DuxCasino Преглед 2024 - About

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
About

About

DuxCasino е доверливо онлајн казино кое е основано во 2020 година. Иако работи само 2 години, DuxCasino брзо успеа да стане релевантна онлајн платформа за коцкање која нуди уникатно искуство со игри на својот играч.

Ова онлајн казино има повеќе од 5.000 казино игрие во неговата библиотека, кои се обезбедени од некои од најдобрите провајдери на игри во светот. DuxCasino, исто така, има многу бонуси и промоции што може да ги награди играчите со некои многу дарежливи награди.

DuxCasino

За да регистрирате сметка во DuxCasino, играчот мора да пристапи до официјалната веб-страница на казиното, потоа кликнете на копчето за регистрација и пополнете го формуларот со бараните информации. Овој процес на регистрација е супер лесен и јасен и нема да одземе многу од времето на играчот, без оглед на нивната возраст или вештина.

Сопственик и извршен директор

DuxCasino е во сопственост и управуван од N1 Interactive Ltd, компанија која е лиценцирана и регулирана од страна на Malta Gaming Authority (MGA), која е една од најпочитуваните регулатори за коцкање во светот.

Број на лиценца

Ова доверливо онлајн казино е управувано од N1 Interactive Ltd и поседува валидна лиценца издадена од Органот за игри на среќа на Малта. Нејзиниот број на лиценца е MGA/B2C/394/2017.

Каде се базира DuxCasino?

Седиштето на DuxCasino се наоѓа во Малта, а официјалната физичка адреса на казиното е 206, Wisely House, Old Bakery Street, Valletta VLT1451, Малта.