DLX Casino Преглед 2024

DLX CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.86/10
БонусБонус за добредојде до 100 € + 100 бесплатни вртења
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
DLX Casino is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Можеби го познавате DLXCasino за неговите промоции и бонуси и ќе ја почувствувате нивната атмосфера откако ќе ја видите нивната бонус маса. Може да добиете 100% бонус до €100 + 100 бесплатни вртења во играта Бафало Хантер како бонус за добредојде. Ќе ви дојде веднаш откако ќе потврдите сметка. Постојат ВИП награди за да ве натераат да ставате многу облози.

 • Добивате 1 CP за секој облог од 20 € што ќе го направите во слотови и 1 CP за секој облог од 200 € што ќе го направите во други игри.
 • Кога ќе достигнете 100 CP, добивате 100% бонус за совпаѓање до 100 евра и 100 бесплатни вртења.
 • Кога ќе достигнете 500 CP, добивате 100% бонус за совпаѓање до 100 € + 50 €. Курсот е 1:18.
 • Кога ќе достигнете 1000 CP, добивате награда од 100 евра. Курсот е 1:20.
 • Кога ќе достигнете 2000 CP, добивате награда од 200 евра. Курсот е 1:22.
 • Кога ќе достигнете 5000 CP, добивате награда од 300 евра. Курсот е 1:24.
 • Кога ќе достигнете 15000 CP, добивате награда од 1000 евра. Курсот е 1:26.
 • Кога ќе достигнете 100000 CP, добивате награда од 10000 €. Курсот е 1:28.

Можете да го промените CP откако ќе добиете 500 од нив и да добиете VIP ниво 3. Тоа се случува во исто време. CP се поени за лојалност на ова казино. Курсот се зголемува со вашето ВИП ниво.

Освен горенаведените бонуси, можете да го пробате и следниот бонус код: DLX

Бесплатни спиновиБесплатни спинови
Games

Games

DLXCasino има повеќе од 2000 игри внатре од многу тимови за игри. Постојат многу категории на игри. Ајде да именуваме некои од нив: слотови, блек џек, бакара, дилер во живо и многу повеќе. Што и да сакате -- ќе го најдете на DLX Casino.

+3
+1
Затвори

Software

Софтверот поддржан во DLX Casino е следниот: Amatic, Belatra, BGaming, BigTimeGaming, план, EGT, ELK, Ендорфина, Еволуција, Меркур, NetEnt, Nolimit, Platipus, Push Gaming, Relax Gaming, Thunderkick, Yggdrasil.

Payments

Payments

DLX Casino ги обработува вашите трансакции веднаш бидејќи нивните начини на плаќање во повеќе валути ќе ви овозможат да направите депозит и повлекување со само еден клик. Казиното DLX прифаќа низа валути како што се EUR, USD, AUD, CAD, RUB. Ние исто така прифаќаме BitCoin.

Deposits

Методите за депонирање се инстант. Можете да депонирате со: Visa, MasterCard, Maestro, Neteller, Skrill, MiFinity, Yandex, WebMoney, PaySafe, AstroPay, Neosurf, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, AlfaClick, UPayCard, Siru Mobile, Rapid Transfer, StickPay, Interac Online, Interac e-Transfer.

Withdrawals

Методите на повлекување се едноставни и мазни. Во казиното DLX ќе привлечете внимание за помалку од една минута.

Достапните опции се Visa, MasterCard, Maestro, банкарски трансфер, Neteller, Skrill, Mifinity Yandex, WebMoney, Paysafe, Astropay, Neosurf, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Upaycard, Sticpay и Interac е-трансфер.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+164
+162
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

DLX казиното може да се игра на два јазика. А овие јазици се англиски и руски.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

DLX Казино: доверлива дестинација за онлајн игри

Лиценцирање и регулирање од страна на Управата за коцкање Курасао Казиното DLX работи под надзор на Управата за коцкање Курасао, обезбедувајќи усогласеност со индустриските регулативи и стандарди. Ова регулаторно тело обезбедува фер игра и ги штити правата на играчите.

Силни мерки за шифрирање и сајбер-безбедност Казиното DLX дава приоритет на безбедноста на податоците на играчите преку напредни протоколи за шифрирање. Нивната веб-страница е заштитена со SSL технологија, заштитувајќи ги финансиските трансакции и личните информации од неовластен пристап.

Ревизии од трета страна за правичност и безбедност За да се потврди правичноста на играта и безбедноста на платформата, DLX Casino е подложен на редовни ревизии и сертификати од трети страни. Овие независни проценки гарантираат дека игрите се непристрасни, транспарентни и се придржуваат до строгите индустриски стандарди.

Транспарентни политики за податоци за играчите DLX Casino одржува транспарентност во нивното собирање, складирање и користење на информации за играчите. Тие строго се придржуваат до законите за приватност, јасно наведувајќи како постапуваат со личните податоци во нивната сеопфатна политика за приватност.

Соработка со реномирани организации DLX Casino ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја подобруваат доверливоста преку промовирање на одговорни практики на коцкање и етички операции.

Позитивни повратни информации од вистински играчи Зборот на улица за доверливоста на DLX Casino е убедливо позитивен. Вистинските играчи ги пофалуваат нивните сигурни исплати, одличната услуга за клиентите, фер искуството за играње и придржувањето кон принципите на одговорно коцкање.

Ефикасен процес на решавање спорови Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, DLX Casino има посветен процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на брзата резолуција додека обезбедуваат транспарентност во текот на процесот за да се одржи задоволството на играчите.

Одговорна поддршка на клиентите за грижи за доверба и безбедност Играчите лесно можат да допрат до тимот за поддршка на клиентите на DLX Casino преку повеќе канали, како што се разговор во живо или е-пошта за какви било грижи за доверба или безбедност. Казиното се гордее со својот одговорен систем за поддршка кој веднаш ги решава прашањата или проблемите на играчите.

Со почитување на строгите регулативи, имплементирање на силни безбедносни мерки и приоритизирање на задоволството на играчите, казиното DLX се етаблира како доверливо име во светот на онлајн игрите.

Лиценци

Security

Безбедност и безбедност во казиното DLX

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста секогаш треба да биде главен приоритет. Во DLX Casino, можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри е заштитено со строги безбедносни мерки и протоколи.

Лиценцирано за безбедно опкружување за игри: Казиното DLX поседува лиценца од Курасао, осигурувајќи дека работи во рамките на строгите регулаторни упатства. Ова лиценцирање обезбедува фер игра, заштита на играчите и интегритет на работењето на казиното.

Најсовремена шифрирање: Вашите лични податоци се чуваат во тајност со напредна технологија за шифрирање. DLX Casino користи индустриски стандарден SSL шифрирање за да ги заштити вашите информации од неовластен пристап или злоупотреба.

Сертификации од трети лица: За дополнително да се влее доверба кај играчите, DLX Casino доби сертификати од трети лица кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати ја потврдуваат посветеноста на казиното за обезбедување транспарентна и доверлива средина за игри.

Транспарентни одредби и услови: DLX казиното верува во јасни правила за среќни играчи. Условите и правилата на казиното се лесно достапни и се ослободени од какви било скриени клаузули или фини букви во врска со бонуси и повлекувања.

Алатки за одговорни игри: Казиното DLX промовира одговорно коцкање нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да останат под контрола на нивните навики за играње додека одговорно уживаат во омилените игри.

Позитивна репутација на играчот: Виртуелната улица зборува многу за DLX казиното, при што играчите ја фалат неговата посветеност на безбедноста, правичноста и целокупното задоволство. Приклучувањето на ова угледно онлајн казино значи дека сте во сигурни раце во текот на вашето патување со игри.

Запомнете: кога станува збор за онлајн казина како DLX Casino, безбедноста не е само приоритет - таа е приоритет!

Responsible Gaming

DLX Казино: Посветеност на одговорно играње

Казиното DLX е посветено на промовирање одговорно коцкање и обезбедување на благосостојбата на своите играчи. Еве подетален поглед на нивните иницијативи:

 1. Алатки за следење и контрола DLX Casino обезбедува различни алатки и функции за да им помогне на играчите ефикасно да управуваат со нивните навики за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на лични ограничувања, играчите можат да ја задржат контролата врз нивното трошење и времето за играње.

 2. Партнерства со организации за поддршка DLX Casino соработува со реномирани организации и линии за помош фокусирани на помош на проблематичните коцкари. Преку овие партнерства, тие обезбедуваат играчите да имаат пристап до професионални услуги за поддршка кога е потребно.

 3. Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси Казиното активно промовира кампањи за подигање на свеста и нуди едукативни ресурси за да им помогне на играчите да препознаат знаци на проблематично однесување на коцкање. Овие ресурси имаат за цел да ги поттикнат поединците со знаење за практиките за одговорно играње.

 4. Строги процеси за верификација на возраста За да се спречи малолетното коцкање, казиното DLX спроведува строги процедури за проверка на возраста за време на регистрацијата. Ова осигурува дека само поединци кои ги исполнуваат законските услови за возраст можат да пристапат до платформата.

 5. Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење DLX Казиното ја разбира важноста на паузите од активностите на коцкање. Тие нудат функција „проверка на реалноста“ која периодично ги потсетува играчите на нивното времетраење на играта. Дополнително, достапни се периоди за разладување за оние кои сакаат привремено да ја прекинат активноста на својата сметка.

 6. Проактивна идентификација на проблематичните коцкари DLX Казиното проактивно ги идентификува потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње преку напредни системи за следење. Кога ќе се подигнат црвени знамиња, тимот на казиното презема соодветни чекори за навремено давање помош.

 7. Приказни за позитивно влијание.

 8. Поддршка на корисници за грижи за коцкање Казиното DLX нуди посветен тим за поддршка на клиентите до кој играчите можат да се обратат во врска со какви било грижи за нивното однесување на коцкање. Ова осигурува дека помошта е лесно достапна за оние кои бараат помош или водство.

Со тоа што дава приоритет на одговорното играње, DLX Casino се стреми да создаде безбедна и пријатна средина за сите играчи, истовремено промовирајќи здрави навики за коцкање.

About

About

DLXCasino е младо и одлично казино. Овде е од 2020 година благодарение на тимот на коцкари по име Dama NV. Нејзината придружна програма им припаѓа на OceanAffiliates. Казиното DLX е брат на казиното TTR и SURF CASINO.
DLX Casino

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, , Етиопија, Еквадор, Тајван, Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Маларок, Палауре, Јемен, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Ирак, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, Лесото, Леван, ,Панама, Словенија, Бурунди, Бахамите, Централноафриканската Република, Островите Питкерн, Британската територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторска Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Котедона, Слоновата Коска, Соломонови Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Австралија, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Маршанал, Острови, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Германија, Доминика, Бенин, ,Токелау, Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Узбекистан ,Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Кипар, Хрватска, Маранзија, Бразил, Бразил Маурициус, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

DLX Казино за поддршка на клиентите Преглед

Брза и ефикасна поддршка за разговор во живо

Функцијата за разговор во живо на DLX Casino е вистинска промена на играта кога станува збор за поддршка на клиентите. Како страствен ентузијаст на онлајн казино, сфатив дека нивната поддршка за разговор во живо е неверојатно одговорна и корисна. Секогаш кога имав прашање или наидов на проблем, пријателските агенти за поддршка брзо ми одговорија, обично во рок од само неколку минути.

Најдобриот дел од функцијата за разговор во живо е тоа што можете да имате разговор во реално време со тимот за поддршка. Се чувствувате како да разговарате со пријател кој искрено сака да ви помогне. Без разлика дали ви треба помош со проверка на сметката, прашања за бонус или технички тешкотии, тие се тука за вас на секој чекор од патот.

Длабока поддршка за е-пошта со мало задоцнување

Иако поддршката за е-пошта на DLX Casino можеби не е толку брза како нивната функција за разговор во живо, таа секако ја надоместува во смисла на длабочина и темелност. Кога контактирав преку е-пошта, добив детални одговори кои се однесуваат на сите мои грижи во рок од 24 часа.

Иако чекањето до еден ден може понекогаш да изгледа незгодно, бидете сигурни дека нивниот тим за поддршка на е-пошта нема да остави ништо на камен во обезбедувањето сеопфатна помош. Значи, ако вашето барање бара повеќе објаснување или ако претпочитате писмена комуникација наместо инстант пораки, испраќањето е-пошта сè уште е одлична опција.

Заклучок: Сигурно искуство за поддршка на клиентите

Како заклучок, DLX Casino нуди сигурна поддршка на клиентите преку различни канали. Нивната функција за разговор во живо се издвојува по брзото време на одговор и персонализираната помош. Ако брзината е од најголема важност за вас, ова треба да биде вашата опција. Од друга страна, ако ги цените деталните објаснувања и не ви пречи да чекате малку подолго за одговор, нивната поддршка за е-пошта ќе ги исполни вашите очекувања.

Без разлика на кој канал ќе одберете да контактирате - бидете сигурни дека тимот за поддршка на клиентите на DLX Casino ви го врати грбот!

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете DLX Casino специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во DLX Casino . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

DLX Казино: Откривање на крајните бонуси и промоции

Ги барате најжешките зделки за казино? Не барајте понатаму! DLX Casino ве опфати со низа неодоливи бонуси и промоции кои ќе ве остават да копнеете за повеќе.

Бонус за добредојде: Како дебитант, подгответе се да ве опсипете со награди уште од самиот почеток. DLX Casino нуди дарежлив бонус пакет за добредојде што ќе го започне вашето патување со игри со стил.

Бонус за бесплатни вртења: Сакате да ги вртите тие ролни? Казиното DLX има нешто посебно за вас! Уживајте во бесплатните вртења на избраните слот игри и гледајте ги вашите добивки како се зголемуваат до нови височини.

Бонус за повторно вчитување: Одржете ја возбудата со бонусот за повторно вчитување на DLX Casino. Добијте награда секој пат кога ќе вложите депозит, давајќи ви дополнителни средства за да ги истражите сите ваши омилени игри.

Бонус за натпревар: Сакате да ги максимизирате вашите депозити? Бонусот за натпревар на DLX Casino е тука да го оствари. Зголемете го вашиот субсидирам со процентуално совпаѓање на вашите депозити, давајќи ви повеќе шанси да освоите големи.

Но, чекај, има уште! Казиното DLX исто така знае како да ги третира своите лојални играчи како крал. Со уникатни промоции и настани во нивните ракави, тие се грижат секоја посета да биде исполнета со изненадувања и ексклузивни награди.

И ако лојалноста е вашето средно име, подгответе се за прекрасни награди како дел од програмата за лојалност на DLX Casino. Од персонализирани бонуси до ВИП третман, посветените членови ги чека навистина незаборавно искуство.

Сега да зборуваме за барањата за обложување - ние веруваме во транспарентност. Иако постојат овие барања, тие се дизајнирани прилично така што секој ќе добие правична шанса за голема победа. Погрижете се да ги проверите условите за секој бонус пред да се нурнете!

О, спомнавме споделување на радоста? Воведете ги вашите другари со казиното DLX и уживајте во поволностите на патот! Придобивките од упатување ги чекаат оние кои ја шират веста за оваа возбудлива дестинација за онлајн казино.

Па што чекаш? Земете ја вашата мапа на богатство и тргнете во авантура исполнета со неверојатни бонуси и промоции во казиното DLX. Без разлика дали сте љубител на слот или познавач на игри на маса, тука има по нешто за секого. Подгответе се да ја доживеете возбудата како никогаш досега!

FAQ

Какви видови игри нуди казиното DLX? DLX Casino нуди широк спектар на игри за да одговараат на преференциите на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо со вистински дилери.

Како DLX казиното дава приоритет на безбедноста на играчите? Во DLX Casino, вашата безбедност е нивен главен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци од каков било неовластен пристап.

Кои опции за плаќање се достапни во казиното DLX? Казиното DLX обезбедува низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, банкарски трансфери, па дури и криптовалути како Bitcoin.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во казиното DLX? Апсолутно! Казиното DLX ги пречекува новите играчи со раширени раце нудејќи ексклузивни бонуси и промоции. Како нов играч, можете да ги искористите предностите од нивниот дарежлив бонус за добредојде кој вклучува бонус средства и бесплатни вртења на избрани слот игри.

Колку е одговорна поддршката за корисници на DLX Casino? DLX Casino се гордее што обезбедува одлична корисничка поддршка за своите играчи. Нивниот тим за поддршка е многу одговорен и достапен 24/7 преку разговор во живо или е-пошта. Без разлика дали имате прашање за игра или ви треба помош со вашата сметка, тие ќе бидат тука за да ви помогнат веднаш.

Може ли да играм на DLX казино користејќи го мојот мобилен уред? Да! Казиното DLX ја разбира важноста на практичноста за своите играчи. Затоа нивната платформа е целосно оптимизирана за мобилни уреди. Можете да уживате во сите ваши омилени игри во движење без да се загрози квалитетот или искуството во игра.

Дали DLX казиното е лиценцирано и регулирано? Апсолутно! DLX Casino работи под валидна лиценца издадена од реномирана регулаторна власт. Ова осигурува дека тие се придржуваат до строгите стандарди за правичност, безбедност и одговорно играње. Можете да играте со мир на умот знаејќи дека DLX Casino е доверливо и доверливо онлајн казино.

Колку време е потребно за да се повлечат моите добивки од DLX казиното? DLX Casino се стреми да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо. Точното време може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање и сите дополнителни барања за потврда. Општо земено, повлекувањата од е-паричник се обработуваат во рок од 24 часа, додека банкарските трансфери може да потраат неколку работни дена.

Може ли да поставам ограничувања на мојата активност на коцкање во DLX казиното? Апсолутно! Казиното DLX промовира одговорно коцкање и обезбедува алатки за играчите да поставуваат ограничувања на нивната коцкарска активност. Можете лесно да поставите лимити за депозит, ограничувања за загуби или временски ограничувања на сесијата во поставките на вашата сметка. Ова ви помага да ја контролирате вашата игра и да обезбеди безбедно и пријатно искуство.

Дали казиното DLX нуди програма за награди за лојалност? Да! Казиното DLX ги цени своите лојални играчи и нуди наградувачка програма за лојалност. Додека ги играте вашите омилени игри, ќе заработувате поени за лојалност кои може да се откупат за различни поволности како што се бонус средства, бесплатни вртења или дури и ексклузивни подароци. Колку повеќе играте, толку е повисоко нивото на вашата лојалност!

Mobile

Mobile

Можете да отидете на страницата и од компјутерот и од телефонот. Веб-страницата работи добро на Android, iOS, Mac, Windows и Linux.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy