DuxCasino Преглед 2024

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

DuxCasino е целосно свесен за придонесот за бонуси кон играчите и операторот на казиното, бидејќи тие привлекуваат многу нови играчи на неговата платформа и ги задржуваат неговите постоечки играчи лојални на онлајн казиното. За да го направи токму тоа, мора да понуди дарежливи бонуси и промоции.

Во ова онлајн казино, регистрираните играчи можат да бараат уште неколку бонуси настрана од бонусот за добредојде. Сепак, играчите треба да запомнат дека секој од достапните бонуси доаѓа со одредени услови и услови кои се потребни за да се исполнат.

DuxCasino нуди доста различни бонуси за да им понуди на играчите одлично искуство.

Бонус за добредојде

БОНУС ЗА ПРВ ДЕПОЗИТ - 100% ДО 100 €/$ + 55 БЕСПЛАТНИ СПИНА

Со вашиот минимум 1-ви депозит од 20 €/$, веднаш ќе добиете 100% бонус до 100 €/$ и 55 бесплатни вртења во богатството на Да Винчи и слатката бонанца, или Booming Seven Deluxe и Cuba Caliente.

55% БОНУС ЗА ВТОР ДЕПОЗИТ - ДО 100 €/$ + 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Продолжете да добивате импулс и да играте максимално! Искористете го вашиот бонус од 55% како директен пат до џекпотот! Добијте до 100 €/$ и 100 бесплатни вртења во богатството и слатката бонанца на Да Винчи, или Booming Seven Deluxe и Cuba Caliente.

100% БОНУС ЗА ТРЕТ ДЕПОЗИТ - ДО 100 €/$

Добијте МАСИВЕН 100% бонус до 100 €/$ на вашиот трет депозит.

Highroller бонус

Дали сте љубители на високи облози? Тогаш знаеме што ви треба. Еднаш месечно добивајте специјален бонус од 30% highroller до 500 €/$ на вашиот депозит почнувајќи од 300 €/$. Duxcasino секогаш ви нуди максимална удобност и сигурна поддршка.

Вторник бесплатни вртења - 100 бесплатни вртења

Едноставно направете депозит во секој вторник, а ние ќе ја кредитираме вашата сметка со 100 бесплатни вртења во Book of Dead!

Комплетна листа со бонуси од DuxCasino
Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

DuxCasino нуди огромен избор на возбудливи онлајн игри кои им се допаѓаат на почетниците и на искусни коцкари. Постојат стотици слот игри кои покриваат различни теми од фантазија до митологија до спорт. Исто така, казиното има многу популарни игри на маса, игри со џекпот и падови и добивки. Плус, има казино во живо каде што играчите можат пробајте си ја среќата во рулет, блек џек, бакара, и многу повеќе.

Software

Игри од повеќе од десетина од Најистакнатиот и најреномираниот софтвер за казино во iGaming индустријата програмерите може да се најдат на DuxCasino.

Payments

Payments

Меѓу најдобрите карактеристики на DuxCasino е фактот што ова онлајн казино им нуди на своите играчи широк спектар на методи за депозит и повлекување. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчот може да биде уверен знаејќи дека нивните чувствителни информации се безбедни и надвор од рацете на несакани трети страни. Достапните начини на плаќање може да се разликуваат во зависност од локацијата на играчот.

Deposits

Различни методи за депонирање им олеснува и погодно за членовите да ги финансираат нивните сметки на DuxCasino. Играчите може да изберат да вршат плаќања преку банкарски трансфер или преку е-паричници и онлајн системи за плаќање како што се Wirecard, Interac, Giropay, Скрил, iWallet, Неосурф, iDebit и многу повеќе. Прифатено е и плаќање со ваучер со Visa и виртуелни кредитни картички. Минималниот износ на депозит е 20 евра или еквивалент

Withdrawals

Играчите кои успешно регистрирале и потврдиле сметка во DuxCasino сега можат да уживаат во игрите во казино и да ги повлечат своите добивки и да бараат бонус средства од бонусите и промоциите. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчите можат да се уверат дека сите трансакции што ги прават се безбедни и нивните податоци ќе бидат безбедни. DuxCasino нуди бројни начини на плаќање, каде што времето на обработка варира од еден метод до друг.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Освен широката разновидност на начини на плаќање од кои играчите можат да избираат при уплата, ова онлајн казино поддржува и повеќе валути. Ова е неверојатна карактеристика што треба да се има бидејќи играчите можат да имаат поголема флексибилност кога прават трансакции. Поддржаните валути во DuxCasino се следните:

 • евра
 • Американски долар
 • канадски долар
 • Норвешка круна
 • Руска рубља
 • полски злоти
 • Новозеландски долар
 • јапонски јен
 • Казахстански Тенге
+155
+153
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

DuxCasino е доверливо онлајн казино кое работи низ целиот свет. Играчите од земјите што го легализираа онлајн коцкањето се повеќе од добредојдени да пристапат до страницата на онлајн казиното и да регистрираат сметка. Веб-страницата на DuxCasino поддржува повеќе јазици за да се погрижи да ги задоволи потребите на играчите од целиот свет.

Прифатените јазици во DuxCasino се следниве:

 • Англиски
 • германски
 • француски
 • фински
 • полски
 • норвешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за DuxCasino . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на DuxCasino спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на DuxCasino на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедноста на играчот е главен приоритет во DuxCasino што се сфаќа многу сериозно. Затоа ова онлајн казино ги следи највисоките индустриски стандарди на ова поле, се со цел да им обезбеди на играчите најсигурно искуство за играње.

Една од првите безбедносни мерки се презема кога играчот ќе регистрира сметка во DuxCasino и има опција да внесе корисничко име што не мора да биде нивното вистинско име. Ова им обезбедува на играчите одредено ниво на анонимност на интернет, што ја зголемува севкупната безбедност на играчот.

Освен тоа, ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање. Овој безбедносен систем со вештачка интелигенција ги зема сите податоци што се пренесуваат помеѓу играчите и казиното и ги шифрира, што го прави невозможно хакирањето.

Плус, DuxCasino е лиценциран и регулиран од страна на Органот за игри на Малта, кој заклучува дека безбедноста на оваа веб-локација е на највисоко ниво. Играчите можат да остават чувствителни информации како што се деталите за кредитна картичка во ова онлајн казино без да се грижат дали некои несакани трети страни ќе пристапат до него.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање може да стане многу сериозен проблем доколку играчите не се справат со тоа навреме. Ако играчите се чувствуваат како да не можат да престанат да ги играат прикажаните казино игри, тогаш треба да стапат во контакт со анонимни коцкари, GamCare или терапија за коцкање. Ова се врвните организации кои им помагаат на играчите да ги надминат ваквите проблеми.

About

About

DuxCasino е доверливо онлајн казино кое е основано во 2020 година. Иако работи само 2 години, DuxCasino брзо успеа да стане релевантна онлајн платформа за коцкање која нуди уникатно искуство со игри на својот играч.

Ова онлајн казино има повеќе од 5.000 казино игрие во неговата библиотека, кои се обезбедени од некои од најдобрите провајдери на игри во светот. DuxCasino, исто така, има многу бонуси и промоции што може да ги награди играчите со некои многу дарежливи награди.

DuxCasino

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

За да можат играчите да уживаат во 5.000-те казино игри, да ги бараат истакнатите бонуси и промоции и да учествуваат во ВИП програмата на DuxCasino, ќе треба да регистрираат сметка. Кога регистрираат сметка, тие ќе треба да ги почитуваат условите и условите на онлајн казиното.

Најважниот T&C во оваа фаза е старосната граница. Секој играч што регистрира сметка во DuxCasino мора да има постар од 18 години. Исто така, важно е да се напомене дека некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година.

Support

Во DuxCasino, членовите и оние што размислуваат да се приклучат може да добијат поддршка за корисници преку прозорец за разговор во живо што е достапен 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Има и функција за е-пошта која може да се користи за испраќање порака до персоналот за поддршка. Згора на тоа, DuxCasino е достапно преку Facebook Messenger и апликацијата за пораки Telegram. И за најновите ажурирања, членовите можат да ги проверат страниците на социјалните медиуми на казиното на Фејсбук, Твитер и Инстаграм.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете DuxCasino специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во DuxCasino . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

DuxCasino е свесен дека бонусите и промоциите се најдобриот начин да се привлечат нови играчи и да се задржат постоечките на нивната онлајн казино платформа. Поради тоа, овој оператор на казино се грижи редовно да ги наградува своите регистрирани играчи.

Промоциите се ажурираат и им се предаваат на играчите многу често и бидејќи не доаѓаат со многу T&C, играчите можат лесно да ги бараат. Играчите сакаат да бараат бонуси и промоции што се одликуваат во DuxCasino, бидејќи можат да ги зголемат нивните награди.

FAQ

Како можам да регистрирам сметка во DuxCasino?

Креирањето сметка во DuxCasino е многу едноставен процес кој нема да потрае повеќе од неколку минути.

Сè што треба да направите е да кликнете на копчето Sign-Up кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот. После тоа, пополнете ги сите потребни информации што ги бара онлајн казиното за да ја отвори вашата сметка.

Следно е да ја потврдите сметката, што може да се направи со кликнување на врската за потврда што ќе ви ја испрати казиното, па проверете го вашето сандаче за е-пошта. Откако сето ова ќе се направи, сметката на играчот ќе биде целосно активна.

Live Casino

Live Casino

Казино игрите во живо станаа исклучително популарни во последниве години бидејќи имаат тенденција да им обезбедат на играчите уникатно искуство со игри. Како што јасно сугерира името, игрите во казино во живо се играат во реално време каде дилер е домаќин на настанот.

Играчите се приклучуваат на играта преку пренос и ставаат облози во живо. Бидејќи категоријата казино во живо стана огромен тренд, DuxCasino се погрижи да го вклучи во својата понуда, бидејќи ќе привлече многу нови играчи.

Mobile

Mobile

DuxCasino е едно од онлајн казината што е во тек со најновите трендови во индустријата, поради што нивната платформа е направена да биде што е можно подостапна за играчите. Ова е причината зошто операторот на казино им дозволува на играчите да уживаат во сите негови услуги и на мобилни и на десктоп уреди.

Целокупното искуство не се разликува помеѓу уредите поради фактот што страницата на казиното се напојува со најновата технологија HTML5.

Affiliate Program

Affiliate Program

DuxCasino е дел од партнерската програма на Chilli Partners. Секое онлајн казино што сака да биде дел од оваа придружна програма може да се регистрира на својата официјална страница. По регистрацијата, еден од партнерите на Chilli Partners ќе контактира со казиното за да разговара за сите детали. Онлајн казината кои се дел од оваа придружна програма се следните:

 • DuxCasino
 • GetSlots казино
 • Казино HeySpin
 • NineCasino
 • ПиноКазино
About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy