.000 УСД.

Понудата е предмет на барања за 3 пати обложување, а бонусот важи само за 3 дена. Играчите кои нема да ги исполнат условите за обложување во овој период ќе ги загубат своите добивки.

Како да се повлечете?

За да направат повлекување на добивките, играчите треба да ги следат овие едноставни чекори. Прво, тие треба да се логираат на нивната сметка и да се упатат кон Касиерот. Изберете го делот Повлекување и изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат, внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат и потврдете го трансферот.

Валути

Crazy Fox додаде различни валути за играчите да можат да ја најдат онаа што најмногу им одговара. Во овој момент, ова се достапните валути:

 • евра „ЕУР“
 • американски долар "USD"
 • Новозеландски долар „NZD“
 • Канадски долар „CAD“
 • Норвешка круна „NOK“
 • полска злота „PLN“
 • Јужноафрикански ранд „ЗАР“
 • јапонски јен „JPY“
Total score6.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словенски
Тагалог
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (2)
Без обложувачки бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (8)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Аргентина
Белизе
Бразил
Венецуела
Гватемала
Германија
Еквадор
Канада
Колумбија
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Унгарија
Уругвај
Финска
Хондурас
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Golden Wealth Baccarat
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
Google Pay
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (34)